Čalouněné panely čela postele

30.01.2022

Ložnice je místem k odpočinku po náročném dni, naším azylem, kde relaxujeme a zapomínáme na problémy pracovních dnů. Aby tento soukromý prostor dobře plnil svou roli, měl by být vhodně upraven – byl především útulný a lahodící oku. Jakým způsobem vytvořit atraktivní a relaxační aranžmá v ložnici? Jedním z nich je namontovat dekorativní čalouněné panely na zeď k posteli.

 


V tomto článku:

1. Proč se vyplatí mít za postelí čalouněné čelo k posteli ?

2. Čalouněné panely - jaké jsou možnosti a co je třeba zvážit při jejich výběru?

3. Čalouněné panely na stěně nad postelí - do jakého interiéru se hodí?

4. Jak vyrobit čalouněné čelo k posteli ?

5. Jak čistit čalouněné panely?Postele- Baumax.cz

Proč se vyplatí mít za postelí čalouněné čelo k posteli ?

Nejenže čalouněné panely jsou v současné době top designovými prvky výzdoby, ale také funkčními doplňky. Panel může být prodloužením rámu nebo samostatnou jednotkou namontovanou na stěně.  Rozměry čalouněných panelů můžete přizpůsobit velikosti lůžka. Způsob jakým budou panely aranžované a jejich tvar ovlivní vzhled celé místnosti. Vybírat můžete různé obklady stěn, které budou fungovat jako dekorativní čelo k posteli. Použít můžete dřevěné obklady stěn, nástěnné lamely, vinylové panely nebo konstrukce z MDF desek či palet, ale v současnosti jsou nejoblíbenější čalouněné panely. Hotové produkty a také prvky potřebné k jejich výrobě a montážní příslušenství nabízíme v našem obchodě. 

Čalouněné opěrky hlavy k posteli nejen zatraktivní interiér a umožní jeho rychlou proměnu, ale jsou také velmi praktické. S jejích pomocí chráníte stěnu za postelí před znečištěním a oděrům. Je to také způsob jak vytvořit izolaci od studeného povrchu stěny. Příjemné a měkké na dotek, slouží také jako opora zad, která zajišťuje pohodlný odpočinek vsedě, pokud si například chcete v posteli číst knihu, vypít ranní kávu nebo posnídat. Čalouněné panely také fungují jako zábrana pro polštáře a brání jejich pádu na podlahu, pokud není kus nábytku umístěný u stěny. Montáž čalouněných panelů není  vyhrazena pouze jen pro ložnice dospělých členů domácnosti. Čalouněné panely jsou také skvělým doplňkem k dětské posteli, a to, jak správně tušíte, kvůli bezpečnosti vašeho dítěte.  Chrání totiž dítě, aby při vrtění během spánku nepřišlo k úrazu. 

Postele- Baumax.cz

Čalouněné panely - jaké jsou možnosti a co je třeba zvážit při jejich výběru?

Velmi módní jsou v dnešní době tzv. kontinentální lůžka, které mají čalouněné čelo a rám. Nevýhodou je, že mají dost vysokou cenu, a tak se mnoho lidí místo hotové kontinentální postele do ložnice rozhodne použít pouze dřevěný rám a na zeď umístí čalouněné panely, u kterých jejich snadná montáž umožnuje celou práci provést svépomocí. Pro zhotovení měkkého a stylového čela je nejjednodušší použít hotový výrobek, jako jsou čalouněné panely. V našem obchodě nabízíme různorodé dekorativní  čalouněné panely, které budou ladit do místnosti v různých stylech. Pokud v nabídce nenajdete nic vhodného pro vás, ​​můžete si je rovněž individuálně objednat u výrobce.

Nabídka čalouněných panelů na stěnu je velmi široká – vybrat si můžete z různých velikostí, barev, druhů látek a způsobů povrchové úpravy. Nová opěrka hlavy může být jednodílná nebo modulární. Druhá možnost vám dává mnohem větší svobodu při uspořádání prostoru v ložnici. Díky tomu můžete   vytvořit zcela jedinečnou kompozici v místnosti.

Čelo má většinou rozměry stejné jako rám postele do ložnice, ale může sahat až ke stropu – neexistuje jedna(jediná) vhodná výška. Modulové panely mají nejčastěji jednotnou barvu a zároveň čtvercový nebo obdélníkový tvar, ale nic vám nebrání vybrat si panely ve více barvách a uspořádat panely do kompozice, kterou nebude mít nikdo jiný. Vše záleží na tom, zda chcete, aby  panely  doplňovaly již existující aranžmá nebo tvořily hlavní prvek výzdoby vaší ložnice.

