Co je lepší, postel nebo rozkládací pohovka Podívejte se s námi a vyberte si tu nejlepší variantu pro vás!

03.01.2022

Každodenní odpočinek je nesmírně důležitý pro udržení správného zdraví, psychického a fyzického. Moderní uspořádání předpokládají různá řešení k zajištění dostatečného odpočinku a pohodlí spánku. Klasickým řešením je pořízení postele, ale stále častěji se naši zákazníci přiklánějí k moderním, multifunkčním řešením -  sedacímu nábytku s funkcí spaní jako jsou: pohovky, rozkládací pohovky nebo gauče. Podívejte se, jaké výhody a nevýhody má postel a jaké rozkládací sedačka a rozhodněte se pro to nejlepší řešení pro vás.

 

Pohovky- Baumax.cz

 


V tomto článku:

1. Jak důležitý je komfort spánku?

2. Moderní rozkládací sedačka s funkcí spaní

3. Nevýhody

4. Výhody

5. Pro koho je to nejlepší řešení?

6. Pohodlná postel

7. Nevýhody

8. Výhody

9. Kdy bude postel tou nejlepší volbou?

10. Postel nebo sedačka s funkcí spaní- co si tedy vybrat?
Jak důležitý je komfort spánku?

 

Spánek zabírá člověku třetinu života. Spánkem trávíme cca osm hodin denně. I když se to na první pohled nezdá, je to hodně! Dobrý spánek zajišťuje dostatečnou regeneraci energie, snižuje stres a umožňuje nám každý den čelit těžkostem každého dne. Komfort každodenního spánku je nesmírně důležitý, a aby byl zajištěn,  dobře si  rozmyslete, jaké řešení pro svůj noční odpočinek zvolíte.  Zda se dokážete dobře vyspat na pohovce, nebo plocha na spaní by měla obsahovat tradiční matraci. Na trhu , včetně našeho obchodu, najdete různá řešení. V našem obchodě vám můžeme nabídnout kvalitní nábytek včetně rozkládacích sedacích souprav, které se vejdou i do malých prostorů. V případě, že   hledáte doplňkový úložný prostor, do kterého se dají uschovat deky a peřiny, také víme jak na to. Zvolte nábytek s úložným prostorem nebo kontejnerem na lůžkoviny.  Nejoblíbenější jsou však matrace, postelové rošty a postele, které dohromady tvoří pohodlné místo k odpočinku. Stále častěji mu ale konkuruje sedací nábytek s funkcí spaní - do této skupiny patří sedací soupravy, pohovky a rozkládací pohovky. Každé řešení má své výhody a nevýhody a je těžké dát jednoznačnou odpověď, která koupě bude lepší, protože hodně záleží na individuálních potřebách každého z vás. 

 

Pohovky- Baumax.cz


Moderní rozkládací sedačka s funkcí spaní

 

Rozkládací sedačka, sedačka či rohová sedačka jsou nejčastěji voleným nábytkem pro volný čas s doplňkovou funkcí na spaní. Rozkládací sedačka je nejčastější volbou do moderních obývacích pokojů a rohová sedačka je také nejčastější volbou majitelů prostorných obývacích pokojů. Do přízně se vracejí rovněž gauče - výrobci představují rok od roku zajímavější a modernější modely, které úspěšně konkurují ostatním typům relaxačního nábytku na trhu. Čalouněný nábytek se stává nejen vybavením pro odpočinek a relaxaci, ale také pro spánek - multifunkční nábytek je moderní způsob, jak zařídit prostor malých domů a malých bytů a dát tam kusy nábytku, které se budou do nich ideálně hodit.

 

Nevýhody 

 

Sedací soupravy, které si přivezete domů či bytu, samozřejmě nemají  jen výhody. Hlavním problémem, který vzniká při výběru rozkládací pohovky a v případě jejího používání jako místa na každodenní spaní, je rychlé opotřebení výrobku. Pohovky horší kvality mohou rychle ztratit své vlastnosti. Deformace pohovky, gauče nebo rozkládací pohovky způsobuje intenzivní používání. Není proto pochyb o tom, že investice do kvalitativních výrobků, je zárukou, že nábytek vydrží mnohem déle a bude mnohem lepší investicí, co je asi prioritou pro každého uživatele. Zapomínat byste neměli ani na pravidelné čištění čalounění – místo, kde se spí, nezávisle na tom, zda použijete prostěradlo, může se časem ušpinit, tak bude nutné jej častěji vyčistit. To je zvláště důležité, když rozkládací pohovku budou používat osoby, které trpí například alergií na prach. Důležité je v tomto případě zvolit pohovku, která je čalouněna látkou, která se snadno udržuje v čistotě. A to jak v případě alergiků, tak i dětí. 

 

Postele- Baumax.cz


Výhody

 

To, že se rozkládací pohovky stávají stále častější volbou, a to zejména do multifunkčních obývacích pokojů, má však svůj důvod. Pokud je obývací pokoj využíván členy rodiny také jako ložnice, sedací souprava s funkcí spaní je tou nejlepší volbou. Multifunkční nábytek (gauč, sedačka, rohová sedačka či  sedačka se spací funkcí) přes den poslouží k odpočinku celé rodině, poslouží také jako místo k posezení při návštěvách nebo rodinném sledování filmů. Funkce spánku naopak poskytuje místo pro klidný noční odpočinek.  To vám umožní ušetřit místo, které je k dispozici v obývacím pokoji, a umožní efektivní zařízení malých bytů a domů. Velkou výhodou sedacích souprav je pohodlný systém rozkládání, který umožňuje rozložit a připravit místo na spaní během pár minut. Ve výsledku bude gauč lepší volbou než sedačka s rozkládacím mechanismem typu delfín nebo sedačka s rozkládacím  mechanismem typu DL.


