Kontinentální postele

02.03.2022


Kontinentální postel si získává stále větší oblibu. Souvisí to především s velkým komfortem a pohodlím spánku, který tato postel nabízí. Mezi postelemi je to jedna z nejpohodlnějších variant, a pokud hledáte maximální luxus, budou kontinentální postele perfektním řešením. Podívejte se, proč jsou tolik doporučovány a proč jsou tak oblíbené. 

 

Kontinentální postele- Baumax.cz

 


V tomto článku:

 

1. Co je to kontinentální postel?

2. Boxspring plní zároveň funkci postelového roštu  

3. Vícevrstvé matrace

4. Čalouněné čelo postele  

5. Elektrické zvedání opěrky hlavy

6. Jak pohodlné je mít kontinentální postel?

7. Pohodlí nočního odpočinku

8. Kontejner na lůžkoviny

9. Jsou čalouněná čela a bočnice matrace dobrý nápad?

10. Jak dobře vybavit ložnici? 

Co je to kontinentální postel?

 

Kontinentální postele tvoří jedinečné kusy nábytku do ložnice. Hlavním prvkem, který tyto postele odlišuje od ostatních postelí, je jejich vícevrstvá struktura. Dřevěný box je zároveň rám, na kterém jsou umístěny dvě nebo dokonce tři vrstvy matrací. Kontinentální postel s úložným prostorem a matrací je tedy vysoká, ale také mimořádně pohodlná.

 

Boxspring plní zároveň funkci postelového roštu  

 

Charakteristickou vlastností kontinentální postele je její neobvyklá konstrukce. Dřevěné boxy tvoří zároveň postelové rošty, na kterých leží  matrace. Pevná a odolná konstrukce dělá z rámu stabilní oporu pro všechny matrace a rovněž pro osoby spící na posteli. Rám postele je často čalouněný - kromě měkkého a na dotek příjemného materiálu má navíc vrstvu čalounické pěny, díky které je nábytek příjemný a pohodlný. Vzhled nábytku si navíc můžete dodatečně personalizovat, barvu čalounění si lze vybrat dle vlastních preferencí.

 

Kontinentální postele- Baumax.cz


Vícevrstvé matrace

 

Matrace jsou umístěny na boxspringu a v něm ve vestavěném roštu. Matrace může být vícevrstvá, ale obvykle se kontinentální postel skládá z hlavní matrace střední tvrdosti, na ní umístěné matrace o tvrdosti odpovídající potřebám kupujícího a případně vrchní matrace topperu. Tenká vrchní matrace poskytuje izolaci a hygienickou bariéru a často je také vrstvou, která vyrovnává nebo upravuje tvrdost. Matrace první a druhé vrstvy je obvykle pružinová matrace nebo matrace vyrobená v technologii spring-pocket. Vrchní model lze od druhé vrstvy nebo z její části rozložit po celé ploše matrace - díky tomu lze tvrdost matrace upravit pro obě osoby spící na posteli nebo pouze pro jednu z nich. Jedná se o perfektní variantu, pokud postel využívají dvě osoby, které preferují různou tvrdost místa na spaní - díky tomu lze manželské postele přizpůsobit každému z uživatelů.

Atraktivní taštičkové matrace budou perfektní volbou pro tento typ postele. Takový produkt zajišťuje pohodlí spánku a je extrémně trvanlivý. Díky této matraci vám bude postel sloužit dlouhá léta. Matrace se přizpůsobí spící osobě a umožní pohodlně měnit polohu těla během spánku. Hotelové postele bývají  díky své odolnosti často vybaveny takovými matracemi. Kromě taštičkových matrací existují i ​​o něco méně populární matrace Bonnell, které využívají pružiny bonnell.


Čalouněné čelo postele  

 

Kontinentální postele se často skládají z přídavného, čalouněného čela postele. Měkké čelo dělá postel nejen vizuálně atraktivní, ale rovněž pohodlnou nejen během spánku. O čelo se můžete opřít během večerního sledování televize nebo při čtení knihy před spaním - opřít se o čalouněné čelo bude mnohem příjemnější než o studenou a tvrdou stěnu. Čalouněný nábytek do ložnice získává stálé větší popularitu a samotná kontinentální postel, součástí které je boxspring a  jeho příslušná výška, tvrdost matrací a velký prostor na spaní je jeho mimořádně pohodlnou verzí. Jelikož design nábytku je stejně důležitý, můžete si vybrat model přesně podle vašich představ a gusta. Navíc, nábytek s úložným prostorem, se vždy uplatní, a dá vám možnost uložit další věci.

