Chytře využijte prostor! Multifunkční nábytek do každého bytu

30.11.2020

Majitelé garsonek a malých bytů ocení každý centimetr volného prostoru a snaží se ho chytře využít. Malý prostor vyžaduje různá omezení, ale můžete přistoupit k problému šikovně a použít nábytek, který kombinuje několik funkcí.


Čalouněný nábytek - Baumax.cz

Modulární nábytek pro malý byt

Nábytek do obývacího pokoje je jednou z nejdůležitějších investic v domácnosti. Není možné si představit obývací pokoj bez pohodlného místa k odpočinku. Omezený prostor neznamená, že se musíme vzdát pohodlí. Spíše umožňuje použití neobvyklých řešení, a to je modulární nábytek. Pomocí modulových prvků vytvoříme vlastní pohovku, rohovou pohovku, křeslo nebo gauč - vše, co bude v tuto chvíli nejlepším výběrem. Jeden modul může mít spací funkci nebo ho můžeme získat přidáním dalšího. Plochý čalouněný puf podle potřeby můžeme použít jako konferenční stolek, křeslo nebo jako doplněk k dalšímu modulu ke gauči, pohovce nebo rohové pohovce. Čalouněný nábytek tohoto typu si získává stále větší oblibu, a to nejen pro své pohodlí, ale také pro moderní design.

Pohovky, rozkládací pohovky nebo rozkládací rohové pohovky jsou známé svou multifunkčností: dokonalá sedací souprava během dne a pohodlná postel v noci. O tomto řešení není třeba nikoho přesvědčovat, tím spíše, že moderní pohovky jsou stejně pohodlné jako matrace do postele v ložnici.


Obývací pokoj - Baumax.cz

Multifunkční nábytek – skříně

V obývacím pokoji někdy musí být také úložný prostor, který chybí v jiných místnostech.

Šatní skříně jsou spojeny s ložnicí, kde fungují jako skříň. Ale skříně do ložnice budou také dobře fungovat  v obývacím pokoji, kde poskytnou úložný prostor. Prostorná skříň nahradí komodu, vitrínu a umístí vše potřebné. Některé modely umožňují dát dovnitř další zásuvky, police nebo přepážky, díky nimž je vnitřek funkčnější a přizpůsobený vašim potřebám. Působivě vypadají posuvné skříně, jejichž dveře nezabírají další prostor.

Stojí za to zvolit model s tichým uzávěrem nebo si koupit potřebné nábytkové doplňky a nainstalovat si je sami. To rozhodně zvýší komfort používání.

Rohové šatní skříně využijí prostor v rozích místnosti, obvykle ponechaný nevyužitý. Prostor uvnitř rohové skříně lze velmi prakticky rozdělit na police a tyče a spodní část využít pro další uložení věcí v krabicích nebo dodatečných zásuvkách.

Za pozornost stojí také šatní skříně s otočnými dveřmi, protože často mají nadstavby. Tímto způsobem získáváme jakýsi úložný prostor, kde schováváme sportovní vybavení, zimní oblečení nebo jiné sezónní používané věci.


Nábytek do dětského pokoje - Baumax.cz

Nábytek do dětského pokoje

Místem, kde je obzvláště důležitá organizace prostoru, je dětský pokoj. Děti mají spoustu hraček, oblečení a dalších věcí, kterých se nechtějí zbavit.

Multifunkční nábytek je často věnován těm nejmladším. Příkladem může být kombinace dětského psacího stolu s postelí, skřínek a polic pro skladování. Velmi pohodlné řešení, které poskytuje místo pro studium a odpočinek, vám umožní co nejvíce využít dostupný prostor, kterého v dětském pokoji není mnoho.

Velmi funkční jsou také palandy. Populární modely mají dvě postele umístěné nad sebou, ale stejně pohodlné jsou i ty s dalším výsuvným místem na spaní.

Uspořádání malého bytu nás může hodně naučit o interiérech. Pojďme hledat způsoby, jak chytře využít dostupný prostor: spojením funkcí, rozdělením nábytku a vytvořením praktického úložného prostoru.

 

Zpět