Vybavení koupelny

20.11.2019

Vybavení koupelny je často spojeno s únavnou a problematickou prací. Těsné, neměnné a někdy dokonce i místnosti bez slunečního záření nejsou velkou architektskou výzvou pro amatéry a profesionální designéry. Jak se s tím vypořádat? Známe způsob! V článku vám sdělíme několik základních pravidel. Jsme schopni rychle a efektivně vytvořit zázraky! Ověřte si, jak malá může být koupelna bez toho, aniž byste ztratili hlavu.

Jasné prvky a vytvoření vlastního systému je klíčem k úspěchu!

Malé pokoje vypadají skvěle ve společnosti jasných barev. Což je docela oříšek, vzhledem ke skutečnosti, že koupelny (zejména v blocích) jsou nejčastěji bez přístupu ke slunečnímu záření. Proto je v takových prostorech vhodné použít jasné barvy. Z tohoto důvodu je aktuálně odstín bílé a šedé nejmodernějším řešením. To však neznamená, že se musíte držet pouze jedné možnosti. V tomto případě můžete mezi světlé dlažby umístit i tmavší varianty. Zajímavou volbou může být i zvýraznění jedné ze stěn lehkými dřevěnými dlaždicemi, které dodají koupelně zajímavý a stylový nádech.

Detaily v centru pozornosti!

Dlazba do koupelny

Málokdo si je toho vědom, ale vodovodní baterie může nabízet několik funkcí. Prvním a zároveň nejdůležitějším úkolem je samozřejmě poskytnutí teplé a studené vody. Zadruhé má být vynikajícím doplňkem této místnosti. Třetím problémem, na který se často zapomíná, je ... optické zvětšení koupelny. Jak se ukázalo, každá baterie nemůže vykonávat tuto funkci. V tomto případě doporučujeme pouze lesklý model. Kde je tajemství tohoto prvku? V lesklém povrchu. Baterie v této formě působivě odráží světlo – pokoj následně vypadá o něco větší než realita.

Malá koupelna s vanou. Jak se dostat z tohoto útlaku?

První, co vás napadne při spojení slov "malá koupelna", je bezpochyby sprcha. Funkční, pohodlná a univerzální – nic zvláštního. Stává se však, že z důvodu vašeho vlastního pohodlí (a také naplnit potřeby dlouhé a horké lázně) se rozhodnete pro vanu. V moderní architektuře je všechno možné, což je důvod pro vyřešení vašeho problému. V tomto případě se řiďte stejnými principy, které jsou uvedené výše, konkrétně výběr jasných stěn a lesklých vodovodních kohoutků. Během rozhodování o vaně je vhodné použít nástěnnou baterii, která vám narozdíl od volného stojanu ušetří několik vzácných centimetrů.

Odrážení světla – optické zvětšení druhá část!

Světelná hra je nejlepší metoda pro malé koupelny. Proto musíte využít plný potenciál této metody. Z tohoto důvodu je dalším bodem na našem seznamu velkolepé zrcadlo, které si samozřejmě musíte přizpůsobit schopnostem vaší místnosti. Pro osoby, které dávají přednost klasickému řešení, bude pro montáž nejlepším místem tohoto prvku určitě zóna nad umyvadlem. Pro ty, kteří si cení netradiční a originální řešení, doporučujeme použít dvě menší zrcadla na jedné stěně, nebo na dvě kolmé plochy.

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, můžete očekávat velký efekt. Zrcadlo, lesklé koupelnové vodovodní baterie a bílé nebo šedé stěny budou dohromady vypadat skvěle a nedělají z koupelny nejen větší místnost, ale i luxusní!

Osvětlení – poslední důležitý prvek v každé koupelně!

Koupelnovy nabytek

Světlo je základem každé koupelny, ale o tom už víte. Ne každý si však uvědomuje, kolik můžete s lampami udělat. Volba je široká, takže v této věci máte hodně možností. Jako hlavní světlo, uprostřed stropu, můžete umístit lustr, díky kterému budou proudit světelné proudy rovnoměrně po celé místnosti. To však není konec, protože je vhodné využít i dodatečné osvětlení na strategických bodech vašeho interiéru, jako je například zóna nad zrcadlem. V tomto případě je osvětlení složené ze dvou nebo tří světelných bodů dokonalé, protože tímto způsobem posílíte fantastický efekt ve vaší koupelně.

Bílá a šedá jsou jen začátkem všech triků, které si můžeme dovolit. Při dodržení výše uvedených tipů jste schopni vytvořit příjemné a atmosférické místo, které nebude popírat luxus. Přesvědčte se sami. Funguje to!

 

 

 

Zpět