Komoda do koupelny – moderní řešení

27.04.2022

Koupelna je místnost, která vyžaduje obzvlášť dobrou organizaci, promyšlenou výzdobu a uspořádání, díky kterým bude pohodlná a funkční. Je těžké si představit dokonale zařízenou koupelnu bez funkčního koupelnového nábytku. Závěsné, stojací, umyvadlové skříňky a koupelnové komody vytvářejí a vymezují prostor koupelny. Mezi mnoha nábytkovými prvky je jeden, který osobitým způsobem usnadňuje organizaci prostoru koupelny - komoda, koupelnová skříňka, který si neustále získává srdce zákazníků a je nejvyhledávanějším prvkem interiérového designu.

Stojící komoda do malých a velkých koupelen je mimořádně funkční kus nábytku. Pokud chcete vědět, proč si vybrat komodu nejenom do obývacího pokoje, ložnice či předsíně, ale i pro uspořádání vaší koupelny přečtěte si náš článek!


V tomto článku:

1. Koupelnový nábytek v sestavě nebo jednotlivé kusy?

- Komody do koupelny v sestavách

- Komoda v sadě nebo volně stojící

2. Koupelnová komoda – cesta k moderní koupelně

3. Komody z masivu - nevšední ozdoba do Vaší koupelny

4. Koupelnové komody se zrcadlem - kompletní vybaveni do koupelny

5. Koupelnový nábytek - na co si dát pozor?Koupelnový nábytek v sestavě nebo jednotlivé kusy?

Koupelnové skříňky, které budou součástí aranžmá koupelny a plnit funkci úložného prostoru lze pořídit jak ve výhodných sestavách, tak i jednotlivých prvcích. Které řešení je lepší? Velmi záleží na velikosti místnosti a stylu uspořádání. Do větších koupelen a prostorných koupelen je lepší volbou již hotová koupelnová sestava, která prostor elegantně zorganizuje a vytvoří jednotný stylizační celek.

Do malých domácností jsou potřeba chytrá řešení, proto zde je lepší výběr jednotlivých, dokonale sladěných skříněk, u kterých výška, hloubka a šířka bude především odpovídat potřebám dostupného místa. Proto, bez ohledu na velikost interiéru, je návrh před aranžmá nenahraditelný.

Koupelnové skříňky- Baumax.cz

Komody do koupelny v sestavách

Český trh s nábytkem ovládlo mnoho výrobců koupelnového nábytku. Výsledkem je rostoucí konkurence, velká rozmanitost produktů a skoro neomezený výběr, což umožňuje přizpůsobit nábytkové prvky potřebám každé domácnosti a jejího majitele. Můžete si vybrat libovolný styl a materiál provedení skříněk. Parametry, jako je šířka, výška a hloubka, jsou také na výběr. Barva provedení by měla odpovídat celkovému aranžmá, a také stylu, jaký zvolíte pro koupelnu. V současné době velmi populární a moderní je bílá barva. Bílé vybavení navíc optický zesvětluje a zvětšuje prostor. A toto pravidlo platí i pro ostatní interiéry - obývací pokoje, ložnice, pokoje pro teenagery a předsíně. Bílá barva je prostě vhodná všude tam, kde prostory nejsou příliš velké. Pamatujte o tom při zařizování koupelen. Navíc použití bílé navádí v koupelně pocit čistoty a uspořádanosti interiéru.

S ohledem na nejnáročnější zákazníky byl vytvořen modulový nábytkový systém. Moduly umožňuji volné sestavování, ladění a kombinování jednotlivých prvků. Nábytkové prvky vyrobené ve formě modulů vám poskytnou největší možnosti uspořádání. Právě v sestavách tohoto typu najdete největší výběr komod do koupelny. Množství dekorů, barev a velikostí je opravdu působivé.

Kromě nejoblíbenějších umyvadlových skříněk nabízejí výrobci řadu dalších prvků, které tvoří ucelený, jednotný celek. V každé koupelně je dostatek úložného prostoru k nezaplacení, proto se vyplatí vybrat jak koupelnové stojací skříňky, tak koupelnové závěsné skříňky a koupelnové sloupky, které nejen pomohou uspořádat interiér a vytvořit v něm jedinečný styl, ale také nabídnou funkční úložný prostor. Komoda či skříňka mohou mít jednu nebo více zásuvek či polic podle typu provedení. Velmi populární jsou modely se čtyřmi šuplíky, u kterých hloubka a výška vám dovolí uskladnit spoustu kosmetiky, která je v každé koupelnové místnosti nezbytná.

Koupelnové skříňky- Baumax.cz

Komoda v sadě nebo volně stojící

Koupelnový nábytek v sestavách obvykle obsahuje komody do koupelny, ať už ve formě umyvadlové skříňky nebo samostatného prvku. Když si tedy dáte opravdu záležet na zavedení komody dovnitř, nebude to problém. Můžete si zakoupit jak samostatný prvek, tak kompletní sadu.

Pamatujte, že produkty zakoupené v sadě jsou k sobě sladěny a tvoří harmonický celek!

Koupelnová komoda – cesta k moderní koupelně

Komoda je kus nábytku vhodný pro dokonalé uspořádání koupelny. Jeho největší výhodou je funkčnost a kapacita úložného prostoru. Většina modelů na trhu má dvě, tři nebo čtyři praktické zásuvky a police. Tato kombinace umožňuje pečlivé uložení toaletních potřeb, které se v koupelně používají denně. Díky komodě je interiér uspořádaný a uklizený. A přitom není nic horšího než volně ležící čisticí prostředky, kosmetika a ručníky.

