Pociťte vánoční atmosféru, připravte si vánoční výzdobu na krb

17.11.2021

Útulný obývací pokoj s krbem uprostřed místnosti se v období svátků stává srdcem domuu. Právě zde se na Štědrý den schází celá rodina. Zde při dlouhých rozhovorech a společném koledování plyne čas nejpříjemněji. Stojí za to postarat se o neopakovatelnou atmosféru tohoto domácího interiéru a vyzdobit si svůj domácí krb na Vánoce co nejkrásněji.

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz


Krb kromě vánočního stromku je perfektním místem pro vystavení vánočních ozdob a dekorací. Pokud hledáte inspiraci pro elegantní a stylovou dekoraci krbu, doporučujeme vám přečíst si náš článek. Připravili jsme pro vás některé z nejzajímavějších nápadů na vánoční dekorace a vánoční ozdoby na krb, které si snadno vyrobíte sami nebo s pomocí dětí.

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz


S našími tipy vyzdobíte letos svůj obývací pokoj ještě slavnostněji, útulněji a kouzelněji a vánoční atmosféru pocití každý, kdo jej navštíví.
Krb je jedním z těch prvků vybavení interiéru, které jsou spojeny se zimou a Vánocemi.
Krby zútulňují interiéry našich domů, zesvětlují a dodavají jim útulný charakter.  Za zmínku stojí, že dnes již krby nejsou vyhrazeny výhradně majitelům rodinných domů - kouzelnou, atmosféru hořícíh polen dřeva lze zavést i do bytů v panelovém domě. Ač to zní neuvěřitelně, je to možné. Biokrby a elektrické krby lze instalovat téměř kdekoliv. A co víc, zdobené girlandami, ponožkami, rákosím a svícny jsou dokonalým prvkem vyzdoby svátečního interiéru.

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz

 


V tomto článku:
1. Vánoční ozdoby na krb - ponožky na dárky
2. Vánoční výzdoba krbu v bílé a zlaté barvě - okouzlující obývací pokoj v
glamour stylu

3. Vánoční ozdoby na krb - girlandy
4. Svateční výzdoba krbu - dekorace, ozdoby a věnce
5. Shrnutí –  na co pamatovat!

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Vánoční dekorace na krb - ponožky na dárky

 

 

 


Barevné ponožky na dárky zavěšené nad krbem jsou jednou z nejvíce charakteristických vánočních ozdob. Tento americký zvyk zdobení krbů se rovněž stále častěji objevuje v našich domácnostech. Není divu, barevné ponožky s vánočními motivy dodají místnosti útulný chatrakter a vánočně vyzdobený krb je ještě poutavější. Ponožky plné dárků vyvolávají ty nejhezčí vzpomínky z dětství, a okamžik kdy na Štědry den ráno celá rodina nadšeně kontroluje jejich obsah je prostě kouzelný.

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz

 

 

 


 

 

 

 

Proto při plánování vánoční výzdoby krbu se vždy vyplatí uvažovat o ponožkach na dárky. V minimalistických interiérech ve skandinávském stylu mohou být ponožky jedinou ozdobou krbu, v rustikálním nebo glamour - jednou z mnoha dekorací.

 

 

 


                                              

 

 

 

  ODBORNÍK RADÍ!
Pamatujte! Dekorace na krb by v žádném případě neměly být náhodné. Vyplatí se promyslet celou výzdobu dostatečně předem, abyste si vybrali a poskládali všechny  potřebné prvky. Elegantně zdobený krb dodá celému interiéru vánoční charakter.

 

 

 


Vánoční výzdoba krbu v bílé a zlaté barvě - okouzlující obývací pokoj v glamour stylu
 

 

 

 

Kombinace bílé a zlaté je jedním z nejmódnějších dekorativních trendů Vánoc 2021. Je dokonalou alternativou pro všechny, kteří chtějí vyměnit klasiku a tradiční barvy spojené s Vánocemi po staletí.
Vánoční výzdoba krbu v kombinaci bílé a zlaté zesvětlí a především elegantně a stylově rozzáří interiér. Světlý nábytek do obývacího pokoje a dekorace v bílé a zlaté barvě jsou perfektní volbou pro byty v glamour stylu, kde vládne lesk, přepych a hollywoodský šik.

