Moderní ložnice — navrhujeme, jak k ní vybrat moderní noční stolek

10.04.2022

Čtyřhvězdičkové hotely té nejvyšší třídy nás naučily, že vedle postele by měl být noční stolek na odkládání drobných věcí. I když se to nezdá, v ložnici právě tento funkční prvek nebyl odevždy používán a jeho obliba přišla až s rozvojem hotelnictví v 19. století. Současně noční stolek vedle postele je standardem a neodmyslitelným prvkem vybavení. V dnešní době si můžete vybrat styl a provedení jaké je libo, protože k dispozici je stovka modelů. Jak se v tom neztratit? Poradíme! Více se dozvíte v našem článku níže.

Postele- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Ložnice jako v hotelu z 19. století - Inspirace na moderní noční stolek v celé své kráse

2. Moderní ložnice, tedy jaká?

3. Noční stolek s místem na drobnosti a šperky

4. Módní noční stolky - nábytek v nové verzi

- Noční stolek - elegantní noční stolek - jaký by měl být funkční kus nábytku?

- Barva a design - noční stolek ladící k interiéru

- Materiál provedení

- Rozměry - vhodná výška a šířka

5. Jaké funkce plní noční stolky?

6. Jeden noční stolek nebo dva noční stolky?Ložnice jako v hotelu z 19. století - Inspirace na moderní noční stolek v celé své kráse

Noční stolek umístěný vedle postele je myšlenka odvozená z hotelových standardů 19. století. Elegantní hotelové pokoje nabízely svým hostům mnoho vybavení a mimořádných designových řešení. Postupem času si získaly uznání dalších zákazníků a přenesly se do interiérů domů a bytů. To je také příběh nočního stolku.

Hosté hotelových apartmánů rychle ocenili možnosti, které nabízí jednoduchý noční stolek umístěný vedle postele a začali jej využívat k zařizování soukromých interiérů. Noční stolek se postupem času stal jedním ze základních prvků vybavení ložnice. A je tomu tak dodnes. Těžko si dokážeme představit ložnici a postel bez praktického nočního stolku.

Noční stolky 21. století se nabízejí ve zcela jiné, moderní verzi. Mezi současnými produkty najdete mnoho inspirací z minulosti a stejně tolik designových a moderních řešení, která vás rozhodně upoutají.

Postele do ložnice- Baumax.cz

Moderní ložnice, tedy jaká?

Moderní vzhled ložnice je výsledkem několika klíčových prvků, jako je správné umístění postele, výběr ergonomického a praktického nábytku, dekorací a textilií a samozřejmě vhodných nočních stolků. S těmi posledními se dosud zacházelo minimálně, ale dnes vycházejí ze stínu, aby doplnily a zatraktivnily naše ložnice.

Nábytek do ložnice je již nějakou dobu doplněn ergonomickými a mimořádně elegantními nočními stolky. Každý noční stolek v moderním stylu je kombinací funkčnosti a designu. Rozmanitost designu je tak velká, že najdete i takové perly, jako je noční stolek s mramorovou deskou, stolek vyrobený z masivního, často exotického dřeva a další zajímavé modely. Nápady a inspirace aranžmá do moderní ložnice, stejně jak nejnovější designové trendy na rok 2022 můžete najít v časopisech o designu nebo v obchodech s nábytkem.

Minimalistický noční stolek do moderní ložnice nejen zatraktivní vzhled vaší místnosti, ale pomůže udržovat pořádek díky tomu, že poskytuje praktické místo pro uložení drobných věcí, jako je kniha, kterou čtěte před spaním nebo brýle.

Noční stolek s místem na drobnosti a šperky

Noční stolek umístěný vedle postele do ložnice umožnuje, aby všechny věci každodenní potřeby, které používáte těsně před spaním nebo hned po probuzení, byly dostupnými na dosah ruky. Zároveň díky němu můžete kolem postele udržovat pořádek, protože všechny drobnosti se skrývají uvnitř nábytku. Jaké noční stolky se vyplatí vybrat do ložnic v moderním stylu? Zde je několik tipů, které byste měli vzít v ohled, když se vydáte na nákup.

Postele do ložnice- Baumax.cz

Módní noční stolky - nábytek v nové verzi

Moderní noční stolek je kus nábytku, který má minimalistický design. Nebude mít ozdobné lišty nebo frézování na předních stranách. Minimalistický noční stolek je tou nejlepší volbou pro jednoduché, módní interiéry ložnic. Naše bohatá nabídka a spousty modelů skladem zaručí, že snadno najdete vhodný produkt.

Noční stolek - elegantní noční stolek - jaký by měl být funkční kus nábytku?

Jaký by měl být dokonalý noční stolek? V první řadě by měl být kus nábytku přizpůsoben uživateli, jeho potřebám a zvykům. Na trhu je k dispozici různorodý nábytek, který dokonale zapadne do aranžmá ložnice bez ohledu na to, zdali bude uspořádána ve skandinávském, glamour, art deco nebo moderním stylu.