Komody v koupelně jsou multifunkční prvky vybavení. Budou fungovat samostatně jak stojící kus či součást větší kompozice nábytku, a také můžou plnit funkci umyvadlové skříňky. Tato rozmanitost dělá z komod oblíbenou volbu pro uspořádání menších a větších koupelen.

Stojí za to zdůraznit, že v případě docela malé místnosti mohou komody úspěšně nahradit ostatní koupelnové vybavení a pomoct vám v jejím zařízení. Zvláště zajímavým nápadem může být umístění dvou nebo tří komod do jedné řady. V tomto případě, ale dbejte na to, aby jejich hloubka nebyla příliš velká, a tím nezatěžovala pohyb v místnosti. Jejich výška může být naopak libovolná. Zároveň stoji za to připomenout, že bílá barva v případě malých koupelen je nejlepší volbou, jelikož opticky nezmenší i tak omezený interiér.

Koupelnové skříňky- Baumax.cz

Komody z masivu - nevšední ozdoba do Vaší koupelny

Velmi oblíbené jsou nábytkové prvky vyrobené ze dřeva, lakované nebo mořené. Tento solidní elegantní materiál je zvláště odolný proti vlhkosti, která k interiéru koupelen neodmyslitelně patří. Při výběru dřevěné komody do koupelny volíte nejen kvalitu, ale rovněž design, který je nadčasový. Jeho cena je o něco vyšší, než v případě levnějších materiálů, ale v tomhle případě cena je zárukou kvality a dlouhé životnosti.

Zajímavou možností je také nábytek z MDF desky s dřevěnou horní deskou. Takto navržený model lze použít jako umyvadlovou skříňku, a také samostatně stojící prvek. Dřevo na horní desce bude krásnou ozdobou a tečkou nad „i“ aranžmá.

Dřevěný nábytek do koupelny se hodí k interiérům uspořádaným v různých stylech. Zvláště dobře zapadá do retro, rustikálního, provensálského, boho a skandinávského stylu.

Koupelnové komody se zrcadlem - kompletní vybaveni do koupelny

Dalším pozoruhodným návrhem jsou koupelnové skříňky se zrcadlem. Zrcadlo zavěšené nad pracovní deskou poblíž umyvadla je aranžérskou klasikou. Aby výrobci nábytku vyšli vstříc mnoha zákazníkům, velmi často nabízejí komody nebo skřínky se zrcadlem v ceně. Tato kombinace je nejen pohodlná a funkční, ale také velmi elegantní. Nábytkové prvky jsou navrženy tak, aby vytvořily ideální dekorativní prvek.

Nábytek do koupelny- Baumax.cz

Koupelnový nábytek - na co si dát pozor?

Koupelna, stejně jako kuchyň, jsou místnosti se zvláštními podmínkami. Vysoká vlhkost a časté změny teplot znamenají, že materiál pro výrobu musí být vhodný a řádně chráněný, aby vám vydržel a odolal těmto náročným podmínkám. Komoda do koupelny bude mít jiný materiál provedení než komoda do ložnice. Proto jestli potřebujete dokonalou výbavu do koupelny, dbejte na kvalitu materiálu, ze kterého je vyroben a vybírejte jen produkty pro ni určené. Nábytková čela, police se zásuvkami, ani pracovní desky by neměly být vyrobeny z nekvalitní překližky. Vlivem vlhkosti, zejména v okolí umyvadla, může začít bobtnat a dojít k její delaminaci. A to je koneckonců krůček od katastrofy. Při výběru nábytku pamatujte na to, že kvalitní výrobky vydrží déle. I prvky z masivu budou dobře fungovat, pokud jsou ošetřeny speciálním přípravkem proti vlhkosti.

Jaký je rozdíl mezi koupelnovými komodami a těmi do jiných místností? Komody do koupelen jsou stejně jako ostatní nábytkové prvky v koupelně vyrobeny z voděodolných materiálů, aby zabránily nasáknutí vody.

Chcete-li, aby byla vaše koupelna pohodlná a funkční, musíte dodržovat doporučené vzdálenosti a rozestupy mezi různými prvky vybavení. V koupelně, stejně jako v kuchyni, se vyplatí dodržovat doporučené vzdálenosti mezi jednotlivým nábytkem a sanitou.

Na závěr bychom vás rádi upozornili na úchytky koupelnových komod. Když si myjeme ruce nebo se chceme prohlídnout v zrcadle, přiblížíme se velmi blízko ke skřínce. Když je její úchytka příliš objemná nebo vyčnívající, hrozí nebezpečí neustálého narážení. Za zvážení stojí volba minimalistických úchytek nebo frézovaných úchytek. Ty poslední tento problém dokonale limitují.

Navštivte nás online a zjistěte, jaké vybavení koupelen vám můžeme nabídnout, a jaká skříňka či komoda z naší nabídky bude ideální právě pro vás. Pokud chcete být informováni o všech novinkách a slevových akcích, jaké v BauMax máme, přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Najdete tam kromě nabídky do koupelen, také vybavení do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně a mnoho dalších potřebných věcí do domácnosti. Zaručujeme kvalitní výrobky za rozumné ceny. Navštivte nás online i v kamenných prodejnách BauMax.

Nábytek do koupelny- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Protiskluzové dlaždice do koupelny. Kdy se oplatí do nich investovat?


Kosmetika v koupelně jak ji skladovat


Jak uspořádat sanitarní keramiku v koupelně


 

Zpět