 

Kontinentální postele- Baumax.cz

 

Elektrické zvedání opěrky hlavy

 

V případě rozkládacích postelí se vyplatí investovat do modelů, které mají elektromotor. Ten způsobí, že budete moci horní část matrace a postele přizpůsobit přesně podle vašich preferencí. Ideální pro vás výška nastavení vám dá možnost skvělé relaxace. Spodní část, boxspring, obvykle zůstává nehybná. Pokud máte problémy s výběrem správného modelu, stejně jako matrací, která bude vyhovovat vaším potřebám, doporučujeme přečíst si pozorně její popis. Ten najdete u každého výrobku. Zkontrolujte rovněž parametry a rozměry a reference na daný produkt. Pohodlné jednolůžko nebo dvoulůžko máte na dosah ruky!


Jak pohodlné je mít kontinentální postel?

 

Tento model postele nabízí maximální komfort, jaký jen vám může nábytek do ložnice poskytnout. Výhody tohoto nábytku jsou obrovské a proto rozhodně doporučujeme si tento produkt pořídit. Pořízením kvalitní kontinentální postele bude komfort spaní opravdu skvělý, jak pro vás, tak i další osoby, které budou postel používat a vaše noci budou klidné. 

 

Kontinentální postele- Baumax.cz


Pohodlí nočního odpočinku

 

U standardních modelů kontinentálních postelí poskytuje pohodlí a komfort dvojitá vrstva matrací. První matrace je umístěná přímo nad boxspring. Druhá je umístěna na boxspring  a zajišťuje pohodlnou polohu těla bez ohledu na polohu spánku. Díky tomuto systému a taštičkové matraci poskytuje postel maximální pohodlí, tak velmi důležité pro kvalitní noční odpočinek. Přidání vrchní matrace zajišťuje vysokou pružnost povrchu a snadno se přizpůsobí tvaru těla, i když je hmotnost spící osoby větší. Dodatečné vrchní matrace také zajišťují efektivní odvod vlhkosti.


Kontejner na lůžkoviny

 

Postele se zásuvky nebo s úložným prostorem velmi často vybírají zákazníci zejména do malých místností - další úložný prostor slouží pro náhradní lůžkoviny, sezónní peřiny nebo i osobní věci. Standardní kontinentální postel je často vybavena přídavným kontejnerem na lůžkoviny, což ještě zvyšuje atraktivitu tohoto produktu. Tyto postele představují opravdu praktickou variantu, nábytek napomáhá chytrému hospodaření s prostorem. Odolné a pevné budou volbou na roky. Při nákupu dbejte na to, aby měl kontejner na lůžkoviny při každodenním používání dobře zajištěná kolečka - co zajistí, že nepoškrábou podlahu a vy se nebudete muset starat o stav podlahy. Uložené polštáře budou v kontejneru dobře chráněny. 

 

Kontinentální postele- Baumax.cz

 

Jsou čalouněná čela a bočnice matrace dobrý nápad?

 

Kontinentální postel do ložnice je čalouněný kus nábytku, který se vyznačuje mimořádným komfortem a estetikou. Stále oblíbenější variantu tvoří čalouněné postele. Vybrat si je můžete i proto, že se dají snadno přizpůsobit stylu aranžmá – výběr čalounění může být velmi individuální, co zaručí, že nábytek bude dokonale ladit s aranžmá ložnice. K dispozici máme nejen atraktivní čalounění, ale také zajímavé tvary postelových čel.


Kontinentální postele nabízené v našem obchodě tvoří produkty vyrobené z těch nejkvalitnějších dostupných materiálů. Rám a matrace samotná se od základních prvků až po celek vyznačují pečlivým zpracováním a atraktivní formou. Stojí za to se rozhodnout pro nákup tohoto modelu postele. Postele tohoto typu budou mnohem pohodlnější než dřevěné postele a lze je použít jak jednolůžka, tak i dvoulůžka.


Jak dobře vybavit ložnici?

 

Náš obchod nabízí kromě kontinentálních postelí také další produkty, které vám pomohou zařídit si  ložnici atraktivně a stylově. Věnujte pozornost takovým prvkům, jako jsou například šatní skříně do ložnice a komody do ložnice – tyto produkty vám pomohou roztřídit a uspořádat všechny osobní věci, zejména oblečení. Postel skvěle doplní noční stolky do ložnice. Tohoto typu doplňky vám zajistí, že  budete mít na dosah ruky noční lampičku nebo budík a večer pohodlně odložíte přečtenou knihu do skříňky. Na našich webových stránkách najdete bohatý výběr nejen různých typů matrací a postelí s úložným prostorem, ale máte také možnost zvolit si rovněž více individuálních  parametrů, jako je: výška, tvrdost matrace, boxspring, prostor na spaní a samozřejmě design vaší nové postele.

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/montaz-calounenych-panelu-krok-za-krokem-s-nami-to-zvladnete,666.html

Montáž čalouněných panelů krok za krokem. S námi to zvládněte!

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/jake-zvolit-nocni-stolky-k-calounene-posteli,662.html

Jaké zvolit noční stolky k čalouněné posteli

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/rohova-pohovka-s-funkci-kazdodenniho-spani,650.html

Rohová pohovka s funkcí každodenního spaní

 

 

Zpět