Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Více
Základní barva
Více
Vydatnost v jedné vrstvě (m2/kg)
Více
Druh
Použití
Vydatnost
Balení obsahuje
Více
Oblast využití
Vzhled
Hledat

Ochrana dřeva

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    9
1    3  4  5    9
Renovace dřevěného zahradního nábytku - jak na to?

Renovace dřevěného zahradního nábytku - jak na to?

21.05.2021

Dřevěný zahradní nábytek vypadá krásně a vytváří útulnou atmosféru, dokonale splývá s přírodním prostředím a umožňuje vám pohodlnou relaxací na zahradě. Aby však mohl dobře plnit svoji funkci a neztratil během času svůj estetický vzhled, musí...

Barva na zahradní nábytek - kterou si vybrat? 5 doporučovaných produktů

Barva na zahradní nábytek - kterou si vybrat? 5 doporučovaných produktů

24.05.2021

Dřevěný zahradní nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud nechceme, aby jej déšť, sluneční paprsky, kroupy, sníh, houby a škůdci zbavili atraktivního vzhledu a životnosti, musíme nábytek alespoň jednou ročně důkladně natřít barvou, lakem nebo jiným příp

Jak natřít šatní skříň na bílo

Jak natřít šatní skříň na bílo

28.07.2021

Renovace starého nábytku je velmi módní trend v aranžmá. Stále častěji ji využívají známí interiéroví designéři, mění výzdobu domů pomocí zrenovovaných starých elegantních skříní, komod, stolů a židlí, kterým dávají nový vzhled. Když vidíme efekty práce..

Jak renovovat dřevěnou podlahu domácími způsoby?

Jak renovovat dřevěnou podlahu domácími způsoby?

03.06.2021

Dřevěná podlaha je jedním z nejčastěji volených dokončovacích prvků. Aby nás dlouhodobě těšila svou jedinečnou krásou a vzhledem, musí být pravidelně udržována a impregnována. Renovace dřevěné podlahy je základním prvkem její péče. Zajímá vás,...

Lazury a barvy na dřevo

Dřevo na zahradě a v interiérech má nesporné přednosti jak estetické, tak související s jeho bohatou funkčností. Dřevěné prvky vybavení jsou již léta velmi oblíbené nejen mezi architekty a designéry, ale také všemi, kteří hledají zajímavá řešení. Pro zajištění svěžího vzhledu by měly být tyto výrobky po celá léta řádně chráněny proti plísním, houbám a zejména proti povětrnostním vlivům, jako je déšť nebo slunce.

Ochranná lazura na terasy a zahradní nábytek

Lazury na dřevo jsou přípravky, kterými dřevo natíráme, abychom mu dodali konečný vzhled. Obvykle zanechávají na povrchu saténový povlak. Moderní prostředky nejen zdobí, ale také chrání lakovaný povrch impregnací materiálu. Ochranné lazury jsou velmi silné přípravky, nikoli na vodní bázi, ale na bázi alkydových pryskyřic. Proto je lze s úspěchem použít na dřevěné výrobky zvláště ty vystavené škodlivým povětrnostním vlivům, tedy na fasády, terasy, zahradní nábytek, ploty. Použití vhodných kvalitních přípravků tohoto typu zajistí vynikající ochranu a vzhled dřeva až na 8 let. Ochranná lazura úspěšně nahradí impregnaci a barvu. S její pomocí můžete natřít dřevo pouze dvakrát. Lazura dřevo nejen impregnuje, ale v případě potřeby dovolí zachovat i jeho přirozenou barvu. Nátěr vzniklý při aplikaci dokonale chrání před slunečním zářením, čímž chrání barvu, díky čemu déle vydrží. Přípravek poskytuje ochranu proti různým atmosférickým a biologickým vlivům, jako jsou modré skvrny, plísně, řasy a vlhkost. Před použitím by mělo být dřevo čisté a suché. Přípravky lze nanášet štětcem, hadříkem nebo houbou. Výrobek by měl být používán při teplotách nad 5 stupňů C.

Lazura nebo impregnace? 

Lazura na dřevo účinně chrání dřevo vytvořením ochranného povlaku na dřevě. Povlak je silnější než při použití impregnace nebo oleje. Oba tyto přípravky lze s úspěchem použít v interiéru a exteriéru. Jejich přesná specifikace závisí do značné míry na výrobci a zamýšleném použití konkrétně uvedeném na obalu. Čím je nejlepší natřít dřevo, závisí na mnoha faktorech. Je dobré vzít v úvahu například otázku následné renovace povrchu. Nábytek pokrytý ochrannou lazurou, stejně tak jako laky na dřevo, bude mnohem časově náročnější na renovaci než ten natřený impregnačním prostředkem. Jelikož tvoří povlak, je potřeba jej před každou renovací dřevěných výrobků odstranit, aby nová vrstva mohla opět proniknout do jeho struktury. Další důležitou věcí je, že impregnace a oleje pokryjí i dřevěné povrchy, které nebyly broušeny, a lazura v takových případech nefunguje.

Lazura na bázi alkydových pryskyřic

Základem pro výrobu lazury může být různý materiálový základ. Zelenou barvu na dřevo na bázi alkydových pryskyřic lze s úspěchem použít k impregnaci prvků, jako jsou terasy, ploty, fasády a zahradní nábytek. Lazura může být skvělou náhradou za impregnaci a barvu na dřevo. Pro nejlepší výsledek stačí na očištěný povrch nanést lazurovací barvy. Bezprašný povrch umožňuje přípravku proniknout do nejhlubších struktur dřeva a zároveň zvýraznit letokruhy. Moderní přípravky jsou bez aromátu, mohou mít hedvábný lesk, jsou, nestékává, určené pro vnitřní a venkovní použití. Nabídka našeho obchodu Vás jistě osloví.

Budou lazury fungovat pouze na dřevěný zahradní nábytek?

Lazury májí široké využití. Jsou vhodné na dřevo v interiéru a exteriéru. Jsou vhodné na dřevěné fasády, přístřešky pro auta, stavební řezivo, podhledy, altány, pergoly, dřevěný zahradní nábytek, dřevěné zahradní domky, ploty a povrchy jako je dřevěná podlaha.

Podívejte se i na další produkty z naší nabídky, jako jsou laky, mořidla, základní barvy na dřevo.