Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (mm)
Výška (mm)
Materiál
Lišty pro laminátové podlahy
Lišty pro pro vinylové podlahy
Lišty pro dřevěné podlahy
Lišty pro kobercové krytiny
Lišty pro PVC
Odstín
Styl
Montáž
Dekor
Více
Šířka (mm)
Barva
Více
Hledat

Soklové lišty PVC

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
219,00 Kč / ks 249,00 Kč / ks
Akce
269,00 Kč / ks 289,00 Kč / ks
Akce
269,00 Kč / ks 289,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
149,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
1  2  3    

PVC soklové lišty

Pokládkou obkladů, podlahových dílců nebo dřevěných podlah práce nekončí. Abyste již položenou podlahu dokončili a zakryli dilatační spáry, budete potřebovat soklové lišty. Soklová lišta by měla poskytovat stylový povrch a vypadat esteticky.

Podlahové lišty a soklové lišty – jaké mají funkce?

PVC soklové lišty jsou řešením s mnoha praktickými výhodami. Co mluví ve prospěch výběru tohoto typu ukončení podlahy? Estetika soklových lišt je nejčastějším důvodem jejich používání. Je však třeba připomenout, že soklové lišty mají i jiné opravdu praktické řešení a jejich funkčnost je mnohem širší. Jaké výhody nám ještě nabízejí:

Překrytí dilatačních spár – Primární funkcí soklových lišt je skrýt dilatační spáry, které jsou ponechány, aby se zabránilo deformaci podlahy vlivem vlhkosti. To je jejich hlavní účel. Tato funkce je zmiňována nejčastěji, protože je velmi důležitá. Dilatační spára je při pokládce podlahy nezbytná, proto je nutné instalovat vhodnou soklovou lištu.  

Ochrana stěn – Soklová lišta chrání stěny během umývání podlahy. Lišta překrývá stěnu a poskytuje tak ochranu proti mechanickému poškození při vysávání. Navíc ji také chrání před potřísněním a navlhnutím při čištění podlahy.

Maskování kabelů – Esteticky můžete všechny kabely schovat pod soklové lišty. Moderní lišty jsou uvnitř profilovány speciálními žlaby a příchytky, které usnadňují vedení kabelů pod nimi. Kabely jsou nevyhnutelné v každém domě, bytě nebo kanceláři. Vzhledem k tomu, že nejsou příliš estetické, je jejich skrytí za soklové lišty skvělým řešením.

Ochrana proti prachu a nečistotám – Podlahové profily navíc zabraňují usazování prachu a nečistot ve spárách. Dobře přilnou ke stěně, chrání místo, kde se podlaha a stěna setkávají. Je to řešení, které ocení především alergici.

Podlahové lišty, schodišťové profily a spojovací lišty umožňují estetickou úpravu podlah, tak aby byly nejen krásné, ale i bezpečné. Ohebné okraje materiálu fungují jako těsnění a umožňují přilehnutí profilu ke stěně a zemi. Tímto jednoduchým způsobem jsou odstraněny všechny jejich nerovnosti.

Přechodové lišty napomáhají spojit dva typy podlah. Lišty spojující panely s dlažbou zaručují, že výsledný efekt bude elegantní, budou méně náchylné na mechanické poškození a mezera bude nepatrná. Více informací o produktech, které nabízíme, naleznete v našem obchodě!

Jak správně vybrat soklové lišty?

To, jaké soklové lišty se rozhodnete vybrat, závisí především na efektu, jaký chcete dosáhnout. Můžete je úspěšně sladit s barvou vinylových panelů nebo jiných podlahových krytin. PVC soklové lišty jsou dostupné v různých barvách a dekorech. Jedná se o PVC lišty, které imitují různé druhy přírodního dřeva, ale i jednobarevné, např. bílá, šedá, černá, antracitová nebo béžová. Dokážou imitovat strukturu a barvu dřeva, např. oblíbený dub kontabryjski, dub keltský, jasan, ořech. Jsou tedy perfektní alternativou pro dřevěné soklové lišty. Výběr vhodného produktu znamená, že soklové lišty nejsou příliš nápadné a působí velmi elegantně. Můžete je také upravit podle toho, jaký materiál byl na podlahy použit. Ať už jde o vinylové panely, dubová prkna, koberce nebo flexibilní podlahové krytiny – najdete tu správnou PVC soklovou lištu.

Lišty můžete také vybírat s ohledem na prvky povrchové úpravy interiérového vybavení, ať už se jedná o okna nebo dveře a zárubně. Nejčastěji se volí barvy: bílá, šedá a antracitová. Toto řešení je stále populárnější a dobře funguje jak v moderních, tak klasických aranžmá. 

Bez ohledu na to, zda budete vybírat lišty dle dekoru vinylových panelů, barvy stěn místnosti nebo barvy dřevěných podlah, stojí za to vybrat si vysoce kvalitní výrobek s dlouhou životností.

PVC soklové lišty – montáž

PVC lišty mají také řadu příslušenství užitečných při jejich montáži. Výrobky, jako jsou rohy, hmoždinky, spojky atd. Tyto prvky, jako je příslušenství pro soklové lišty odstraňují zdlouhavé řezání soklových lišt pod správným úhlem a jejich problematické spojování v rozích. Tento problém může nastat při výběru soklových lišt z MDF nebo masivního dřeva.

PVC soklové lišty jsou velmi lehké a extrémně snadno se instalují. Obvykle se skládají ze dvou prvků. Vnitřním prvkem je montážní klip, který se připevňuje přímo na stěnu pomocí montážních čepů. Druhým prvkem je hlavní lišta, která se následně zacvakne do klipu. 

Lišty se nejčastěji montují pomocí šroubů nebo speciálních lepidel. K dispozici jsou však modely, které lze připevnit šrouby, lepidlem, sponkami nebo oboustrannou páskou. Podívejte se na nabídku, kterou jsme pro vás připravili v našem obchodě!

Soklové lišty z PVC

V současnosti nejoblíbenější jsou plastové soklové lišty. Jedná se o moderní produkty, které jsou flexibilní, voděodolné a snadno se instalují. Je to velmi dobrá volba pro všechny, kteří oceňují inovativní produkty, které jsou šité na míru potřebám uživatele.