Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Značka
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kalové čerpadlo GC-DP 1020 N

2090,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kalové čerpadlo GC-DP 7835

1590,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

SEPTIKOVÉ ČERPADLO EL-PUMPS BT4877K INOX

7199,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

SEPTIKOVÉ ČERPADLO EL-PUMPS NEPTUN

4499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

KALOVÉ ČERPADLO AQUA MERCADO Q400B27S-1

1299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

KALOVÉ ČERPADLO AQUA MERCADO Q750B27S-1

1499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

KALOVÉ ČERPADLO AQUA MERCADO Q900B27S-1

1699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

KALOVÉ ČERPADLO AQUA MERCADO Q750B54R

2499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

KALOVÉ ČERPADLO AQUA MERCADO Q1100B54R

2699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kalové čerpadlo GC-DP 6315 N

1999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kalové čerpadlo GE-DP 5220 LL ECO

3699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

KALOVÉ ČERPADLO STANLEY SXUP1100XDE

2499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

KALOVÉ ČERPADLO STANLEY SXUP750

1999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

PONORNÉ ČERPADLO AQUA MERCADO Q30040W

1249,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Kalové čerpadlo GC-DP 3325

1099,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Čerpadlo septik RESP 750 INOX

2999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Čerpadlo kalové Elpumps CT 800 TWIN

2599,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

Kalové čerpadlo

2479,20 Kč / ks
3099,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA:
3099.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Čerpadlo motorové kalové 6,5HP 1300l/min

14490,00 Kč / ks

Kalová čerpadla

 

Občas se stanou situace nebo nehody, kdy se obyvatelé domu musí vypořádat s odčerpáním nebo likvidací vody. Zaplavený sklep, porucha kanalizace nebo zarostlé zahradní jezírko – v každém z těchto případů budete potřebovat vhodné zařízení, které vám umožní rychle odstranit přebytečnou špinavou vodu. Na takové nehody se budou hodit kalová čerpadla. 

 

Kalová čerpadla- Baumax.cz


Čerpadlo na špinavou vodu

Čerpadlo na špinavou vodu je produkt s příslušnou účinností a výkonem motoru, který umožňuje zařízení odčerpat určené množství kapaliny z jednoho bodu do druhého. Využití takových zařízení je opravdu široké: čerpadla dobře fungují při odvodňování, odčerpávání vody ze zatopených sklepů, žump, rybníků nebo bazénů. Příslušné zařízení také odčerpá nádrže na dešťovou vodu nebo nádrže s odpadem.

Mezi čerpadly, která náš obchod nabízí, určitě najdete výrobky, které budou užitečné pro každodenní použití v domech a bytech. U nás si můžete také zakoupit nouzové čerpadlo. Kromě zařízení na čerpání špinavé vody máme také čerpadla na čistou vodu. Tato kategorie zahrnuje hydroforová čerpadla, čerpadla do studny, benzínová a elektrická čerpadla. Mezi produkty najdete výrobky, jejichž výška zdvihu vám umožní získat takový tlak kapaliny, který umožní například zalévat rostliny v nejvzdálenějších koutech zahrady.


Ponorná čerpadla na špinavou vodu

Ponorná čerpadla tvoří významnou část čerpacích zařízení. Toto zařízení umístíte přímo do zdroje vody, kterou chcete čerpat. Pokud je čerpadlo řádně zabezpečeno (například nerezovým ocelovým krytem), je bezpečné a spolehlivé, i když se do motorové části dostane znečištění. Ponorná čerpadla se často uplatňují v septických a kalových nádržích.

Ponorná čerpadla jsou běžně využívána jako čerpadla na špinavou vodu. Díky své konstrukci dokáží pracovat s maximální účinností. Tato čerpadla se ponoří do nádrže a připojí k plováku. Plovák se udržuje na hladině v nádrži. Pokud se znečištění v nádrži výrazně zvýší, plovák se zvedne a čerpadlo začne redukovat úroveň znečištění. Po odčerpání dostatečného množství špinavé vody se čerpadlo zastaví.

Při plánování efektivního septiku je klíčový adekvátní výkon čerpadla a motoru. Pro včasnou a správnou eliminaci přebytečných nečistot potřebujete vhodné zařízení. V dalším textu se dozvíte více o parametrech ponorných čerpadel – před nákupem daného čerpadla si určitě prostudujte tyto rady.

Ponorná čerpadla se také používají k čerpání čisté vody. Během své práce, například ve studni, načerpají vodu a přečerpají ji do příslušných nádrží. Použití ponorných čerpadel je ale mnohem širší: používají se také k ponoření do sběrných nádob na dešťovou vodu, zásoba čisté dešťové vody se později používá na zalévání zahrady. Pokud na zahradě využíváte dešťovou vodu, pořiďte si vhodné zahradní hadice, zahradní postřikovače a hadicové spojky – díky tomu bude zalévání zahrady a rostlin mnohem snadnější.