Pro koho je to nejlepší řešení?

 

Při výběru rozkládací pohovky vezměte v úvahu dostupný prostor. Po rozložení, až se ráno probudíte, pohovku jednoduše složíte. Ta zabere mnohem méně místa než velká rohová či středně velká sedačka se spací funkcí. Poskytuje však stejně mnoho funkcí. Praktická moderní sedačka se spací funkcí je estetickým prvkem vybavení, takže se snadno vejde i do prostoru náročného na uspořádání. Rozkládací pohovky poslouží jak pro každodenní spaní, tak  na sezení- jejich funkčnost je tedy mimořádně vysoká. Pohodlný noční odpočinek je díky nim možný a kvalitní kusy nábytku, vyrobené z pevných materiálů, vám zajistí zdravý odpočinek a zaručí spoustu klidných nocí na mnoho let. Sedačka s funkcí spaní  je proto ideální variantou do malého multifunkčního obývacího pokoje. Z funkčnosti rozkládacích pohovek budou těžit rovněž mladí lidé - rozkládací pohovky pro mládež a moderní pohovky jsou stále častěji umisťovány do pokojů teenagerů. Ty umožňuji mladým lidem odpočívat vleže nebo vsedě.

 

Pohodlná postel

 

Sedací souprava nebo sedačka se spací funkcí je jednou z možností, pokud jde o zajištění komfortu spánku. Stejně často však padá rozhodnutí o pořízení postelí na spaní s pevným roštem a pohodlnou matrací. Postel je samozřejmě nejklasičtějším kusem nábytku pro noční odpočinek. Kdy je nejlepší vybrat právě ji ? Podívejte se, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto řešení.


Nevýhody

 

Širší lůžko bude nutné, pokud má nábytek používat více osob. Takový model však zabírá mnoho místa, a pokud nemáte volný pokoj na zařízení samostatné ložnice, může nastat velký problém. Do multifunkčního interiéru je obtížnější umístit postel. Problémy mohou nastat při zařizování bytu. Velký význam má proto estetické a praktické hledisko – výběrem postele v malých bytech vznikne nepřehledný, nepříliš funkční prostor a nemusí být zajímavým řešením. Nemožnost složit postel a velké rozměry postele s pevným rámem a na ní ležící matrace často způsobují, že toto řešení není vhodné do místností, které mají plnit více účelů.

 

Výhody

 

Postel je však stále jedním z nejpohodlnějších řešení na spaní. Pohodlná matrace se dokáže přizpůsobit tvaru těla, takže komfort spánku je opravdu vysoký. Spaní v posteli zajišťuje vysokou úroveň pohody - místo na spaní je komfortní, pohodlné a dokonale regeneruje energii. Pro mnoho lidí je postel jedinou  možností  jak se v noci vyspat a mít dostatečný spánek.  Přestože gauč, sedačka nebo pohovka s funkcí spaní mohou být dobrou alternativou postele, mnoho lidí si dlouhodobě nemůže dovolit používat sedací nábytek na spaní  a pouze s postelí v oddělené místnosti - ložnici, dokáže správně odpočívat.

 

Postele- Baumax.cz

 

Kdy bude postel tou nejlepší volbou?

 

Kvalitní postel na spaní je variantou, která zajistí dobrý spánek. Sedět a odpočívat v sedě však není příliš pohodlné – k tomu se hodí sedací soupravy. Pro mnohé je postel jedinou přijatelnou možností na spaní. Velikost nábytku si však vyžádá hodně místa – rozhodně více, než byste potřebovali na gauče, pohovky nebo válendy. Tento kus nábytku je dobrou volbou, když očekáváte vysoký komfort spaní a máte doma dostatečně velký prostor, nejlépe samostatný pokoj. Pokud jste však majitelem garsonky, rozkládací pohovku s úspěchem využijete na každodenní spaní. 


Postel nebo sedačka s funkcí spaní- co si tedy vybrat?

 

Gauč, rohová sedačka či sedačka? Nebo snad pohodlná matrace, postel a pevný rám? Stávající rozdíly mezi nimi jsou velké a výběr vychází především z individuálních potřeb daného uživatele. Na spaní si vyberte to, co  bude nejpohodlnější jak pro vás, tak i ostatní uživatelé a zároveň, co vám poskytne kvalitní spánek a praktické zařízení. V menších multifunkčních místnostech se jistě osvědčí sedačka se spací funkcí, ale pokud můžete si dovolit ložnici  jako samostatný pokoj,  postel s matrací je skvělým řešením. Bez ohledu na to, co si vyberete, vsaďte na kvalitní výrobky: matrace, postel, sedačka, pohovka, gauč či postelový rošt by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů příjemných na dotek a rozhodně by měly být pevné. Díky tomu si vyberete dobrou pohovku, která vám poslouží mnoho let.

Doufáme, že jsme vám aspoň trochu přiblížili odpověď na otázku, jak vybrat vhodný nábytek na spaní, tak aby splňoval potřeby vaše a členů domácnosti, aby se vám osvědčil v každodenním provozu a ladil k celkovému aranžmá interiéru. 

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/kontinentalni-postele,690.html

Kontinentální postele

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/matrace-do-postele-kterou-si-vybrat-vlastnosti-vybranych-matraci,577.html

Matrace do postele – kterou si vybrat? Vlastnosti vybraných matrací

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/jakou-vybrat-pohovku-ve-stylu-glamour-do-obyvaciho-pokoje-pohovka-ktera-zmeni-obyvaci-pokoj,603.html

Jakou vybrat pohovku ve stylu glamour do obývacího pokoje – pohovka, která změní obývací pokoj

 

Zpět