Dřevěný zahradní nábytek

04.04.2022

Během teplých letních dnů se vyplatí relaxovat v soukromí vlastní zahrady. Relaxace na zahradě umožňuje snížit stres a únavu, umožňuje zůstat v kontaktu s přírodou a poskytuje jak aktivní odpočinek, tak možnost lenošení na slunci. K relaxaci poslouží zahradní nábytek, a hlavně jeden z nejpopulárnějších typů, jakým je zahradní nábytek ze dřeva. Dřevo je přírodní materiál, příjemný a teplý na dotek. Jeho barva a kresba letokruhů je velmi atraktivní, díky čemu milovníků zahradního nábytku je opravdu mnoho. Další jeho výhodou je, že vhodně ošetřené vámi lavice, stoly, židle či set nábytku vydrží mnoho let.

Dřevěný zahradní nábytek- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jak důležitý je nábytek na zahradu?

2. Proč se vyplatí vybrat zahradní nábytek z masivu?

3. Z jakého dřeva může být dřevěný nábytek vyroben

4. Jaký dřevěný nábytek si můžete dát na zahradu?

5. Sada stůl a židle - k posezení, stolování a setkáním

6. Nábytkové sestavy pro volný čas

7. Perfektní nábytek pro každé místo

8. Ideální nábytek pro venkovní použití

9. Atraktivní nabídky pro každého

10. Zvyšte úroveň pohodlíJak důležitý je nábytek na zahradu?

Zahradní nábytek Vám umožní odpočinek v soukromí vlastní zahrady nejen během letní sezóny. Pohodlné lavice, praktické stoly a židle, ale také sestavy jsou prvky vybavení, které se budou v létě velmi hodit. V našem obchodě v kategorii "Zahrada" najdete ty nejzajímavější možností, co se zahradního nábytku týče. Dřevěný zahradní nábytek je mezi našimi klienty velmi oblíbený, zaujme svou jednoduchostí a přirozeností, ale i krásou a funkčností. Cena produktu se odvíjí od toho, z jakého materiálu byl vyroben. Nejlevnější bude borovice, o něco dražší smrk či dub. Cena nábytkových setů z exotických dřevin bude ještě vyšší.

Dřevěný zahradní nábytek- Baumax.cz

Proč se vyplatí vybrat zahradní nábytek z masivu?

Dřevěný zahradní nábytek je jednoduchost a krása. Poskytne vám pohodlné a praktické místo k odpočinku venku a také místo, kde budete moci pohostit vaši rodinu a přátele. Nábytek z masivu vám zároveň poslouží dlouhou dobu, ale nezapomeňte na řádnou impregnaci masivního dřeva. Vhodně impregnovaný dřevěný nábytek bude vypadat atraktivně po mnoho sezón. Dřevěné sestavy lze snadno přizpůsobit různým zahradním úpravám, moderním a klasickým. Dřevěný zahradní nábytek je nadčasový, univerzální a výjimečně krásný, najde uplatnění jak na zahradě, tak i na balkóně, terase a v altánku.

Kromě dřevěného nábytku si můžete pořídit také technoratanový zahradní nábytek nebo plastový zahradní nábytek. První možnost je poměrně drahá, ale odolný technoratanový nábytek vám bude sloužit mnoho sezón. Plastový zahradní nábytek je levný, ale často není tak pevný jako dřevěný nebo technoratanový. Také se plast časem odbarvuje.

Z jakého dřeva může být dřevěný nábytek vyroben

Dřevěný nábytek může být vyroben jak z exotického dřeva, tak z masivních domácích dřevin. Nejoblíbenější z domácích odrůd je borovice a modřín. Toto dřevo je snadno dostupné a levné. Rovněž jeho zpracování je snadné. Vyžaduje však vhodnou impregnaci. Dub bude odolnější, ovšem také dražší. Z exotických druhů se nejčastěji používá teak, kanadský cedr a sibiřský modřín. Bez ohledu na to, jaký druh dřeva si vyberete, nezapomeňte svůj zahradní nábytek pravidelně ošetřovat. Díky impregnaci a péči bude dřevěný zahradní nábytek vždy vypadat atraktivně, bude odolný vůči vodě, slunečnímu záření i měnícím se teplotám. Teakový nábytek je odolný i vůči škůdcům, ostatní druhy je třeba chránit před dřevožrouty.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Jaký dřevěný nábytek si můžete dát na zahradu?

Do zahradního prostoru můžete uspořádat různý zahradní nábytek z masivu. Dřevěný zahradní nábytek může sloužit pro odpočinek a volný čas či pro stolování. Atraktivní jsou zejména skládací modely, na výrobu kterých bylo použito domácí nebo exotické dřevo.

