Žhavý trend letošního podzimu: vínová pohovka do obývacího pokoje

16.10.2021

Podzimní trendy v interiérovém designu nám přinášejí mnoho zajímavých barevných kombinací, neobvyklých řešení a efektních doplňků. Nastal čas rozloučit se s jemnými pastely a zvolit barvu s charakterem. Absolutním hitem této sezóny je ušlechtilá vínová. Odvážná, důstojná a extrémně teplá přináší do interiéru život a radost. Objevuje se nejen v textiliích a doplňcích, ale také jako  hlavní motiv čalouněného nábytku, jako jsou pohovky a sedačky, rohové sedací soupravy, křesla a pufy. Jak zařídit interiér v módní vínové barvě? Jaké doplňky zvolit a s čím kombinovat? O tom všem si můžete přečíst v našem článku.

 

Pohovky- Baumax.cz

 


V tomto článku:
1. Burgund - barva luxusu a elegance
2. Vínová v interiéru - jak ji kombinovat a s čím
3. Pohovka - na co si dát pozor při výběru?
4. Jaké doplňky k vínové pohovce do obývacího pokoje?Burgund - barva luxusu a elegance

Vínová barva, často nazývaná burgund, je sytý odstín červené. Jeho název odkazuje na ušlechtilé víno z Bordeaux, jehož barva je základem této barvy. Existuje důvod, proč je tato barva, odkazující na esenciální víno, spojována s luxusem, elegancí, dobrým vkusem a nadčasovým stylem. Stejně jako víno tak i barva má v sobě něco, díky čemu je zajímavá a tajemná. Pravděpodobně z tohoto důvodu, od nejstarších dob, tento odstín byl atributem vládců, králů a šlechtických rodů. Objevoval se v královských insigniích, zdobil interiéry paláců a chrámů.

 

Pohovky- Baumax.cz


V dnešní době se vínová barva velmi často používá v luxusních hotelových ložnicích, obývacích pokojích a dokonce i koupelnách. Vybavení interiéru s použitím vínové je skutečným trendem v interiérovém designu nadcházejícího podzimu.
Touha po luxusu, nonšalanci a eleganci způsobil , že vínová barva se nesměle objevuje v interiérech bytů a domů v podobě sedacího nábytku, dekorativních prvků a textilu. Je na čase, aby se u ní zůstalo nastálo.

Pohovky- Baumax.cz

 

Vínová v interiéru - jak ji kombinovat a s čím

Elegantní vínová barva, která je jednou z nejmódnějších v této sezóně, je také nesmírně vhodná na uspořádání a kombinaci s jinými barvami. Poskytuje široké možnosti aranžmá a úžasné efekty. Vínový nábytek, stěny, doplňky a dekorace - to jsou jen některé z možností jejího využití při aranžování místnosti.
Vínová může být jen jemnou ozdobou decentního obývacího pokoje nebo jeho hlavním motivem. Kolik se vínové v interiéru objeví, závisí na vašem vkusu a odvaze! Interiéry, kde se barva opakuje jak v barvách stěn, tak nábytku, se stávají  mimořadně módními. Je však třeba zdůraznit, že se jedná o aranžmá pro opravdu odvážné, kteří mají rádi výrazné stylizace. Pokud mezi ně nepatříte, můžete se rozhodnout pro aranžmá, ve kterém bude vínová třešničkou na dortu a bude se objevovat jako dekorativní prvek, např. v podobě křesla, koberce, záclon nebo doplňků a textilu.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Pohovka - na co si dát pozor při výběru?

Chcete -li uspořádat obývací pokoj v módní vínové barvě, začněte tím, že uděláte předběžný návrh. Vínová pohovka do obývacího pokoje může být jediným barevným akcentem v interiéru, nebo může být jedním z mnoha prvků barevného stylu. Návrh vám pomůže upřesnit vaše očekávání a vybrat prvky, které v aranžmá použijete. Spojitá kombinace jednotlivých prvků je klíčem k úspěchu. Vínová pohovka do obývacího pokoje poskytuje spoustu možností uspořádání, umožňuje vám vytvořit moderní, stylový a mimořádně útulný interiér. Při výběru ideálního kusu nábytku, který bude stát uprostřed obývacího pokoje, stojí za to věnovat pozornost několika funkcím, které by pevný a funkční kus nábytku měl mít.