Septik a kalová čerpadla

Pro systematické vyprazdňování septiků se používají ponorná čerpadla. V případě nutné potřeby (zatopené místnosti, potřeby odčerpat vodu z bazénů, vodních nádrží nebo jezírek) zase poslouží povrchová čerpadla.

Výkon takového čerpadla se může lišit. Malá elektrická čerpadla se používají k čerpání malého množství vody z bazénů nebo jezírka, zatímco velká benzínová čerpadla budou ideální pro čerpání vody z nádrží nebo zatopených sklepů. Umístěte povrchové čerpadlo nad úroveň septiku. Zařízení není řádně zajištěno (např. nemusí mít nerezový kryt) a proto vniknutí nečistot do motoru může způsobit jeho trvalé poškození.


Kalová čerpadla- parametry

Čerpadla, ať už na špinavou nebo čistou vodu, nabízejí určité parametry, které vám pomohou rozhodnout, zda se daný produkt hodí pro vaše potřeby. Výkon motoru, výška zdvihu a zdroj napájení patří mezi nejdůležitější parametry čerpadel na špinavou vodu. 


Motor

Výkon motoru patří k nejdůležitějším parametrům čerpadla a určuje schopnost čerpadla přečerpat specifické množství vody za hodinu. Vyšší výkon motoru umožňuje načerpání většího objemu vody. Nicméně mějte na paměti, že motory s vysokým výkonem často spotřebují více paliva nebo elektřiny, což zvyšuje provozní náklady.

Při výběru čerpadla tedy pečlivě zkoumejte výkon motoru. Spočítejte také své potřeby. Pokud plánujete pravidelně odčerpávat septik nebo kanalizaci, doporučujeme volit čerpadla s vyšším nebo středním výkonem motoru. Naopak pro jednorázové čerpání vody z jezírka nebo zatopených místností poslouží čerpadlo s nižším výkonem motoru.

Výkon motoru přímo ovlivňuje výkonnost čerpadla. Vyšší výkon motoru znamená lepší výkon zařízení.


Výška zdvihu

Výška zdvihu je druhým důležitým parametrem. Měří se v metrech a představuje vzdálenost, kterou je čerpadlo schopné čerpat odpadní vodu. To je důležité zejména při plánování kanalizace nebo při navrhování septiku. Nezapomeňte proto změřit, jak daleko musí čerpadlo přemisťovat špinavou vodu, a přizpůsobit tuto vzdálenost parametru výšky zdvihu zařízení.

Obvykle platí, že čím větší je výkon motoru a kapacita čerpadla, tím větší bude výška zdvihu. Pokud má čerpadlo čerpat odpadní vodu, navrhněte instalaci tak, aby vzdálenost mezi místem vypouštění odpadních vod a čerpadlem byla co nejkratší. Díky tomu si ušetříte zbytečné, dodatečné provozní náklady čerpadel.

 

Viz take

Ponorná čerpadla na čistou vodu

Zahradní čerpadla

Domácí vodárny a automatické vodárny

Příslušenství na čerpadla


Zdroj napájení

Typ zdroje napájení je klíčový pro provoz jakéhokoli zařízení, včetně čerpadel. K pohonu čerpadel se v současnosti využívají elektrické nebo benzínové motory.

Benzínové motory se často uplatňují u čerpadel používaných na různých místech. Díky nezávislosti na externím zdroji napájení jsou zařízení s benzínovým motorem velmi mobilní. Nicméně, v uzavřených prostorech je použití benzínového čerpadla nevhodné, protože vznikající výfukové plyny a zplodiny mohou ohrozit zdraví lidí. Benzínová čerpadla jsou tedy vhodná pro venkovní použití nebo v dobře větraných místnostech. Jejich velký výkon může několikanásobně překonat výkon elektrických čerpadel.

Naopak, v rodinných domech se často využívají menší elektrická čerpadla. Tyto mají obvykle nižší výkon než benzínová čerpadla, ale stačí k zajištění základních potřeb domácnosti. S elektrickým čerpadlem lze snadno zvládnout a udržovat kanalizační systém, nebo odčerpat odpad ze septiku. Elektrická čerpadla také slouží k čerpání vody v zahradních jezírkách. Jsou menší a lehčí, ale vyžadují stálý přísun elektřiny a mají nižší mobilitu než čerpadla s benzínovým motorem.

Ekonomické zalévání trávníku. Jak zachytit a využít déšť?

Ekonomické zalévání trávníku. Jak zachytit a využít déšť?

.V době, kdy nás ohrožuje sucho a nedostatek pitné vody, musíme hledat způsoby, jak zalévat zahradu a trávníky, abychom ji mohli spotřebovat co nejméně.