Nejmódnější koberce -Klasika, která se vždy ubrání

05.01.2022

Také minimalistické a velmi úsporné, moderní interiéry vyžadují zavedení vhodných doplňků. Vybavení a dekorace jsou nesmírně důležité aspekty zdobení domu či bytu a výsledný efekt aranžmá do značné míry na nich závisí. Koberce jsou jedním z nejoblíbenějších dekorativních prvků, jsou také mimořádně praktické - měkký koberec poskytuje teplo a izoluje od podlahy. Koberce lze pokládat v různých místnostech, zejména v obývacích pokojích. Obývací pokoj díky nim získává útulný charakter a je snazší vydobýt z prostoru ten správný vzhled interiéru. Podívejte se, jaké koberce jsou nejmódnější v těchto sezonách a jaké je nejlepší si vybrat.

 

Koberce- Baumax.cz

 


V tomto článku:

1. Jak mohou módní koberce do obývacího pokoje změnit design interiéru?

2. Kde se osvědčí různorodé módní vzory koberců? Nejnovější trendy do obývacích pokojů!

3. Geometrické vzory pro minimalistické interiéry

4. Bílý koberec - stylové řešení

5. Šedý koberec do obývacího pokoje ve skandinávském stylu 

6. Moderní koberce v živých barvách

7. Orientální vzor

8. Jak velký by měl být koberec?

9. Jak správně pečovat o koberce?
Jak mohou módní koberce do obývacího pokoje změnit design interiéru?

Módní koberce jsou výrobky, které mohou výrazně změnit charakter interiéru. Důležité jsou barvy koberců a vzory, stejně materiály a příze, ze kterých jsou produkty vyrobeny. Koberce zpravidla dodávají interiéru útulnost, obzvlášť shaggy koberce, u kterých dlouhý vlas dává uživatelům vysokou míru komfortu a jeho atraktivní design jej činí žadaným dekorativním prvkem. Správný výběr vzorů a barev udělá z obývacího pokoje neobvyklé a ochotně navštěvované místo.

Ty nejmódnější koberce z naší kolekce můžete uspořádat v obývacím pokoji, ale i v dalších místnostech: jídelně, dětském pokoji, předsíni, ložnici, koupelně nebo kuchyni. Koberec by měl ladit se stylem místnosti a aranžmá, ale také sloužit členům domácnosti. Můžete si zakoupit praktický výrobek z naší nabídky - zde naleznete atraktivní, měkké  koberce, díky kterým snadno zútulníte váš interiér. Obzvlášť doporučujeme nejmodnější trend sezóny  - koberce Shaggy, ideální do ložnice nebo dětského pokoje. Tyto koberce se vám budou zaručeně líbit!

 

Koberce- Baumax.cz


Kde se osvědčí různorodé módní vzory koberců? Nejnovější trendy do obývacích pokojů!

Nákup moderního koberce je třeba pečlivě zvážit. Módní koberce jsou prvky, které výrazně ovlivní charakter aranžmá. Široký výběr koberců, dostupný v naší prodejně, Vám umožní zakoupit ten správný koberec. Nejmódnější kusy z kolekce podtrhnou estetiku celé místnosti a budou ideální pro klasické či moderní interiéry.


Geometrické vzory pro minimalistické interiéry

Moderní koberce jsou produkty, které se vyznačují řadou barev a vzorů. Mohou být vyrobeny z umělé nebo přírodní příze. Mít dlouhý nebo kratký vlas, díky čemu si každý vybere něco pro sebe.  Módní koberec s geometrickým, minimalistickým vzorem se bude skvěle hodit do moderního obývacího pokoje. Takový koberec může mít tlumené barvy či naopak velmi živé, výrazné barvy. Extravagantní barvy fungují zejména v energetických interiérech. Tlumené barvy a geometrický vzor jsou ideální volbou do interiérů v loftovém stylu.


Bílý koberec - stylové řešení

Estetika, styl a okázalost – to jsou determinanty glamour stylu. I takové interiéry těží z krásy a funkčnosti koberců. Do obývacích pokojů ve stylu glamour se nejčastěji zavádějí bílé koberce s dlouhým nadýchaným vlasem (tzv. shaggy koberec). Bílá barva zdůrazňuje okázalost a jedinečný styl aranžmá. Černobílý koberec bude také dobrou volbou. Je dobré pokud vzor bude střídmý, vyplatí se spíše zaměřit  na motivy inspirované přírodou (pruhy, zebří pruhy, vlny, rostlinné motivy, oblaka) než na geometrické vzory. Koberce ve tvaru kůže divokých zvířat budou jistě také vhodné do těchto interiérů. V nabídce našeho obchodu najdete různé kolekce včetně těchto jedinečných koberců. Snadno proto vyberete něco vhodného pro váš interiér.

 
Šedý koberec do obývacího pokoje ve skandinávském stylu 

Pro skandinávský styl je důležitá jednoduchost, útulnost a skvělá funkčnost. Vévodí zde tlumené barvy, proto se vyplatí zvolit nadýchaný, měkký koberec. Tyto nejmódnější měkké prvky je vhodné umístit pod konferenční stolek, vedle sedací soupravy, abyste si při sledování televize nebo sezení na pohovce nebo rohové pohovce mohli opřít nohy o příjemný, nadýchaný povrch. Koberec do obývacího pokoje ve skandinavském stylu může mít šedou, bílou nebo béžovou barvu. Aby prolomit lehce monotónní vzhled, doporučujeme volit koberec, který má dlouhy vlas. Ideální zde bude shaggy koberec, který vás nejen zahřeje, ale díky kterému bude místnost vypadat velmi originálně. 


