Typy a použití plotových panelů

15.11.2019

Moderní vzhled a vysoká kvalita plotových panelů z nich dělá variantu, kterou si vybírá stále více lidí. Ověřte si, jaké jsou jeho silné stránky, a zjistěte, jaké typy existují.

Kde je jejich uplatnění?

Plotové panely jsou aktuálně jedním z nejpopulárnějších způsobů oplocení soukromých, nebo průmyslových objektů, ale i sportovních zařízení, případně parků. Široké uplatnění je způsobeno zejména tím, že se dají přizpůsobit individuálním potřebám. Na výrobu oplocených panelů se používají pevné materiály – pozinkované dráty lakované práškovou metodou, což pozitivně ovlivňuje jejich trvanlivost.

Způsob výroby jim poskytuje ochranu proti korozi, díky čemuž se snižuje potřebná péče, aby se udržel jejich dobrý stav několik let. Název šermové panely, známé jako mřížkové panely, je způsoben tím, že se konstrukce skládá z kompozitních drátů, které jsou spojeny svarem. Mohou být namontovány na rovný, ale i nerovný povrch.

Jaké jsou typy panelů plotů?

K dispozici jsou tyto typy panelů oplocení:

 • 2D panelové oplocení
  Pro jejich výrobu se používají 5-6 mm, nebo 6-8 mm tlusté tyče, které jsou svařeny každých 5 milimetrů vertikálně a každých 20 milimetrů horizontálně. Jsou potaženy plastovým povlakem, který zaručuje jejich vysokou životnost. Zastánci tohoto řešení zdůrazňují jednoduchost montáže a velkou flexibilitu, protože mohou být použity na různorodém nerovném terénu.
 • 3D panelové oplocení
  Tento systém se liší od oplocených panelů 2D v tom, že používají tvarované tyče zalisované do písmene "V". Žebra na jedné straně mají dekorativní funkci a jednak zlepšují stabilitu rozpětí. Používají se na výrobu tyčí o tloušťce 4-5 milimetrů, svařených vodorovně každých 5 cm a vertikální každých 20 cm. Zároveň je možné tyto směrnice přizpůsobit preferencím klienta.

Proč se vyplatí zvolit tento typ plotu?

Plotové panely jsou oblíbeným řešením díky několika výhodám, které jsou stručně popsány níže:

Plotove panele

 • Odolnost vůči atmosférickým faktorům a poškození
  Práškové lakování výrazně zvyšuje odolnost panelů proti korozi a zároveň dává možnost výběru barvy tak, aby plot zapadl do vašeho exteriéru. Stupeň trvanlivosti je primárně ovlivněn dvěma faktory: typem použitých materiálů a technologií použitou pro jejich výrobu (žárově zinkování. nebo práškové lakování).
 • Atraktivní cena
  Vysoká kvalita za přiměřené peníze je ve prospěch této varianty. Vyšší náklady mohou vzniknout po úpravě objednávky podle vašich individuálních preferencí.
 • Jednoduchá montáž
  I když je nejbezpečnější nechat instalaci oplocení panelů specializujícím společnostem, můžete to udělat sami. Celkový vzhled plotu je ovlivněn použitím zinku, jehož úkolem je posílení stavby. Ocení ho zejména majitelé nerovných, mokrých pozemků a zvířat, protože základem je ochrana proti podkopávání. Po přípravě povrchu je čas přejít na měření (určit tvar a velikost plotu), poté umístit sloupky. Zakoupená souprava obsahuje speciální svorky, rukojeť a zábaly, které se používají k připojení panelů se sloupky. Panely se spojí pomocí svorky.
 • Univerzálnost a široký výběr
  Panelové ploty jsou univerzálním řešením, o čemž svědčí to, na kolik míst je lze umístit. Kromě soukromých domů, nebo stavenišť se používají k určení hranic specifické části pozemku, například na pěstování plodin. Panely lze jednoduše nainstalovat na vstupní bránu, nebo jiné ploty a zástěny. Ačkoli se tento typ plotu jeví jako velmi jednoduchý a méně poutavý, lze jej přizpůsobit vašim představám a chtít z něj dostat něco originálního.
 • Estetické hodnoty
  Takto oplocený pozemek vypadá velice moderně a vkusně. Dráty mohou být použity jako podpora pro lezecké rostliny, například klematis, zimolez a wistar. Okrasná vegetace je také ozdobou okolí. Taková myšlenka osloví zejména lidí, kteří se chtějí vyhýbat zvídavému pohledu kolemjdoucích při setkáních s přáteli u grilu, nebo během odpočinku na lehátkách. Trvanlivost oplocených panelů se také promítá do jejich vzhledu, jelikož jsou méně náchylné k nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Shrnutí: Na základě uvedených vlastností je možné si všimnout, že plot z panelů uspokojí zejména ty, kteří hledají pevná, ale zároveň moderní a minimalistická řešení. Esteticky vyrobené oplocení vám umožní na zahradě relaxovat a bude vám chránit soukromí před vašimi sousedy.

Soubory ke stažení

Zpět