Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Barva
Jmenovitý tepelný výkon (kW)
Výška (mm)
Šířka (mm)
Hloubka (mm)
Druh paliva
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kamna Commo červ pro pelety 14,69 Kw

50990,00 Kč / ks
Jaké vybrat vytápění pro dům

Jaké vybrat vytápění pro dům

Moderní technologie vytápění směřují k úsporám a ekologickým řešením. Vytápění rodinného domu nemusí znamenat obrovské náklady, ale instalace může být nákladná. Někdy řešení, která se na první pohled zdají drahá, šetří náklady na vytápění během provozu...

Přemýšlíte o koupi palivového dřeva, ale máte problémy spočítat si potřebné množství? Nemějte obavy!

Přemýšlíte o koupi palivového dřeva, ale máte problémy spočítat si potřebné množství? Nemějte obavy!

Díky naší pomoci si budete moci spočítat, kolik dřeva vám zbývá, zda je čas objednat nové palivo, nebo zda vám to, co máte, bude stačit do konce topné sezóny. Množství – nebo spíše objem – dřeva se udává v kubických metrech.

Kotle na pelety

Kotle na pelety jsou ekonomické, velmi pohodlné a především ekologické řešení. Skvěle se bude hodit do každého centrálně vytápěného objektu, nejen bytového, ale i servisní, skladové či výrobní haly. Pokud je potřeba snížit náklady na vytápění, peletová kamna, která jsou bezúdržbová, zaručí komfort užívání a nejlepší provozní parametry topného systému. Jejích použití je velmi efektivní a usnadňuje obsluhu.

Pelety - ekologické palivo

Slovo pellet pochází z angličtiny a znamená peleta. Jedná se o palivo ve formě granulí, které se vyrábí z dřevního odpadu, jako jsou piliny, štěpky a hobliny lisované pod vysokým tlakem. Kulovité nebo válcovité, malé rozměry, až několik centimetrů dlouhé, umožňují snadné skladování a dávkování. Navíc pelety jsou čisté a nešpiní kotelnu jako uhlí. Výhodou pelet oproti tradičně používanému palivovému dřevu je malé množství popela s prakticky stejnou výhřevností. Nejvyšší kvalita výrobku činí jeho použití pohodlným, ekologickým, bezpečným životnímu prostředí a ekonomickým. Moderní kotle na pelety splňují zákonem požadované normy včetně norem Eco Design a certifikátů a požadavků 5. třídy na uhlí na pelety a Eko hrášek. Kotel na pelety lze instalovat do novostavby a pro zapojení při modernizaci stávající instalace v kotelně. Program Čistý vzduch navíc podporuje u uživatelů v rodinných domech náhradu zastaralého způsobu vytápění tuhými palivy a tepelnou modernizaci. Ekologický kotel na pelety v 5. třídě se oproti černému uhlí vyznačuje o 90 % méně popela. Prohlédněte si produkty z naší nabídky a jistě najdete peletové kotle, které splní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků.

Automatické peletové kotle s automatickým zapálením, vyhasnutím a čištěním komory jsou bezpečným a levným způsobem pro vytápění domu 

Kotel na pelety používaný k vytápění je zcela bezpečný, jeho obsluha je jednoduchá a poskytuje komfortní teplo za velmi přijatelnou cenu. Za efektivní dodávku paliva do kotle jsou zodpovědné speciální podavače. Automatizace znamená, že je nemusíte ručně ovládat. Podavač, který je řízen automatikou, přivádí do hořáku odpovídající množství paliva. Vaší úlohou bude každých pár dní doplňovat podavač. Ekologický kotel topí pelety v kamnech pomocí speciálních ohřívačů, které se automaticky spouští. Pro zachování bezpečnosti kotle je zde při výrobě instalován systém vyhasnutí plamene, který zabraňuje zpětnému vzplanutí a chrání výrobek proti požáru. Teplotní senzory hlídají chod celého zařízení. Peletový kotel se vyznačuje velmi vysokou účinností a je také levný na provoz. Palivo je využito v maximální míře, což zvyšuje účinnost kotle. Podívejte se, co vše jsme připravili pro zajištění velkého výběru zákazníků v nabídce našeho obchodu. 

Kotle na pelety - Jak vybrat kotel na pelety?

Před výběrem kotle na pelety je dobré si dát pozor na pár důležitých věcí. Jednotlivé modely se od sebe liší nejen specifikací, ale i rozměry. K dispozici je velký výběr kotlů ústředního vytápění s rozměry a výkonem plně přizpůsobeným užitné ploše. Pokud chcete peletová kamna dodatečně vybavit vhodným zásobníkem teplé vody, musíte mít kotelnu odpovídající velikosti. Více prostoru získáte volbou pneumatických podavačů. Mohou být umístěny ve větší vzdálenosti od kotle nebo i v úplně jiné místnosti. Výrobci nabízejí i multifunkční kotle, které jsou určeny nejen pro spalování pelet, ale i uhlí eko-hrášku. Většina produktů jsou jednofunkční zařízení. Pokud mají dodatečně připravovat teplou vodu, je nutné pořídit zásobník teplé užitkové vody. Kotle s vestavěným zásobníkem jsou velmi vzácné. Výkon by měl být vždy vybírán individuálně podle potřeb. Do zařízení s větším výkonem se nevyplatí investovat. Kotle splňující požadavky na ekodesign se vyznačují mimo jiné automatickým zapalovačem, samočisticími hořáky, které zajišťují účinnost a úsporu a přídavným mechanismem automatického čištění výměníku, který dává lepší efekt hoření až na popel. Pamatujte, že každoroční revize kotlů prodlouží životnost kotle a zlepší spalování. Důležité je před koupí zkontrolovat napojení komína a vybrat model, který odpovídá danému průměru. Nedoporučuje se volit model, kde bude nutné použít redukci k odvodu spalin. Montáž by měl vždy provést kominík.

Kotle na pelety - spousta výhod

Jaké jsou nejdůležitější výhody kotlů na pelety? V první řadě je to ekologické palivo. Pelety jsou čisté topné palivo, vyrobené z dřevního odpadu bez umělých přísad. Vedlejším účinkem spalovaní je malé množství popela. Později se dá použít jako hnojivo pro rostliny. Nepochybnou výhodou je snadná a pohodlná obsluha, protože kotle na pelety jsou automatická a prakticky bezúdržbová zařízení. Samy upravují výkon, parametry spalování hořáku a zajišťují topení. Čistota v kotelně je rovněž výhodou, protože pelety jsou na rozdíl od uhlí palivo, které se snadno skladuje a nešpiní místnost. Tento způsob vytápění má vysokou účinnost spalování na dobré úrovni. Nejlepší kotle dosahují účinnosti až 97 %. Díky tomu, že kotle na pelety mají protipožární zabezpečení, jsou bezpečné. Zapálení kamen je navíc pohodlné a snadné. Pelety jsou palivo s nízkým bodem vzplanutí a kotle na tento druh paliva jsou vybaveny automatickým zapalováním a vyhasnutím.

V nabídce našeho obchodu jsou také elektrické krby, kamna na tuhá paliva, kachlová kamna, ocelová kamna a litinová kamna.