Sada stůl a židle - k posezení, stolování a setkáním

Jídelní sety pro rodinná setkání jsou speciální sady zahradního nábytku. Obvykle obsahují odolné dřevěné zahradní stoly a atraktivní dřevěné zahradní židle nebo zahradní křesla. Takové sestavy zahradního nábytku se budou skvěle hodit pro rodinná setkání, zejména slavnostní večeře pod širým nebem. Zahradní stůl může mít přírodní dřevěnou desku stolu nebo desku stolu z tvrzeného skla. Skládací modely jídelních souprav se budou skvěle hodit, když chcete v zimě schovat nábytek do zahradního domku nebo pod altán. V našem obchodě zakoupíte stůl a židle jako atraktivní dřevěné zahradní sestavy. Podle toho , jak velkou sadu potřebujete, počet židli může se lišit. Proto před nákupem popřemýšlejte, zda dřevěná jídelní sestava má sloužit jen pro členy domácností, nebo i hostům.

Nábytkové sestavy pro volný čas

Odpočinek v soukromí zahrady znamená nejen stoly a sady židlí, rovněž atraktivní sedací soupravy, rohové sedací soupravy a křesla. Solidní zahradní nábytek z masivu lze využít také pouze k relaxaci. Kromě židlí a stolů do této kategorie patří rovněž dřevěné zahradní lavice, celodřevěné nebo s kovovým rámem.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Perfektní nábytek pro každé místo

Dřevo je pevný materiál, kterého přírodní barva mnohým z nás vyhovuje víc, než materiál provedení a barva nábytku z umělé hmoty. Odolné modely dřevěného nábytku pro dům, zahradu, terasu, balkón i altán si můžete zakoupit v našem obchodě. Terasový a balkónový nábytek jsou často skládací modely, které se snadno vejdou na menší plochu, a v případě potřeby je rychle složíte a schováte. Skládací modely se budou hodit i do malých zahrad nebo altánů.

Ideální nábytek pro venkovní použití

Dřevo je přírodní materiál, proto produkty z něj vyrobené budou skvěle fungovat venku. Impregnace dřevěného nábytku zajistí, že dřevo bude odolné vůči nepříznivým povětrnostním vlivům, takže jej můžete bez problémů nechat přes sezónu venku, a dokonce i v zimě.

Atraktivní nabídky pro každého

Pořiďte si různé modely dřevěného nábytku. Kávový stolek, stůl, židle, lavice - tyto a mnohé další produkty bez problémů seženete v našem obchodě. Na jejich výrobu bylo použito kvalitní dřevo, modely se vyznačují i ​​mimořádnou pečlivostí zpracování. Uplatní se na terase, balkóně, zahradě i v altánu. Díky dřevěnému nábytku si skvěle odpočinete s celou rodinou na zahradě, nejen během letních dnů .

Terasová prkna- Baumax.cz

Zvyšte úroveň pohodlí

Odolnost nábytku ze dřeva je nezpochybnitelná, ovšem často není dřevěný sedák příliš pohodlný. Klasický dřevěný nábytek se však dá upravit – na sedáky dejte zahradní polštáře, které dodají pohodlí. V naší nabídce nechybí ani zajímavé zahradní polštáře. Tyto doplňky jsou nezbytné pro zajištění maximálního pohodlí, budou se hodit i tehdy, když chcete zdůraznit styl zahradního aranžmá. V tomto případě je důležitá barva a materiál, které byly použity pro čalounění polštářů. Zahradní polštáře dělají posezení na dřevěném nábytku mnohem komfortnějším a aranžmá atraktivnějším.

Většina zahradních polštářů je vyrobena z materiálů odolných proti vlhkosti, přesto se vyplatí je z nábytku sundat a uschovat, když prší. Pokud necháte polštáře náhodou venku v nevlídném počasí, nezapomeňte je poté dobře vysušit, jinak mohou i zplesnivět. V takové situaci je dobré sundat potah, vyprat a polštář zvlášť vysušit.

Informace o všech produktech z nabídky našeho obchodu jsou dostupné na našich webových stránkách. Pokud vás zajímá, jaké budou podle designerů trendy pro úpravy zahrady v roce 2022, podívejte se na naše inspirace. Stejně, pokud budete hledat informaci, který set, sety či jednotlivé produkty jsou nejprodávanější. Více produktů, které jsme pro vás na sezonu 2022 připravili najdete v našem internetovém obchodě nebo ve vaší nejbližší prodejně BauMax.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Tipy na altány a zahradní domky


Jak připravit zahradu na jaro?


Jak zařídit zahradu kolem domu


 

Zpět