 

 

 

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz

 

 

 

 

 

 

 

Jak vyzdobit krb na Vánoce pomocí bílé a zlaté?
 

 

 

 

V tomto stylu výzdoby je jednoduchost lepší než přeplácanost. Zlatá barva sama o sobě je bohatá a stylová, takže při jejím výběru jako hlavního motivu pro dekoraci se vyplatí být střídmý. Je dobré zvolit několik efektních dekorací, např. figurky andělů, lesních zvířátek, jemné zlaté svícny s bílými svíčkami, girlandy ve světlých barvách, bílé a zlaté ozdoby, které vytvoří vánoční aranžmá na krbu bez přeplácání. Stejné barvy lze použít k ozdobení vánočního stromku. Tento postup vám umožní zachovat konzistenční výzdobu interiéru a dodat mu jedinečnou vánoční atmosféru.

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční dekorace na krb – girlandy

 

 

 


Girlandy jsou jednou z nejstarších a nejatraktivnějších dekorací na krb. Nabízejí opravdu úžasné možnosti uspořádání. S jejich pomocí můžete ozdobit nejen krb, ale také okna, schodiště a vchod do domu. Girlandy se velmi často používají jako vánoční dekorace. V kombinaci s vánočními ozdoby, světýlky a stuhami vytvářejí jedinečné dekorace a vnašejí kouzelnou vánoční atmosféru do každého obývacího pokoje.

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz
 

 

 

 

Girlandy na krb - jak je aranžovat
 

 

 

 

Girlandu stačí umístit na horní část krbu. Mezi ní stojí za to dát svíčky, lucerny nebo lampičky. Girlandy ještě víc vyniknou, když je doplní krásně vánoční figurky, skřítky nebo Mikuláš. Vánoce jsou obdobím, kdy na krbu vznikají ta nejúžasnější aranžmá. Girlanda se může stát jeho největší ozdobou. Bude fungovat v jakémkoliv stylu interiéru, jak ve skandinávském, klasickém, rustikálním, loftovém, boho a glamour stylu. Girlandy jsou dostupné v různých barvách, takže ji snadno sladíte s charakterem interiéru. Vanoční výzdoba  krbu s použitím girlandy je vždy atraktivní a neodolatelná.
 

 

 

 

Vánoční výzdoba krbu - dekorace, ozdoby a věnce
 

 

 

 

Pokud chcete, aby se váš krb stal o Vánocích atraktivní ozdobou interiéru, vyplatí se jeho uspořádání pečlivě zvážit. Existuje mnoho dekorací a ozdob, kterými krb elegantně ozdobíte.
Za zmínku stojí například věnce z jedle, vánoční betlémy, kouzelné lucerny nebo svíčky. Zajímavé inspirace a nápady na vánoční dekorace jsou osvědčenou cestou k úspěšné výzdobě. Můžete je hledat na internetu, v časopisech o interiérovém designu a před Vánoci také ve výlohách obchodu.

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz
 

 

 

 

Věnec nad krbem - nápad na slavnostní uspořádání

 

 

 

Výzdoba krbu s použitím ozdob na stromeček, figurek, lampiček, svíček a ponožek na dárky nejen dodá interiéru jedinečné kouzlo, ale způsobí, že Vánoce uplynou v rodinné, útulné a příjemné atmosféře.

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz
 

 

 

 

Shrnutí – na co pamatovat!
 

 

 

 

Nápadů na vánoční výzdobu krbu a vánoční výzdobu interiéru je opravdu mnoho. Brzy nás budou z každé strany obklopovat krásné vánoční stromky, pohádková aranžmá a stylové dekorace. Stojí za to najít si mezi nimi svou dokonalou výzdobu na krb. Vše záleží na vašich individuálních preferencích, vkusu a samozřejmě fantazii. Girlandy, figurky, andělé, Mikulášové, řetězy, vánoční ozdoby, vánoční koule, lucerny a svíčky – to jsou prvky, které vám během pár okamžiků pomohou vytvořit jedinečnou hřejivou dekoraci, která upoutá svým kouzlem!

 

 

 


 

 

 

NECHTE SE INSPIROVAT!
 

 

 

 

Radiátory a ohřívače Dekorativní osvětlení Krby a krbová kamna Kachlová kamna

 

 

 

 

Zpět