Jaká šatní skříň do malé a velké ložnice?

10.01.2022

Je těžké si představit dům bez prostorné šatní skříně nebo prostorného šatníku. Je to jako zkoušet si představit pohodlnou postel bez matrace nebo obývací pokoj bez pohovky. Jedinečná role šatní skříně sice nevyvolává pochybnosti, ale už její výběr může vyvolat určité otázky, zvláště pokud jde o tak speciální místnost, jakou je ložnice. Právě v interiéru ložnice se nejčastěji nachází největší šatní skříň s posuvnýmí dveřmi, rohová šatní skříň a šatníky. Proto se vyplatí předem naplánovat uspořádání místnosti a jednotlivých prvků vybavení.

 

Nábytek do ložnice- Baumax.cz


Nábytek do ložnice, jako jsou skříně do ložnice, komody do ložnice, toaletní stolky, vitríny a regály, noční stolky do ložnice nebo police, musí vytvářet jednotný styl interiéru a navádět atmosféru, která napomáha relaxaci. Výběr správné šatní skříně do ložnice.
V dnešním článku naši specialisté navrhují, jak najít dokonalý model šatní skříně, který kombinuje funkčnost a eleganci. Pokud tedy potřebujete pomoci s výběrem šatní skříně do ložnice, následující článek vám může pomoci a inspirovat vás.

 

Nábytek do ložnice- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Jakou šatní skříň vybrat do ložnice?
2. Jak vybrat perfektní šatní skříň?
3. Jaká šatní skříň do ložnice? Co stojí za zvážení?Promyšlená volba.
4. Funkční skříň v malé ložnici – role tohoto kusu nábytku
5. Celostěnová šatní skříň do ložnice dodá interiéru lehkostJakou šatní skříň vybrat do ložnice?

Odpověď na tuto otázku není snadná ani zřejmá. Vyžaduje to probraní všech možností, definování vlastních potřeb a očekávání a zejména reálné posouzení možností, které nabízí interiér ložnice. Pokud hledáte perfektní šatní skříň do vaší ložnice, musíte zvážit všechny tyto aspekty. Díky tomu se vyhnete chybám při aranžmá a funkčnosti nábytku.
 

Odborník radí!
Při hledání dokonalé skříně s posuvnými dveřmi nebo rohové šatní skříně dbejte nejen na rozměry nábytku, ale především na způsob a typ jeho provedení. Kvalita je v tomto případě velmi důležitá

.
Pokud chcete najít šatní skříň, která vydrží roky, věnujte pozornost typu materiálu, ze kterého je vyrobena. Nábytek pro každodenní použití musí být pevný, vyrobený z odolných materiálů, které zvládnou různé situace, jako jsou: stěhování, renovace či přemisťování nábytku. Dobrá šatní skříň je investicí na roky!

 

Nábytek do ložnice- Baumax.cz

 

Jak vybrat perfektní šatní skříň?

Zařídit ložnici může být výzvou i pro toho nejzkušenějšího interiérového designera. O to víc pro člověka, který se tohoto úkolu ujímá poprvé. Pokud máte k dispozici další pokoj, který přímo sousedí s ložnicí, můžete jej využít k uspořádání šatníku. Bohužel ze zkušeností víme, že takový luxus není příliš častý. Byty v panelových domech, i ty moderní, nemají většinou další samostatnou místnost pro šatník. V této situaci musí stačit praktická volně stojící šatní skříň, prostorná skříň s posuvnými dveřmi nebo rohová šatní skříň.
V menších interiérech, jako jsou byty v panelových domech nebo činžovních domech, je často jedinou vhodnou alternativou k šatníku pořízení si vestavěné nebo volně stojící šatní skříně. Majitelé malých ložnic volí šatní skříně s posuvnými dveřmi, šatní skříně s otočnými dveřmi, volně stojicí šatní skříně nebo rohové šatní skříně, které umožňují promyšlené a praktické využití volného prostoru.
Výrobci nábytku nabízejí modely šatních skříní v mnoha designech, velikostech a barvách. Najdete mezi nimi klasické šatní skříně s otočnými dveřmi, módní šatní skříně do ložnic s posuvnými čely a modely s vestavěným zrcadlem ve dveřích skříně. Jednotlivé modely se od sebe liší vybavením, konstrukcí a objemem. Pokud hledáte kus nábytku, který v sobě spojuje všechny tyto vlastnosti, určitě využijte nabídky obchodu BauMax. V kategorii šatní skříně naleznete produkty nejvyšší kvality a za atraktivní cenu!