Každý noční stolek má specifický design a parametry, kterým je třeba věnovat pozornost při nákupu. Vše co potřebujete vědět, najdete v popisu každého výrobku.

Barva a design - noční stolek ladící k interiéru

Barva nočního stolku by měla odpovídat danému stylu uspořádání ložnice. Nábytek neměl by se lišit barvou ani strukturou od ostatních prvků vybavení - zejména nábytku, jako jsou toaletní stolky, skříně nebo šatní skříně do ložnice. Takže pokud v interiéru vévodí bílá, a celý nábytek je v této barvě, tak i noční stolek by měl mít stejné barevné provedení. Některé modely nočních stolků lze namontovat na stěnu - toto pozoruhodné řešení umožňuje moderní uspořádání ložnice. Naše nabídka obsahuje také celé nábytkové sestavy, co velmi usnadňuje zařizování interiéru.

Materiál provedení

Noční stolek může být vyroben z různých materiálů, nejčastěji se však jedná o překližku nebo MDF nábytkovou desku potaženou dřevěnou dýhou. Existují také sofistikovanější a exkluzivnější kusy nábytku vyrobené výhradně ze dřeva, skla nebo mramoru. Přestože ty druhé nejsou nejlevnější, vypadají obzvlášť elegantně. Budou dokonalou ozdobou interiéru ve stylu glamour. Dřevěný nábytek je perfektní volbou do interiéru ve skandinávském, rustikálním, klasickém a boho stylu. Bílá postel, noční stolky a další nábytek je zase univerzální k jakémukoliv stylu aranžmá. Je obzvlášť vhodný pro malou ložnici, kterou optický zvětší.

Noční stolky- Baumax.cz

Rozměry - vhodná výška a šířka

Pokud chcete, aby vám noční stolek pomáhal udržovat pořádek v ložnici, musíte zvolit správnou velikost. Při zařizování moderní ložnice stojí za to určit velikost nábytku, který bude v ní umístěn. Noční stolek se zásuvkou by měl přesahovat nad postel s matrací minimálně o 15 cm.

Při výběru nočního stolku byste měli věnovat pozornost designu nábytku a dostupným poličkám a zásuvkám, které usnadní organizaci věcí. Je důležité, aby se daly snadno otevírat a zavírat, aniž byste museli vstávat z postele. Nejběžnější a nejpopulárnější modely mají zásuvku a skříňku. Samozřejmě se dají najít i jiné kombinace, tak aby vyhovovaly stylu interiéru moderní ložnice a potřebám majitele.

Jaké funkce plní noční stolky?

Noční stolek by měl být nejen elegantní, ale také především funkční. Hledejte nábytek, který má další prvky - osvětlení, zrcadla a neobvyklý materiál provedení. Vše dohromady by mělo tvořit ergonomický a harmonický celek.

Při zařizování ložnice záleží na každém detailu. Nejen postel, ale i každý další kus nábytku má vliv na vzhled, styl a funkčnost interiéru, takže žádný designový prvek v ložnici by neměl být vybrán náhodou. Celé uspořádání by mělo být jednotné.

Noční stolky- Baumax.cz

Jeden noční stolek nebo dva noční stolky?

Odpověď na tuto otázku je celkem jednoduchá. Jeden noční stolek pro jednolůžko, dva pro manželské postele. V souladu s pravidlem, že každý uživatel ložnice by měl mít svůj vlastní noční stolek, pak bude zařízení ergonomické a funkční.

Moderní elegantní noční stolky výrazně usnadňují život. Slouží nejen k ukládání věcí, ale rovněž pomáhají zorganizovat prostor ložnice. Jsou zajímavým aranžérským prvkem, který často zdobí ložnici a dodávají každé ložnici osobitý styl a charakter. Hledáte-li vhodný noční stolek, obchod Baumax vám jistě vyjde vstříc. Doporučujeme vám seznámit se s naší nabídkou, která kromě klasických návrhů obsahuje rovněž designové výrobky, a nejnovější trendy pro rok 2022. Inspirace najdete na našich webových stránkách.

Moderní interiéry jsou jedním z nejoblíbenějších typů aranžmá, které lze nalézt mezi návrhy současných dekoratérů a designérů. To je nepochybně způsobeno mnoha estetickými a praktickými aspekty, které tento design charakterizují. K těm hlavním patří: snaha o jednoduchost tvarů, používání neutrálních barev a materiálů a dbání na maximální funkčnost. K dosažení takového aranžmá není potřeba mnoho úsilí, protože na výběr je mnoho moderního nábytku a doplňků.

Hledáte ideální vybavení do vaší ložnice? Pak neváhejte a navštivte nás ještě dnes. Podívejte se, jaký nábytek a další produkty jsme pro vás připravili, jaké budou aranžerské trendy v roce 2022 a jaké další akce jsme pro vás nachystali.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak zařídit postel v malé ložnici


Jaká šatní skříň do malé a velké ložnice?


Uspořádání ložnice v podkroví. Jak prakticky zařídit ložnici?


 

Zpět