Malé zahradní bazény

25.03.2022

Malý zahradní bazén pro děti je jedním z prvků zahradního vybavení, který naši zákazníci vybírají nejčastěji. Objevuje se všude tam, kde za slunečných letních dnů odpočívají menší a větší děti v soukromí domácí zahrady. Aby výrobci zahradních bazénů vyšli vstříc rostoucím potřebám nejmenších uživatelů, připravili spoustu novinek, které mají v nadcházející sezóně zaručit ještě lepší zábavu v bazénu a skvělou relaxaci na zahradě.

Jaké bazénové příslušenství, nadzemní bazény a zahradní hračky budou vévodit v letošní sezóně? Zjistěte si to s námi! Naši odborníci speciálně pro vás připravili přehled těch nejzajímavějších dětských zahradních bazénů

V naší nabídce si můžete vybrat rovněž zahradní nadzemní bazény nebo bazény s vířivkou pro skvělou relaxaci v letních dnech.

Bazény- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Zahradní bazén - jaký vybrat?

- Nafukovací zahradní bazény - fantastická zábava pro nejmenší

- Zahradní samonosné bazény – snadná instalace, fantastický způsob trávení volného času

2. Na jakém principu zahradní samonosný bazén funguje?

3. Velké zahradní bazény s kovovou konstrukcí - nabídka pro celou rodinu

4. Pamatujte!

5. Pár slov na závěr – jak vybrat ideální bazén na vaši zahradu pro používání během horkých dnů.

6. Proč se vyplatí investovat do zahradního bazénu?Zahradní bazén - jaký vybrat?

Zahradní nadzemní bazény poskytují spoustu zábavy nejmenším uživatelům. Jaký model bazénu na zahradu zvolit, aby zaručil vašim dětem kromě zábavy rovněž bezpečí a pohodlí? Chcete-li najít odpověď na tuto otázku, stojí za to zkontrolovat, jaké bazény jsou dostupné na trhu:

Nejběžnější zahradní bazény dostupné na trhu jsou:

Bazény- Baumax.cz

Nafukovací zahradní bazény - fantastická zábava pro nejmenší

Nafukovací zahradní bazén je nejjednodušší a nejlevnější dostupný model bazénu na zahradu v nabídce hobby marketu a zahradnictví, navržený speciálně pro nejmenší děti s ohledem na jejich potřeby a bezpečnost. Bazény se vyrábějí v různých designech a velikostech, díky čemu bazén a množství vody v něm dokonale přizpůsobíte věku a výšce dítěte. Mezi dětskými modely bazénů do zahrady samozřejmě nechybí ani velké nafukovací bazény, věnované starším dětem a dospívajícím. Výrobci se postarali o to, aby každý produkt byl určen konkrétní věkové skupině. Při hledání dětského bazénu se vyplatí číst etikety a popisy produktů. Nedoporučujeme výběr „na oko“. To, co na fotografii vypadá atraktivně, není vždy vhodné a praktické. Pamatujte, že dokonalý nafukovací bazén je ten, který je vybrán na míru potřebám jeho uživatele.

Zahradní bazény jsou v nadcházející sezóně více než jen nádrž na vodu. To snadno pochopíte při procházení letošních novinek zahradních bazénů. Nafukovací zahradní bazén má stále častěji podobu celého hřiště, které je ideálním místem pro venkovní relaxaci nejen pro nejmenší děti, ale i dospělé. Bohužel velké nafukovací hřiště v podobě bazénu není model na malou zahradu. Prostor menší domácí zahrady může být příliš malý na to, aby se do ní vešel velký zahradní bazén s četnými doplňky. Proto se při výběru prvků zahradního vybavení vždy vyplatí dbát na to, aby se vybraný model bazénu hodil na zahradu.

Zahradní samonosné bazény – snadná instalace, fantastický způsob trávení volného času

Samonosné bazény střední velikosti se řadí mezi nafukovací a stojanové modely, a to jak z hlediska ceny, tak i pevnosti konstrukce. Stěny samonosných bazénů jsou odolnější než u nafukovacích bazénů, takže jejich volbou si vyberete kvalitní produkt, který vám bude sloužit roky. Zahradní bazén tohoto typu má i větší kapacitu, která vám umožní volně plavat nebo dokonce se i potápět.

Samonosné bazény- Baumax.cz

Na jakém principu zahradní samonosný bazén funguje?

Princip samonosných bazénů je založen na vyvíjení hydrostatického tlaku na stěny bazénu při jeho napouštění vodou. Jakmile voda naplní bazén, konstrukce se stane pevná a stabilní. Samonosné bazény mají kulatý tvar, proto se při jejich výběru vyplatí dbát na to, aby zvolit vhodnou velikost a tvar do vaší zahrady.

Každý samonosný bazén je vybaven nafukovacím límcem, který vám umožňuje upravit výšku bazénu podle přidávané vody. Výhodou takového bazénu, který ozdobí domácí zahradu, je také mimo jiné krátká doba jeho rozložení. Samonosné zahradní bazény doporučujeme především rodinám s dětmi, které kladou důraz na pohodlí, funkčnost a bezpečí v bazénu.

Obchod BauMax nabízí rovněž bazénové příslušenství, ke kterému patří mimo jiné bazénová chemie, která vám pomůže pečovat o bazén, stejně jak udržet dobrou kvalitu vody po celou sezónu.

