Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Lavon gril a kamna 750 ml...

65,00 Kč
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Prací gel Passion Gold 4 l Color

199,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Prací gel Passion Gold 4 l Black

199,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Prací gel Passion Gold 4 l Universal

199,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Prací prášek Passion Gold 6 kg Universal

299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Prací prášek Passion Gold 6 kg Color

299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Baumax cena

Univerzální alkoholový čistič Hygotrendy 500 ml

85,00 Kč / ks

Ostatní čistící prostředky

Čistící prostředky jsou produkty, které tvoří širokou škálu produktů, určených k odstranění různých druhů nečistot z podlah, pracovních desek, stěn, domácích spotřebičů, WC, nábytku, spotřebičů, vybavení, nádobí a mnoha dalších. Používají se jak na čištění oken, skla, keramiky, tak i oceli a plastů. Pokud hledáte nestandardní řešení nebo speciální produkty, podívejte se na naši nabídku ostatních čistících prostředků. Najdete zde produkty pro různé použití.

Účinné a univerzální čistící prostředky

K nejčastěji kladeným požadavkům na čistící prostředky patří nejen jejich rychlé použití a účinnost, ale také všestrannost, šetrné použití, a dokonce rovněž fungicidní a baktericidní vlastnosti. Čistící prostředky nejen účinně odstraňují nečistoty a zanechávají příjemnou svěží vůni, ale také zabraňují opětovnému usazování nečistot. Používají se v domácnostech a ve všech možných odvětvích průmyslu, zemědělství, dopravy a veřejných služeb. V každodenním životě čistící přípravky účinně odstraňují znečištění, nečistoty a choroboplodné zárodky, čímž zabraňují šíření nemocí. Umožňují do určité míry regulovat alergeny, např. prach a plísně, a tak mají pozitivní vliv na naše zdraví. Účinnost čištění zvyšuje složení čistících prostředků – pracích prášků, bělidel, přípravků na mytí nádobí.

Jaké druhy čistících prostředků existují?

Profesionální čistící prostředky se obvykle dělí do tří hlavních skupin.

Přípravky na vodní bázi

Čistící prostředek na vodní bázi je v tekuté formě a jeho hlavní složkou je voda. Jsou nejběžněji používané a mají různé hodnoty pH. Přípravky na stupnici pH 0-7 čistí a pomáhají předcházet hromadění tvrdé vody, rzi a mýdlových sraženin ve vaší domácnosti. Pro odstranění tuků jsou nejlepší přípravky na stupnici pH 7-14. Tyto přípravky jsou vyráběny v souladu s předpisy a schváleny pro styk s potravinami. Tyto produkty si poradí s většinou nečistot, ale spíše s těmi, které se snáze odstraňují. Čištění by mělo být nejen nutností, ale i potěšením, a to díky použití prostředků, které si se špínou hravě poradí.

Přípravky na bázi rozpouštědel

Čistící prostředky na bázi rozpouštědel jsou produkty, které jako hlavní složku používají jednu nebo více chemikálií. Mohou být také alkalické nebo kyselé. Mohou být vyvinuty pro čištění specifických povrchů, jako je chrom, nerezová ocel a dřevo, ale existují také univerzální čističe, které se používají na různé materiály a povrchy. Jaké produkty pro konkrétní účely zvolíte, závisí na tom, jaké nečistoty nejčastěji odstraňujete.

Vodou ředitelné prostředky na bázi rozpouštědel

Jedná se o produkty, které mají jako hlavní složku chemickou látku, ale rozpouštějí se ve vodě, což z nich dělá skvělé čistící roztoky. Mohou být také kyselé nebo alkalické a budou se nejlépe hodit k odstraňování minerálních, respektive mastných skvrn, se zaměřením na konkrétní typy skvrn a nečistot. Veškeré informace o použití uvádí výrobce na obalu.

Viz take

Výrobky pro osobní hygienu

Čisticí prostředky na podlahy

Čisticí prostředky do koupelny

Čističe WC

Čističe na koberce

Čisticí prostředky na nábytek

Čisticí prostředky do kuchyně

Čističe oken

Čisticí prostředky na textil, kůži

Čisticí prostředky pro exteriéry

Proč používat profesionální čistící prostředky?

Výrobky určené pro domácnost ve většině případů nejsou určeny pro průmyslové použití. V první řadě rychle dojdou. Domácí čistící prostředky nabízené v obchodě jsou tekutiny v malých nádobách pro pohodlné skladování a použití v koupelně nebo kuchyni. Čistícím prostředkem může být také koncentrát pro doplňování produktu. Navíc je nepravděpodobné, že by čistící tekutiny pro domácnost byly dostatečně silné, aby se vypořádaly s každým znečištěním ve větším měřítku. Je nesmírně důležité udržovat pořádek ve veřejných a komerčních prostorách díky používání vhodných čistících prostředků, abychom předešli případným zdravotním problémům. Čím větší počet lidí využívá daný prostor společnosti, tím důležitější je pravidelné mytí a udržování čistoty, zejména ve veřejně přístupných prostorách. Z tohoto důvodu existují nařízení vlády, která definují standardy udržování čistoty na každém veřejném prostranství. Udržování správných hygienických podmínek ve veřejných prostorách, jak vidíte, není dobrovolné, ale povinné! Čisté prostory, dokonale provoněné jsou příjemné pro zaměstnance, ale také slouží zákazníkům a vám. V našem obchodě najdete přípravky, které splní všechna očekávání a potřeby.