Pokud vybíráte nástěnné panely, stojí za to věnovat pozornost typu materiálu použitého k jejich pokrytí. O tom, zda bude čalouněné čelo teplé a příjemné na dotek a snadno čistitelné, rozhoduje do značné míry látka. Vyplatí se proto vybrat kvalitní čalouněnou látku, která zaručí, že vám čalouněné panely vydrží v původním stavu po mnoho let. Je dobré také vědět, že ne každý materiál je vhodný pro alergiky – pokud trpíte alergiemi nejlépe poslouží materiál s antielektrostatickými vlastnostmi.

Postele- Baumax.cz

Čalouněné panely na stěně nad postelí - do jakého interiéru se hodí?

Čalouněné postele s čelem budou vypadat krásně v každém interiéru, bez ohledu na styl obývacího pokoje nebo ložnice.

Polstrovaná, měkká opěrka hlavy dodává místnosti eleganci, proto patří mezi oblíbený aranžérský prvek milovníků glamour stylu. Aby ložnice vypadala královsky, vyplatí se zvolit panely ozdobné prošíváním nebo lesklý velur. Aranžmá lze doplnit například nočními stolky s křišťálovými úchyty. Skvělé bude rovněž velké nástěnné zrcadlo ve zlatém rámu.

Pomocí čalouněných panelů na stěně snadno oživíte ložnici v minimalistickém stylu. Stačí zvolit módní výraznou barvu látky (například lahvová nebo smaragdově zelená), použít LED osvětlení kolem  opěrky hlavy. Montáž po stranách další police či skříňky na originální dekorace zatraktivní celek.

Do ložnice ve skandinávském stylu se nejčastěji volí dřevěné panely, ale stejně útulně a ekologicky budou působit panely potažené přírodními materiály v zemitých barvách, jako je bavlna nebo len. K tomuto typu čela se skvěle hodí jako dekorace pletené květináče, ve kterých umístíme rostliny nebo dekorace ze dřeva nebo proutí.

Příkladů použití je mnoho. Efekt bude pokaždé stejný - čalouněné čelo dodá interiéru nejen charakter vybízející k relaxaci, ale také originální vzhled.

Jak vyrobit čalouněné čelo k posteli ?

Výroba čalouněných panelů, které vytvoří efekt čela k posteli není náročný ani časově zdlouhavý úkol. Pokud si tedy najdete volnou chvilku, můžete se bez obav pustit do této výzvy, díky které hodně ušetříte a získáte přesně takový dekorativní prvek, jaký chcete. Bude to ideální řešení také v případě, že již postel máte a chcete jí dodat zajímavější vzhled, nebo je-li stěna za postelí velmi nízká či zkosená, takže hotový nástěnný panel vhodného tvaru budete hledat jen těžko.

Než se pustíte do práce, připravte si příslušenství, produkty a materiály, ze kterých si vyrobíte pohodlné čelo k posteli :

 • panely nebo MDF desky zvolené velikosti
 • kusy čalounické pěny nastříhané na velikost desek
 • látku, kterou použijete na čalounění
 • čalounický molitan 
 • montážní lepidlo
 • vatelín 
 • sponkovačku

 

 1. Nařezané kousky pěny přilepte montážním lepidlem na předem připravené MDF desky.
 2. Každou desku je potřeba pečlivě obalit vatelínem, který připevníte sponkovačkou z neviditelné strany. Pokud chcete velmi měkkou opěrku, použijte několik vrstev vatelíny.
 3. Čalouněnou látku připevněte k deskám. Snažte se ji přesně a rovnoměrně natáhnout, aby nevytvářela nevzhledné hrboly.
 4. Panely připevněte ke stěně. Vhodné je použít k montáži lepidlo nebo pásku na suchý zip.
 5. Když už máte panely namontované,  pořiďte si odpovídající přehoz na lůžko a nějaké dekorační polštáře. Hotovo!

Nábytek do ložnice- Baumax.cz

Jak čistit čalouněné panely?

Nástěnné čalouněné panely se čistí stejným způsobem jako čalouněný nábytek. Nejdůležitější je pravidelně je vysávat, nejlépe ručním vysavačem s vhodnou koncovkou, která dosáhne do všech skulin. Čas od času (alespoň jednou ročně) je třeba materiál důkladně osvěžit podle pokynů výrobce – přírodní kůže a polyesterová tkanina se čistí jinak. Pokud se obáváte, že na čalouněných panelech můžou vzniknout fleky nebo se odbarví, můžete využít služeb profesionální firmy.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

Co je lepší, postel nebo rozkládací pohovka Podívejte se s námi a vyberte si tu nejlepší variantu pro vás!
Kontinentální postele
Jaká šatní skříň do malé a velké ložnice?

 

Zpět