Bazény- Baumax.cz

Velké zahradní bazény s kovovou konstrukcí - nabídka pro celou rodinu

Stojanové bazény mají největší konstrukce ze všech zahradních bazénů dostupných na trhu. Jsou zdaleka nejhlubší, a proto nabízejí nejlepší možnosti zábavy, koupání a potápění. Pokud plánujete výběr stojanového bazénu, pamatujte, že je určen hlavně starším dětem a dospělým. Stojí zdůraznit, že velký model vyhoví potřebám celé rodiny a zahradu promění v soukromé koupaliště s vlastním zahradním bazénem v hlavní roli. Zahradní bazén s kovovou konstrukcí si můžete uspořádat nejen jako nadzemní bazén, ale také po speciální úpravě terénu jako zapuštěné bazény.

Pamatujte!

Velikost zahradního bazénu by měla být vždy vhodně přizpůsobena věku a výšce dítěte. I když výběr bazénu s kovovou konstrukcí zohledňuje věk dítěte, pamatujte, že dítě by mělo jej používat vždy jen pod dohledem dospělých. Stojanový bazén je jedním z největších modelů a poskytuje největší možnosti, ale zároveň vyžaduje i nejvíce prostoru pro svoji konstrukci. Takže je to vhodné řešení spíše pro větší zahrady. Jaký typ zvolit? Nadzemní modely mohou mít obdélníkový, hranatý nebo kulatý tvar, ale také další.

Při rozhodování o tomto typu bazénu se vyplatí pořídit k němu vhodné bazénové příslušenství, jako je žebřík, bazénový kryt, vysavač, bazénová filtrace a filtrační čerpadlo. Nákup bazénu bez příslušenství, zejména u větších bazénů, povede časem k tvorbě řas a znečištění vody. Aby koupaní bylo příjemné a bezpečné, voda se musí pravidelně čistit a udržovat její správnou hodnotu pH.

Pokud se rozhodnete pořídit si nadzemní bazén s kovovou konstrukcí, pamatujte, aby při zábavě ve vodě nenechávat děti bez dozoru. Zahradní bazén, i když byl vybrán s ohledem na věk a výšku dětí, by měl být používán vždy jen pod dohledem dospělých. Při vytváření relaxační zóny na vaší zahradě mějte vždy na paměti bezpečnost.

Bazény- Baumax.cz

Pár slov na závěr – jak vybrat ideální bazén na vaši zahradu pro používání během horkých dnů.

Pokud jste rozhodnuti pořídit si zahradní bazén, je na čase si jej vybrat. Jaký zahradní bazén na zahradu budete moci použít, závisí mimo jiné na tom, jaký máte dostupný prostor, v další řadě na vašich potřebách a preferencích. Při koupi bazénu na zahradu, je také cena jedním z důležitějších kritérií výběru. Ovšem ne bez významu je konstrukce a materiál z jakého byl vyroben. Pokud chcete, aby vám zahradní bazén sloužil bez problémů po mnoho sezón, vybírejte kvalitní materiál provedení. Dalším parametrem je velikost bazénu. Aby byla vhodně zvolena, je nejdůležitější určit, kdo jej bude používat.

Proč se vyplatí investovat do zahradního bazénu?

Zahradní bazény nabízejí skvělý způsob relaxace pro celou rodinu na vlastní zahradě. Nafukovací modely jsou primárně určeny pro nejmenší uživatele. Malý objem bazénu se dá rychle naplnit vodou a během pár chvil a bez námahy vytvoří hrací plochu pro děti. Tyto modely jsou dostupné v různých velikostech. Výhody těchto bazénů, jako je nízká cena a malá hloubka, je předurčuje pro zábavu ve vodě i velmi malým dětem i několikaměsíčním dětem. Můžete navíc dítěti zábavu zatraktivnit tím, že dáte dovnitř nafukovací hračky, nebo můžete rovnou zakoupit bazén v podobě dětského hřiště. K dispozici na trhu je mnoho různorodých modelů.

Větším dětem a dospělým ovšem tato velikost nebude nestačit – pro ně budou perfektní větší samonosné modely, které poskytují dostatek prostoru pro odpočinek v chladivé vodě. Stojanové modely mají největší konstrukci a celkově jsou největšími nabízenými modely v naší nabídce. Děti v nich mohou volně plavat a dospělí - relaxovat. Bazény se vyrábějí v mnoha velikostech, proto můžete snadno najít ideální potřebnou velikost. K dispozici jsou navíc různé tvary. Ale nejen bazény vám mohou poskytnout skvělou relaxaci. Rádi relaxujete ve vířivce? Můžete je mít výhradně pro sebe na svém vlastním pozemku!

Máte vybráno nebo ještě hledáte? Více produktů a další nabídky nadzemních bazénů najdete na stránkách našeho obchodu BauMax. K dispozici máte rovněž příslušenství k bazénu, mezi kterým najdete bazénovou chemii nebo bazénová čerpadla. Aby byl prostor zahrady pro relaxaci řádně vybaven, seznamte se rovněž s naší nabídkou zahradního nábytku, který skvěle doplní prostor kolem bazénu. Jak kvalita našeho vybavení, tak cena vás určitě potěší. Pořízení bazénu je skvělou zábavou pro celou rodinu.

Bazény- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

Bazénová chemie pro zahradní bazén
Zahradní bazén s kovovou konstrukcí
Měl by být bazén uschován na zimu? Poradíme!

 

Zpět