Uspořádání ložnice v podkroví. Jak prakticky zařídit ložnici?

07.10.2021

Máte podkroví, které chcete funkčně využít? Řekneme vám, jak zařídit tento typ prostoru a jak zařídit funkční - a útulnou - ložnici v podkroví. Podkroví je poměrně specifický prostor, který musí být řádně uspořádán, aby působil prostornějším dojmem. V našem článku se dozvíte, jak uspořádat podkrovní místnost, abyste v ní využili maximum volného místa. Podkrovní ložnice má někdy specifické uspořádání. Představíme také zajímavá řešení uspořádání, která určitě zpestří váš interier v podkrovní ložnici a udělají ho výjimečně stylovým. Poradíme vám jak zařídit každý centimetr cenného prostoru, i když máte velmi malou ložnici. I malá ložnice může být velmi funkční. Podívejte se na naše  inspirace, pomůžeme vám zařídit si váš vysněný prostor!

 


V tomto článku:
1. Jak zařídit ložnici v podkroví? Vsaďte na správnou barvu! Barvy ložnice v podkroví - inspirace plná stylu
2. Jaká postel do podkrovní ložnice? Kam je nejlepší umístit postel?
3. Moderní ložnice v podkroví - maximálně funkční prostor
4. Ložnice v podkroví - jaký styl bude nejlepší?
5. Ložnice v podkroví a stylové doplňky. Přírodní materiály jsou v módě!
6. Podkrovní ložnice a mnoho dalšího - doporučujeme naše výrobky!Jak zařídit ložnici v podkroví? Vsaďte na správnou barvu! Barvy ložnice v podkroví - inspirace plná stylu

Podkrovní ložnice je obvykle malá, a proto je v tomto případě vhodně zvolená barva stěn (a podlahových panelů) nesmírně důležitá a je základem pro aranžmá interiéru. Nejlepší je, když v malém interiéru budou dominovat světlé barvy, které místnost opticky zvětší a vnesou trochu světla do podkrovní ložnice. Díky takovým barvám bude interiér vypadat prostornější. Světlá pudrově růžová  je v dnešní době velmi populární. Tato možnost bude fungovat obzvlášť dobře, když má místnost poměrně malé okno. Pokud naopak chcete místnost zařídit v tmavších barvách, pamatujte na správné osvětlení a udržování povrchu šikmých stěn ve světlejších barvách. Může to být dokonce méně tmavý odstín stejné barvy. Velké okno naopak umožňuje větší volnost při uspořádání prostoru. Můžete si vybrat například surové cihly nebo lesklé doplňky. Zvažte také, v jakém stylu chcete svůj podkrovní prostor zařídit. Jednotný styl je velmi důležitý. V malém prostoru mají příslušenství a výběr nábytku po jeho uspořádání zvláštní význam. Pokud nemáte nápad na aranžmá tohoto poměrně náročného prostoru, samozřejmě vám pomohou bytoví designéři. Doufáme ale, že díky našim radám a tipům však takové uspořádání pro vás pravděpodobně nebude náročné.
 

Postele- Baumax.cz

 

Jaká postel do podkrovní ložnice? Kam je nejlepší umístit postel?

Chcete ve své ložnici uspořádat i ten nejmenší kousek cenného prostoru? Výběr postele do podkrovní ložnice je proto také velmi důležitý. Kus nábytku musí být nejen pohodlný a ladit do prostoru, ale také by měl mít odpovídající rozměry, které budou odpovídat rozměrům interiéru. Nejvhodnější bude jednolůžko o velikosti 90 × 200 cm, optimální velikost manželské postele je 160 × 200 cm. Pokud se vám zdá příliš velká, můžete si vybrat model o šířce 140 cm, ale když si koupíte větší kus nábytku vybavený například zásuvkami na ložní pradlo, nejen úspěšně a funkčně zařídíte prostor, ale také získáte pohodlnou, dostatečně velkou postel pro sebe. Můžete také zakoupit rozkládací gauč nebo pohovku se spací funkcí. Tento typ nábytku vám poskytne ještě více prostoru a může být stejně pohodlný jako tradiční postel. Existuje také o něco dražší, ale velmi pohodlné řešení -  nákup postele na míru. Pokud také přemýšlíte, jakou matraci zvolit, je vaše pohodlí tím nejdůležitějším faktorem. Vyberte si pružinovou  nebo pěnovou matraci - jde o osvědčené modely, které vám zaručí pohodlí při spánku. Pamatujte, že dobrým místem pro postel je prostor pod oknem, ale samozřejmě můžete vždy experimentovat s vybavením a uspořádáním nábytku. Neumisťujte však postel pod nízké skosené zdi, protože v tomto případě se můžete při vstávání praštit do hlavy. Je však důležité, aby osvětlení bylo rovnoměrné a dostatečně světlé, zejména v případě pokud v místnosti máte jen malé okno. Zamyslete se rovněž nad tím, jaky další nábytek do ložnice vybrat.  Při plánování šatní skříně musíte věnovat pozornost několika důležitým faktorům.