 

Nábytek do ložnice- Baumax.cz


Jaká šatní skříň do ložnice? Co stojí za zvážení? Promyšlená volba

Už víme, že šatní skříň v ložnici hraje zvláštní roli. Jde o kus nábytku, který by měl pojmout naše celé šatstvo a oblečení a zároveň být elegantním doplňkem ložnice. Důležité je, aby nezabírala zbytečně místo a nezahlcovala místnost. Dokonalá šatní skříň musí decentně zapadat do stylu uspořádání interiéru. Pokud si nejste jisti, jaký model bude vhodný pro zvolený vámi styl, využijte online inspirace. Umožňí vám najít dokonalé řešení, často takové, které bychom sami nevymysleli.

Odborník radí!
Je třeba připomenout, že kromě vizuální stránky by měl kus nábytku poskytovat optimální množství úložného prostoru. Prostorná skříň do ložnice může být lepším řešením než pár menších skříněk nebo komod. Nepochybnou výhodou prostorné skříně do ložnice je také uložení oblečení v jedné místnosti, což se v praxi promítá do úspory času při každodenním stylingu.


Perfektním řešením, o kterém se zde nemůžeme nezmínit, je šatní skříň na míru. Její vnitřní vybavení nabízí pohodlné police a zásuvky různých typů, tyče na věšáky, cargo koše na nejnutnější věci, kontejnery na lůžkoviny a bytový textil a úložný prostor pro drobné domácí spotřebiče jako je žehlička, napařovač oblečení a žehlící prkno. Široký výběr nábytkových čel a skoro neomezené možnosti vám umožní navrhnout si kus nábytku ideálně na míru vašim potřebám. Pokud se rozhodnete zvolit tento typ šatní skříně v tlumených barvách, vytvoříte si dokonalé aranžmá ve vaší ložnici.
 

Nábytek do ložnice- Baumax.cz

 

Funkční skříň v malé ložnici – role tohoto kusu nábytku

Prostorný šatník se zrcadly je jistě snem mnoha z nás. Malé rozměry bytů v moderní výstavbě však způsobují, že si tento luxus může dovolit jen málokdo. V takové situaci přebírá úkol prostorného šatníku, funkční šatní skříň. Kus nábytku, který je ideálním místem pro uložení nejen každodenního oblečení, ale také dalších předmětů a doplňků. Oblečení, spodní prádlo, náhradní sada lůžkovin nebo ručníky – to vše většinou skladujeme v ložnici. Neměli bychom zapomínat na jedinečnou povahu tohoto interiéru. Právě tam usínáme a probouzíme se, hledáme klid a odpočinek a trávíme ty nejintimnější chvíle. Prioritou by proto mělo být postarat se o to, aby v interieru byl pořádek. K tomu má sloužit šatní skříň.

 

Postele- Baumax.cz
 

Celostěnová šatní skříň do ložnice dodá interiéru lehkost


Nejdůležitějším faktorem při výběru funkční skříně do ložnice jsou její rozměry. Jak je správně zvolit? Dobrá odpověď není snadná, je to docela výzva i pro odborníka. V první řadě musíte vědět, co vlastně chcete, a teprve pak se ložnice bude moci proměnit v dokonale zařízený interiér. Obvykle se předpokládá, že jedna osoba na své oblečení potřebuje cca 140 cm, přičemž standardní výška nábytku je 210 cm. Pokud hledáte šatní skříň do ložnice pro dva, vyberte dvakrát větší model. Výše uvedené rozměry jsou velmi orientační. Při rozhodování o koupi konkrétního kusu nábytku musíme jej přizpůsobit velikosti místnosti. Pamatujte, že v tomto interiéru nehraje první roli šatní skříň, ale postel – proto by neměla být přespříliš nápadná nebo zdobená.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Vestavěná šatní skříň – jakou vybrat?
Skříň jako šatník
Jak natřít šatní skříň na bílo

 

Zpět