Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Více
Hledat

Ostatní příslušenství k plotům

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
2799,00 Kč / ks
949,00 Kč / ks
999,00 Kč / ks
1299,00 Kč / ks
1299,00 Kč / ks
899,00 Kč / ks
1199,00 Kč / ks
699,00 Kč / ks
199,00 Kč / ks
49,00 Kč / ks
109,00 Kč / ks
269,00 Kč / ks
149,00 Kč / ks
159,00 Kč / ks
599,00 Kč / ks
139,00 Kč / ks
69,00 Kč / ks
69,00 Kč / ks
169,00 Kč / ks
149,00 Kč / ks
189,00 Kč / ks
139,00 Kč / ks
299,00 Kč / ks
159,00 Kč / ks
179,00 Kč / ks
1  2  3    
Typy a použití plotových panelů

Typy a použití plotových panelů

15.11.2019

Moderní vzhled a vysoká kvalita plotových panelů z nich dělá variantu, kterou si vybírá stále více lidí. Ověřte si, jaké jsou jeho silné stránky, a zjistěte, jaké typy existují.

Kolik stojí panelový plot?

Kolik stojí panelový plot?

12.01.2021

Panelový plot je v současné době nejoblíbenějším řešením používaným k oplocení nemovitosti kolem domu. Na rozdíl od tradiční síťoviny je mnohem odolnější a může navíc plnit dekorativní funkci. Jeho nespornou výhodou je také snadná a rychlá instalace...

Plotové panely - montáž. Pokyny krok za krokem

Plotové panely - montáž. Pokyny krok za krokem

06.01.2021

Oplocení je součástí většiny nemovitostí. Jeho účelem je vymezení hranic pozemku a omezení přístupu nežádaných osob do domu. Kromě toho hraje také důležitou estetickou roli. Může být vyroben ze dřeva, kovu, betonu nebo kamene - výběr jednoho z těchto mat

Příslušenství pro montáž plotů

Ploty slouží k zabezpečení soukromých nemovitostí, pracovišť a různých typů ploch, pro které chcete získat odpovídající stupeň ochrany. Jejich montáž je většinou jednoduchá a rychlá, vyžaduje však řadu potřebného příslušenství. Hotové panely nebo plotové pole lze připevnit ke sloupkům přišroubovaným k základně nebo ke sloupkům zabetonovaným v zemi. Je bezpodmínečně nutné zásobit se vhodným upevněním oplocení a příslušenstvím pro oplocení!

Nejdůležitější příslušenství pro instalaci plotových panelů:

Při montáži plotových dílců je nutné použít prvky, které to umožní. Používají se zde příchytky pro montáž plotových panelů, háky, úchyty panelů, upevňovací prvky se šrouby a svorky a spony pro plotové panely.

Objímky 

Stále oblíbená je instalace plotů pomocí objímek, tedy ocelových spojovacích prvků se šrouby. Je to nejjednodušší způsob, jak spojit plotové panely a sloupky, a také sestavit kovový plot. Objímka určená pro plotové panely je velmi důležitým konstrukčním prvkem každého kovového plotu. Umožňuje trvale spojit kovové oplocení mezi sebou. Některé objímky jsou určeny pouze pro vybraný typ plotových panelů, ale naprostá většina má univerzální použití. Objímky mají šrouby pro snadnou montáž. Existují tři typy objímek:

  •  koncové a počáteční objímky - tyto sloupkové objímky, jak již název napovídá, se umisťují na začátek a na konec kovového plotu, montují se na počáteční a koncové plotové pole, mají pouze jeden montážní úchyt.
  •  rohové objímky - použití této objímky pomůže vytvořit pravý úhel kovového plotu, protože má dva úchyty umístěné v pravém úhlu a slouží ke spojení dvou rohových dílců se sloupkem.
  •  Středové objímky – slouží ke spojení dvou sousedních panelů.

Objímky bývají ocelové, pozinkované a chráněné proti korozi žárovým zinkováním, takže jsou velmi dobře chráněné proti korozi nebo mechanickému poškození. Některé jsou navíc práškově lakované, co má zvýšit ochranu a navíc umožňuje individuálně sladit barvu svorky s barvou vybraných plotových dílců. Zakoupit je můžete v různých barvách, nejčastěji zelené a antracitové, což je velmi estetické. Svorky, které jsou nelakované, mají charakteristickou stříbřitou barvu. Podívejte se, jaké montážní příslušenství náš obchod nabízí!

Napínáky hák, napínáky

Místo montážních objímek můžete použít napínáky hák. Napínaky jsou příslušenství používané ke správnému napnutí kovového pletiva plotu. Je přirozené, že ohýbané drátěné pletivo se časem roztahuje a vlivem měnících se povětrnostních podmínek může i zvětšovat svůj objem. Pokud není správně nataženo pomocí napínáku a příchytky napínacího drátu, tak se v budoucnu se vyboulí a povolí.

Příchytky plotových panelů 

Příchytky plotových panelů jsou doplňky, které se budou hodit při montáži převážně dřevěných plotů. S jejich pomocí spojíte dřevěné plotové dílce s dřevěnými sloupky. Umístí se na nejdůležitější místa panelu a následně se připevní ke konstrukci šrouby. Příchytky jsou nejčastěji vyrobeny z pozinkované oceli, díky čemu nekorodují vlivem deště.

Sponky 

Plotové dílce nemusí být vždy upevněny na sloupky. Někdy je stačí spojit dohromady speciálními ocelovými sponky. Jedná se o malé montážní prvky prodávané v sadě. Ve výrobě jsou pozinkované, takže se nemusíte obávat o jejich životnost. Doporučujeme vám seznámit se s nabídkou, kterou náš obchod připravil!

Spojky

Pro spojení plotových dílců lze také použít univerzální lanelová spojky se šrouby. Lze je použít jak pro plotové sloupky s obdélníkovým a příčným profilem, tak s otvorem nebo plné. Mají ochranu proti korozi od výrobce. Takové montážní příslušenství vám umožní přímo spojovat k sobě plotové dílce, stačí je jen sešroubovat. Navíc lze takové ocelové spojky připevnit k základně pomocí šroubů. Nejlepší je použít je na trvalé povrchy z betonu nebo asfaltu.

Kotvy a podpěry

Při zahájení montáže plotu se vyplatí zajistit správné upevnění sloupků. Zde nejlépe poslouží pozinkovaná kotva. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat různé typy těchto produktů. Existují modely kotev pro sloupky s objímkou pro zapuštění dřevěného prvku. Existují také kotvy pro sloupky oplocení z ocelových panelů s připojenými sadami šroubů. Při plánování vystavby plotu na betonovém podkladu se vyplatí sáhnout po podpěrách, které lze uchytit pomocí šroubů nebo kotev. Podívejte se na naši nabídku, určitě najdete produkty, které vás osloví!

Montáž brány a branky

Pro instalaci vjezdové brány nebo zahradní branky budete potřebovat další příslušenství a prvky, jako je brána nebo branka. Tyto prvky většinou vyžadují dokoupení dalšího příslušenství, jako jsou panty, klika, cedulka, zámek, blokáda nebo uzávěr. Jsou nezbytné pro správné fungování těchto prvků. Plotová brána by měla být navíc vybavena patkou, která umožňuje její dočasné zastavení v požadované poloze. Podívejte se na produkty dostupné v našem obchodě!