 

Postele do ložnice- Baumax.cz


Moderní ložnice v podkroví - maximálně funkční prostor

Pokud zařizujeme pokoj v podkroví, musíme pamatovat na výběr nábytku, do kterého budeme moci uložit potřebné věci, a který zároveň nezahltí interiér. Bílá ložnice bude vhodným řešením, pokud chceme, aby opticky vypadala prostornější, ale hlavně - když plánujeme nákup tmavšího nábytku. Útulný interiér je jedna věc, ale pamatujme také na funkčnost. V malé ložnici budou dobře fungovat noční stolky a komody do ložnice se spoustou zásuvek. Do výklenku ve zdi si můžete pořídit například skříň, kterou vybavíte kontejnery do šatní skříně, aby byla ještě více funkční. Vyberte si také šatní skříň s vestavěným zrcadlem (opticky zvětší místnost) a posuvnými dveřmi, které zabírají méně místa než otočné dveře. Celostěnné vestavěné skříně zde mohou být dobrým nápadem. Při zařizování podkrovní ložnice je lepší vynechat těžké okenní závěsy, které by mohly potlačit interiér. Vhodné budou například rolety.
 

Nábytek do ložnice- Baumax.cz

 

Ložnice v podkroví - jaký styl bude nejlepší?

Podkrovní ložnice, stejně jako ostatní interiéry ve vaší domácnosti, by měla být také stylová a vkusně zařízená. Uspořádání ložnice v podkroví může být opravdu zajímavé. Zvažte styl interiéru a leitmotivy. Možná vás přesvědčí světlé barvy skandinávského stylu, který je klasický a moderní zároveň a určitě rozzáří váš pokoj. Elegantní ložnice prospěje takové uspořádání. Romantický charakter ložnice zajistí francouzský styl, který má také rád světlé barvy a jemné květinové vzory. Milovníkům přírodních řešení se určitě bude líbit možnost  cihlové zdi nebo pokládka na zeď dřevěných panelů nebo desek. Útulná podkrovní ložnice zařízená ve dřevě a dřevěný nábytek je hitem této sezóny. Jak vidíte podkrovní iteriér lze také uspořádat zajímavým a atraktivním způsobem. Rovněž tady máte mnoho možností uspořádání.

 

Postele- Baumax.cz

 

Ložnice v podkroví a stylové doplňky. Přírodní materiály jsou v módě!

Pokud chcete, aby váš podkrovní interiér vypadal ještě lépe, v první řadě se postarejte o správné osvětlení. Kromě základního světla si pořiďte také menší lampy nebo velmi módní cotton balls - barevné a originální doplňky, které určitě zpestří interiér a dodají mu moderní charakter. Skvělým prvkem dekoru budou také zrcadla. Díky nim bude místnost světlejší a opticky prostornější. Zrcadla v ozdobných rámech budou dokonalá, ale měli byste také přemýšlet o obrázcích na stěnách, které zdůrazní vybraný styl celého aranžmá. Díky nim získá ložnice v podkroví jedinečnou atmosféru. Nezapomeňte ani na podlahu. Přírodní podlahové panely a měkký koberec dodají interiéru útulnost. Vsaďte na neobvyklé kombinace vzorů a  poutavé přehozy na postel z přírodních materiálů. Pleteniny v boho stylu jsou v dnešní době mimořádně módní. V takové podkrovní místnosti, krásně zařízené a útulné, budete rádi trávit čas. Podkrovní ložnice má také mnoho jiných výhod, jednou z nich je sledování během nocí hvězdné oblohy.

 

Postele- Baumax.cz

 

Podkrovní ložnice a mnoho dalšího - doporučujeme naše výrobky!

Podkrovní ložnice je zvláštní místo. V našem obchodě najdete všechny potřebné kusy nábytku a prvky pro jeho zařízení, ale také další produkty, které zpestří váš interiér a zahradu. Doporučujeme například nábytek do ložnice, mezi ním jednolůžkové postele a manželské postele. Naše kolekce nábytku vás určitě osloví a inspiruje. Podívejte se také do kategorie nábytek do obývacího pokoje a kuchyňský nábytek, určitě zde najdete něco pro sebe. Nabízíme také koupelnový nábytek a produkty v oddělení zahrada . Neváhejte a podívejte se na naši bohatou nabídku ještě dnes!


NECHTE SE INSPIROVAT!

Ložnicový nábytek Togo Ložnicový nábytek Tadeusz Ložnicový nábytek Antica II Ložnicový nábytek Blanco III


 

 

Zpět