Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Barva
Výkon (kW)
Výška (mm)
Šířka (mm)
Hloubka (mm)
Druh paliva
Hledat

Biokrby

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
55,00 Kč / ks
399,00 Kč / ks
Novinky
179,00 Kč / ks
Novinky
1  2    
Jaké vybrat vytápění pro dům

Jaké vybrat vytápění pro dům

08.02.2022

Moderní technologie vytápění směřují k úsporám a ekologickým řešením. Vytápění rodinného domu nemusí znamenat obrovské náklady, ale instalace může být nákladná. Někdy řešení, která se na první pohled zdají drahá, šetří náklady na vytápění během provozu...

Živého ohně z krbových kamen se v současné době nemusíme vzdávat dokonce ani v malém bytě. Ještě do nedávné doby se krby používaly téměř výhradně v rodinných domech. Dnes k tradičním krbům na dřevo nebo brikety existuje skvělá alternativa. Jedná se biokrby, ve kterých se topí speciálním biopalivem.   

Biokrb je efektní a velmi elegantní zařízení, které díky svým rozmanitým tvarům má široké uplatnění. Rovněž stojí za zmínku, že biokrby za pět hodin vypustí do atmosféry jen tolik oxidu uhličitého, jako tři dospělé osoby. Kromě toho netvoří výfukové plyny ani kouř.

Biokrby - BauMax
Jaké typy biokrbů jsou k dispozici?

Základním rozdílem mezi těmito zařízeními je jejich způsob montáže a tvar. Rozlišujeme následující druhy biokrbů:

  • biokrby volně stojící – se vyznačují stabilní základnou a dají se volně přemísťovat tak, aby mohly být na tom nejvhodnějším místě. Jejich výhodou je to, že každý může mít přístup k ohni.

  • biokrby nástěnné – lze je snadno instalovat nízko nad podlahou nebo na verandu. Hezky se prezentují a jsou optimálně funkční.

  • biokrby stolní – jedná se o malá zařízení, která lze libovolně přenášet tam, kde jsou nejvíce potřebná, např. na tarasu nebo do zahrady ke grilování.

  • biokrby rohové – tyto biokrby už mají předurčené místo a konkrétní využití. Vestavují se do rohové stěny.

  • biokrbová vložka – tento druh ekologických krbů se omezil na topeniště. Tímto způsobem si sami můžeme navrhnout jejich výstavbu.


 

Pamatujme na to, že biokrby potřebují palivo. Abychom si mohli vychutnat krásné plameny, musíme do kamen nalít speciální biopalivo. V BauMaxu máme širokou nabídku biopaliva v různě objemných láhvích. Kromě toho nabízíme také příslušenství k biokrbům, jako jsou např. stylové dekorativní kameny. Pro milovníky tradice máme k dispozici standardní krby pro rodinné domy a k nim celou řadu příslušenství.