Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Barva
Jmenovitý tepelný výkon (kW)
Výška (mm)
Šířka (mm)
Hloubka (mm)
Druh paliva
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kamna Commo červ pro pelety 14,69 Kw

50990,00 Kč / ks

Peletová kamna

Peletová kamna nabízí ekonomické, pohodlné a ekologické řešení vytápění. Hodí se do každého centrálně vytápěného objektu, ať už bytového, servisního, skladového, či výrobního. Když je třeba snížit náklady na vytápění, peletová kamna poskytují bezúdržbové řešení, zajišťující komfort užívání a nejlepší provozní parametry topného systému. Jejich efektivní využití a snadná obsluha usnadňují každodenní používání.

Peletová kamna- Baumax.cz

Pelety - ekologické palivo

Slovo pellet pochází z angličtiny a znamená peleta. Jedná se o palivo ve formě granulí, které se vyrábí z dřevního odpadu, jako jsou piliny, štěpky a hobliny lisované pod vysokým tlakem. Kulovité nebo válcovité, malé rozměry, až několik centimetrů dlouhé, umožňují snadné skladování a dávkování. Navíc pelety jsou čisté a nešpiní kotelnu jako uhlí. Výhodou pelet oproti tradičně používanému palivovému dřevu je malé množství popela s prakticky stejnou výhřevností. Nejvyšší kvalita výrobku činí jeho použití pohodlným, ekologickým, bezpečným životnímu prostředí a ekonomickým.

Moderní peletové kamna splňují zákonem požadované normy včetně norem Eco Design a certifikátů a požadavků 5. třídy na uhlí na pelety a Eko hrášek. Kotel na pelety lze instalovat do novostavby a pro zapojení při modernizaci stávající instalace v kotelně. Program Čistý vzduch navíc podporuje u uživatelů v rodinných domech náhradu zastaralého způsobu vytápění tuhými palivy a tepelnou modernizaci. Ekologický kotel na pelety v 5. třídě se oproti černému uhlí vyznačuje o 90 % méně popela. Prohlédněte si produkty z naší nabídky a jistě najdete peletové kotle, které splní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků.

Automatické peletové kotle s automatickým zapálením, vyhasnutím a čištěním komory jsou bezpečným a levným způsobem pro vytápění domu 

Kotel na pelety pro vytápění poskytuje bezpečné, jednoduché a komfortní teplo za přijatelnou cenu. Speciální podavače zajišťují efektivní dodávku paliva do kotle. Díky automatizaci není nutné je ovládat ručně. Automatika řídí podavač, který přivádí do hořáku správné množství paliva. Vaší úlohou je doplnit podavač každých pár dní. Ekologický kotel topí pelety pomocí speciálních ohřívačů, které se spouštějí automaticky. Pro zajištění bezpečnosti je v kotli instalován systém vyhasínání plamene, který brání zpětnému vzplanutí a chrání před požárem. Teplotní senzory dohlížejí na chod celého zařízení. Peletový kotel se vyznačuje vysokou účinností a nízkými provozními náklady. Palivo se využívá maximálně, což zvyšuje účinnost kotle. Nabízíme široký výběr produktů pro všechny zákazníky v našem obchodě.  

Peletové kamna - Jak vybrat kotel na pelety?

Před výběrem peletové kamna je dobré si dát pozor na pár důležitých věcí. Jednotlivé modely se od sebe liší nejen specifikací, ale i rozměry. K dispozici je velký výběr kotlů ústředního vytápění s rozměry a výkonem plně přizpůsobeným užitné ploše. Pokud chcete peletová kamna dodatečně vybavit vhodným zásobníkem teplé vody, musíte mít kotelnu odpovídající velikosti. Více prostoru získáte volbou pneumatických podavačů. Mohou být umístěny ve větší vzdálenosti od kotle nebo i v úplně jiné místnosti. Výrobci nabízejí i multifunkční kotle, které jsou určeny nejen pro spalování pelet, ale i uhlí eko-hrášku. Většina produktů jsou jednofunkční zařízení.

Pokud mají dodatečně připravovat teplou vodu, je nutné pořídit zásobník teplé užitkové vody. Kotle s vestavěným zásobníkem jsou velmi vzácné. Výkon by měl být vždy vybírán individuálně podle potřeb. Do zařízení s větším výkonem se nevyplatí investovat. Kotle splňující požadavky na ekodesign se vyznačují mimo jiné automatickým zapalovačem, samočisticími hořáky, které zajišťují účinnost a úsporu a přídavným mechanismem automatického čištění výměníku, který dává lepší efekt hoření až na popel. Pamatujte, že každoroční revize kotlů prodlouží životnost kotle a zlepší spalování. Důležité je před koupí zkontrolovat napojení komína a vybrat model, který odpovídá danému průměru. Nedoporučuje se volit model, kde bude nutné použít redukci k odvodu spalin. Montáž by měl vždy provést kominík.

Peletové kamna - spousta výhod

Nejdůležitější výhody kotlů na pelety zahrnují ekologické palivo. Pelety, čisté topné palivo vyráběné z dřevního odpadu bez umělých přísad, při spalování vytvářejí minimální množství popela, které lze později využít jako hnojivo pro rostliny. Další výhodou je snadná a pohodlná obsluha, neboť peletové kamna automaticky upravují výkon a parametry spalování, což zajišťuje efektivní topení. Pelety, na rozdíl od uhlí, nabízejí čistotu v kotelně díky snadnému skladování a absenci špinění. Vysoká účinnost spalování, až do 97 %, je dalším benefitem. Bezpečnost kotlů na pelety zajišťuje protipožární zabezpečení, s pohodlným a snadným zapálením kamen. Pelety mají nízký bod vzplanutí a kotle jsou vybaveny automatickým zapalováním a vyhasínáním.

 

V nabídce našeho obchodu jsou také elektrické krby, kamna na tuhá paliva, kachlová kamna, ocelová kamna a litinová kamna.
 

Přemýšlíte o koupi palivového dřeva, ale máte problémy spočítat si potřebné množství? Nemějte obavy!

Přemýšlíte o koupi palivového dřeva, ale máte problémy spočítat si potřebné množství? Nemějte obavy!

Díky naší pomoci si budete moci spočítat, kolik dřeva vám zbývá, zda je čas objednat nové palivo, nebo zda vám to, co máte, bude stačit do konce topné sezóny. Množství – nebo spíše objem – dřeva se udává v kubických metrech.

Jaké vybrat vytápění pro dům

Jaké vybrat vytápění pro dům

Moderní technologie vytápění směřují k úsporám a ekologickým řešením. Vytápění rodinného domu nemusí znamenat obrovské náklady, ale instalace může být nákladná. Někdy řešení, která se na první pohled zdají drahá, šetří náklady na vytápění během provozu...