Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (mm)
Barva
Materiál
Výška (mm)
Více
Lišty pro laminátové podlahy
Lišty pro pro vinylové podlahy
Lišty pro dřevěné podlahy
Lišty pro kobercové krytiny
Lišty pro PVC
Odstín
Styl
Montáž
Dekor
Hledat

Polystyrenové lišty

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
1  2    

Polystyrenové lišty

Polystyrenové soklové lišty se vyznačují vysokou životností a vysokou odolností proti vlhkosti. Změny teplot nemají na ně vliv. Tyto lišty, stejně jako polyuretanové lišty, mohou estetickým způsobem zakrýt kabely. Interiér bude působit velmi esteticky. Jsou tedy vynikajícím dekorativním prvkem do místnosti a bohatá rozmanitost vzorů a tvarů, které lze použít, umožňuje si vybrat tyto prvky podle individuálních požadavků.


Polystyren

Polystyren je plastový materiál, polymer ze skupiny polyolefinů. Získává se v procesu polymerace styrenu. Čisté polymerní materiály jsou bezbarvé, tvrdé a mají velmi omezenou flexibilitu. Po smíchání s různými přísadami tvoří základ mnoha plastů. Také známý polyuretan je také polymer vyrobený v polymeračním procesu, ale nikoliv ze styrenu, ale z izokyanátů s polyoly.

Použití polystyrenu

Polystyren se používá při výrobě například kyselinovzdorných trubek, domácích potřeb, elektrosoučástek, autodílů, obalů, hraček, výrobků každodenní potřeby, galanterie a polystyrenu používaného ve stavebnictví.

Soklové lišty z polystyrenu – vlastnosti

Nejběžnější polystyrenové soklové lišty jsou výrobky pokryté základní barvou, jako příprava pro nátěr v libovolné barvě. Některé firmy nabízejí lišty rovnou připravené k montáži, lakované na bílo, univerzální, ladící s každou stěnou. Soklové lišty z tohoto materiálu mají mnoho výhod, díky kterým si je ochotně vybírají zákazníci, kteří hledají odolné a kvalitní soklové lišty za dostupnou, dobrou cenu.

Odolné vůči vlhkosti

Jejich velmi vysoká odolnost vůči vlhkosti je rozhodně jejich největší předností. Polystyrénová soklová lišta je ideální do míst s vysokou vlhkostí, například do koupelen. Při mokrém vytírání podlahy nevyžadují další zabezpečení. Díky vysoké odolnosti proti vlhkosti mají tyto soklové lišty velmi malou citlivost na smršťování a bobtnání.

Pevné

Soklové lišty jsou vyrobeny z extrémně vysokohustotního polystyrenu, díky kterému svou pevností a tvrdostí připomínají bukové dřevo. Jejich struktura není volná a křehká jako u běžného polystyrenu.

Snadná montáž 

Polystyren je velmi dobře zpracovatelný materiál. Polystyrénové lišty lze libovolně řezat a upravovat podle individuálních potřeb. Není potřeba mít speciální nářadí. Po nalepení lze lišty natřít libovolnou barvou, čímž se efektně skryjí místa spojení. Snadno se montují na zeď.

Odolné

Správně nainstalovaná polystyrenová lišta bude vypadat skvěle po dlouhou dobu a dodá interiéru eleganci. Nezhoršuje se ani po delší době. Odolnost proti mechanickému poškození je velmi vysoká, jako například u dřevěných soklových lišt.

Odolné polystyrenové lišty

Vybrané produkty jsou velmi odolné a v případě potřeby je lze snadno obnovit. V případě mechanického poškození lišta umožňuje vyplnění úbytku štukovým lepidlem. Při rekonstrukci je lze natřít, stejně jako stěny, na jakoukoliv barvu nebo na barvu stěn v místnostech. Polystyrenové soklové lišty lze velmi snadno obnovit.

Polystyrenové soklové lišty – nevýhody

Jako jejich nevýhodu je třeba uvést, že tyto lišty jsou relativně drahé ve srovnání s lišty vyrobenými z jiného materiálu, např. MDF lišty. Cenový rozdíl výrobku je způsoben především typem materiálu, použitým k jejich výrobě. MDF soklové lišty již mají konkrétní barvu nebo dekor a ve většině případů je potřeba polystyrenové lišty natřít, což může být pro někoho nevýhoda, ale ve většině případů, díky tomu nejsou po montáži vidět žádné spoje.

Polyuretan

Kromě zmíněných soklových lišt můžete použít polyuretanové lišty. Mají podobné výhody a nevýhody jako polystyrenové lišty. Rozdíl je v materiálu použitém k výrobě. Polyuretanová pěna je považována za ušlechtilejší materiál. Umožňuje vám získat prvky jakéhokoliv tvaru a velikosti s velmi bohatými a zřetelnými ornamenty. Je to viditelné ovšem jen u štuku.