Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (mm)
Barva
Materiál
Výška (mm)
Lišty pro laminátové podlahy
Lišty pro pro vinylové podlahy
Lišty pro dřevěné podlahy
Lišty pro kobercové krytiny
Lišty pro PVC
Odstín
Styl
Montáž
Dekor
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Dřevená lišta Dub 58MM 2,2BM

249,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Dřevená lišta Jasan 58MM.2,2BM

249,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Dřevěná lišta dub biely P50 60mm 2,2mb

279,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Dřevěná lišta dub P50 60mm 2,2mb

299,00 Kč / ks

Dřevěné podlahové lišty

Dřevěné podlahové lišty jsou jedním z prvků, které se často používají pří zařizování interiéru. Umožňují velmi elegantní způsob dokončení podlahy a zajišťují tak estetické a funkční spojení podlahy a stěny. Lze je dobře použít jak na klasické podlahy s dřevěných desek, tak na laminátové podlahy. V našem internetovém obchodě najdete široký výběr soklových lišt z přírodního dřeva, které vám zaručí efektivní ukončení povrchové úpravy podlahy.

Dřevěné podlahové lišty- Baumax.cz

Jaké vybrat dřevěné podlahové lišty - dub, buk nebo jiné?

Nejčastěji soklové lišty pro podlahové panely a desky ladí s dekorem a barvou podlahy. Designéři se však velmi často rozhodují zdůraznit jedinečný charakter místností použitím bílých soklových lišt. Interiér s jejich využitím může vypadat opravdu velmi efektně. Jak bílé lišty, tak i lišty z různých druhů dřeva, jako je např. jasan, dub barlinek, dub bílý, dub evropský, lakovaný nebo nelakovaný – jsou krásným rámem pro výrobky, jako jsou přírodní desky nebo podlahové panely. Zvýrazňují přechod mezi podlahou a stěnami. Jsou ideální alternativou k oblíbeným produktům, jako jsou soklové lišty PVC nebo soklové lišty MDF. Vysoké dřevěné soklové lišty - sokly jsou stále populárnější.

 V první řadě je důležité vybrat vhodnou velikost soklové lišty pro dřevěné podlahy nebo panely tak, aby dobře ladila se zbytkem místnosti. Ještě důležitější je například výběr samotného tvaru lišty. K dispozici je mnoho typů, které se od sebe výrazně liší. Kromě nepopiratelných estetických hodnot se dřevěná soklová lišta vyznačuje funkčností. Více informací o těchto produktech naleznete v nabídce našeho obchodu.

Dřevěné soklové lišty – jaké mají funkce, a jaký je jejich účel?

Základní funkcí soklové lišty je přikrytí dilatačních spár. Jsou nutné k ochraně podlahy před vznikem vyboulení v důsledku změn vlhkosti. Díky lištám se v mezerách mezi prkny a stěnou neshromažďuje prach. Soklové lišty také chrání stěnu při vytírání podlah. Dřevěné soklové lišty jsou velmi odolné proti nárazům a otřesům, což zajišťuje bezproblémové používání po mnoho let. Všechny kabely úspěšně schováte pod dřevěné lišty, protože jsou navrženy tak, že můžete do nich schovat kabely a neviditelně je vést po všech stěnách. Přihrádky a příchytky uvnitř usnadňují vedení těchto kabelů. Další velmi důležitou výhodou použití soklových lišt je jejich nepopiratelná estetická funkce. Dřevěné lišty jsou výrobky, které umožňují esteticky dokončit podlahy, aby vypadaly atraktivně a byly bezpečné. Podívejte se na nabízené produkty dostupné v našem obchodě a určitě si vyberete, co potřebujete!

Dřevěné soklové lišty – nejdůležitější vlastnosti dřevěných soklových lišt 

Dřevěné soklové lišty krásně vypadají, a tak se velmi často vybírají do moderních interiérů. Dřevo představuje nadčasový a univerzální materiál. Tyto produkty jsou jednoduché a estetické, a proto se hodí jak do moderních interiérů, tak do klasických, minimalistických či industriálních interiérů. Díky mnoha různým dostupným velikostem a barvám a také jejich odolnosti, vypadají skvěle i po mnoha letech používání.

Soklové lišty z masivního dřeva lze také velmi snadno obnovit, a v případě potřeby i zcela změnit vzhled výrobku. Dřevěné soklové lišty nejsou v žádném případě horší než modely z MDF desky a PVC materiálu. Dřevěné soklové lišty jsou často stejně jako ony vybaveny pohodlnými montážními systémy, tzv. montážními klipy čí příchytky, které umožňují sundat a opětovně nasadit soklové lišty i bez použití specializovaného nářadí. V nabídce našeho obchodu najdete rovněž veškeré potřebné montážní příslušenství a příslušenství pro soklové lišty. Dřevěné soklové lišty jsou ekologický materiál, a proto je ochotně používají i lidé trpící alergiemi. 

Co jsou to sokly?

Sokl je mnohem vyšší soklová lišta než standardní. Plní stejnou funkci jako soklové lišty. Maskují také spáry mezi podlahami a stěnou, zakrývají dilatační spáry a skrývají kabely a vodiče. Chrání rovněž stěny před nečistotami – díky své výšce dokonce lépe než soklové lišty. Velmi důležité jsou také jejich nesporné estetické hodnoty. Dobře sladěné mohou být jemným a atraktivním doplňkem umožňujícím elegantní dokončení interiéru. Jsou estetické a funkční a vypadají skvěle jak s klasickými dřevěnými prkennými podlahami, tak s laminátovými podlahami. Sokly jsou dokonalým dekorativním prvkem do každého interiéru. Mezi nejvíce univerzální barvy patří bílá, kterou lze snadno sladit s nejrůznějšími barvami a dekory nábytku a doplňků. V klasických interiérech nejlépe poslouží hladké lišty a bez ozdob či jiných dekorativních prvků. Pokud máte rádi netradiční řešení, zvolte soklové lišty s estetickými dekory. V naší nabídce jistě najdete produkty, které Vás osloví!