Nejdůležitější jsou:
• čalounický materiál
• spací funkce
• uložný prostor na lůžkoviny
• typ pružin
• velikost


Pamatujte, že každý kus nábytku, který dáte do bytu, by měl být především funkční a solidně vyrobený. Přestože vzhled a estetika jsou důležité, protože vytvářejí atmosféru, nenahradí pohodlí při používání. Pohodlné pohovky do obývacího pokoje a sedačky do obývacího pokoje - jsou nábytek na léta. Když se soustředíte na kvalitu, investujete do svého pohodlí.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Jaké doplňky k vínové pohovce do obývacího pokoje?

Pohovky do obývacího pokoje jsou kusy nábytku, bez kterých si tento interiér lze jen těžko představit. Vybrat správný kus nábytku a poté k němu sladit doplňky, ozdoby a dekorace vyžaduje zkušenost a smysl pro styl. Pokud máte pochybnosti, zda jednotlivé prvky budou k sobě ladit, tak aby vytvořily souvislý celek, zkuste najít aranžmá, kterým se budete moci inspirovat. Začněte výběrem pohovky do obývacího pokoje a poté přejděte k vyběru doplňků.
 

Jaké barvy ladí s vínovou? S čím kombinovat a jak ozdobit pohovky a sedačky ve vínové barvě? Zde je několik dobrých tipů.
•    Pokud chcete, aby sedací souprava do obývacího pokoje hrála v interiéru hlavní roli, zdůrazněte její ušlechtilou barvu výběrem světlého pozadí. Stěny v barvě ecru, jemných béžových nebo krémových barvách dokonale vyexponuje pohovky, sedačky rohové sedací soupravy a křesla.
•    K rozkládací pohovce v obývacím pokoji si můžete vybrat světlý i tmavý nábytek ve vínové barvě. Burgundsko je velmi elegantní barva, která bude ladit jak s nábytkem v přírodních dřevěných barvách, tak s nábytkem namalovaném v bílé, černé nebo hnědé barvě.

Pamatujte, že vínová je teplá barva a takové by měly být další barvy, které při aranžování chcete použít.
•    Vínová perfektně ladi s hořčicovou barvou, je to kombinace, která vnese do interiéru pocit luxusu a stylovou eleganci. Pohovky a sedačky ve vínové barvě můžete ozdobit polštáři v horčicové barvě, masivními zlatými závěsy nebo textilem a ozdobami.
•    Rozkládací pohovky a gauče ve vínové barvě ozdobí obývací pokoj a kancelář. Módní, živé barvy zpestří uspořádání a dají mu atraktivní vzhled.
•    Pamatujte, že vínová je královská barva, miluje zlato a všechny jeho odstíny. Dokonale s nimi splývá a vytváří neobvyklé stylizace. Taková kombinace v uspořádání ložnice, jídelny nebo obývacího pokoje způsobí, že se u vás doma objeví barevný zlatý podzim.
•    Nábytek, jako jsou pohovky, rozkládací pohovky, křesla a pufy, jsou prvky určeny do místností sloužících k odpočinku a relaxaci. Budou fungovat stejně dobře v moderním obývacím pokoji, retro, rustikálním a loftovém interiéru.
•    Vínovou lze snadno kombinovat s černou. Pamatujte však, že obě barvy jsou hodně intenzivní, takže než se rozhodnete udělat tak výraznou stylizaci u vás doma, ujistěte se, že výsledný efekt nebude potlačujicí. Tmavé barvy nejsou  vhodné do malých místností.

 

Pohovky- Baumax.cz


Největší výběr dokončovacích materialů, příslušenství a doplňků najdete v nabídce obchodu BauMax. Podívejte se na naši nabídku a zjistěte, co vše jsme pro vás na podzim připravili. S naší pomocí může být uspořádání podzimního obývacího pokoje v barvách podzimu opravdu jednoduché a mimořádné .

 


NECHTE SE INSPIROVAT!

Křesla Regály do obýváku TV stolky, konferenční a odkládací stolky Obývací stěny


 

 

 

Zpět