Moderní koberce v živých barvách

Energetické obývací pokoje a obývací pokoje ve stylu art deco jsou aranžmá, kde barva hraje vysokou roli. Z tohoto důvodu budou skvěle vypadat koberce v živých barvách, doplněné odvážnými, téměř extravagantními vzory. Můžete si vybrat větší koberce či malý koberce. Pamatujte však, že pokud zvolíte barevné vlněné koberce nebo koberce z umělé příze, ostatní prvky aranžmá by měly být tlumenější – vzdejte se tedy křiklavých pohovek nebo barevného nábytku. Jinak bude vaše místnost vypadat přeplácaně. 

Dětské koberce jsou rovněž hodně barevné. Díky tomu, že jsou navrženy pro děti -mají nejen živé barvy, ale rovněž zajímavé, pohádkové motivy.  Chrání zároveň místnost, zejména podlahové panely, před poškozením při dětských zábavách a zvyšují pohodlí těch nejmenších při hraní na podlaze. Obzvlášť ty měkké, nadýchané kusy, jako shaggy koberce či další modely z naší nabídky. Stojí za zmínku, že kobercové krytiny a PVC krytiny mají podobné vlastnosti. Potěšte vaše dítě výběrem koberců z naší kolekce. Můžeme zaručit, že každý z nabízených námi koberců pro děti je vyroben z měkké a kvalitní příze.


Orientální vzor

Orientální koberce jsou prvky, vyznačující se živými barvami a specifickými vzory. Kraluje zde béžová, hnědá, červená a oranžová a etnické motivy. Mezi našimi produkty patří tyto modely ke stále častěji nakupovaným prvkům interiérového designu. Podlahu nejen zdobí, ale umožňují vám také po ní pohodlně chodit. Skvěle se hodí do interiérů v marockém stylu či do obývacího pokoje a ložnice v boho stylu.

 

Koberce- Baumax.cz


Jak velký by měl být koberec?

V kategorii koberce najdete mnoho produktů a rozdíly mezi jednotlivými kusy jsou nejen v barvách a vzorech, ale také ve tvaru a velikosti. Při nákupu konkrétního koberce věnujte pozornost velikosti koberce, vhodné pro váš interiér. Obvykle, pokud je místnost prostorná, stojí za to položit dostatečně velký a okázalý koberec. Menší interiér s velkým kobercem může působit velmi chaoticky a nepřehledně, je lepší zde použít něco menšího.

Menší koberec se bude hodit především do kuchyně nebo koupelny. Určitě si prohlédněte koberce a koupelnové předložky, které nabízí náš obchod, stejně jako koberce a předložky do kuchyně. Oboje mají zajimavý design a provedení.

Ne bez významu jsou také tvary. V nabídce našeho obchodu najdete čtvercové a obdélníkové koberce. Vyběr je tolik pestrý, že vás určitě osloví. Více najdete na našich strankách v kategorii - Vybavení a dekorace. Elegantní modely budou vypadat dobře na podlaze, pokud bude jejich tvar ladit ke tvaru  místnosti.

 

Koberce- Baumax.cz


Jak správně pečovat o koberce?

Kolekce koberců nabízené v našich obchodech, jsou designové prvky, které jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů. Kvalitní příze zaručuje, že vaše koberce zachovají atraktivní vzhled a  dlouhou životnost. Postupem času však může prách, špína a písek zanechat stopy na kobercích, takže vypadají méně atraktivně a vlas koberce bude méně komfortní na dotek. Nezapomeňte tedy koberce pravidelně čistit, aby jejich vzhled byl vždy atraktivní a příze neporušená.

Případné nečistoty je dobré odstranit ihned, co se objeví, díky tomu bude snazší udržet koberec čistý. Pokud se během setkání s přáteli na koberec rozlil džus nebo omáčka na pizzu, setřete jej a skvrnu co nejdříve vyčistěte - čerstvé skvrny se čistí mnohem snadněji než zaschlé a staré skvrny. Při čištění zaschlých skvrn se budou hodit vhodné prostředky. Čas od času se také vyplatí nechat koberec, zvláště ten velký, vyčistit odborníky, kteří se zabývájí praním koberců. Tím se výrazně zlepší vizuální vzhled koberců, a komfort jejich používání zase splní vaše očekávání. Dobře vyčištěné a vyprané textilie vypadají mnohem lépe!

Podívejte se ještě dnes, jaké trendy sezóny a kolekce v kategorii koberce a další, jsme pro vás připravili.  

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/drevena-podlaha-typ-rybi-kost-hit-interieroveho-designu-roku-2022,689.html

Dřevěná podlaha typ rybí kost - Hit interiérového designu roku 2022

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/jak-pokladat-podlahove-panely-podel-nebo-napric,663.html

Jak pokládat podlahové panely - podél nebo napříč

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/svetle-laminatove-podlahy-do-jakych-interieru-se-budou-hodit,673.html

Světlé laminátové podlahy – do jakých interiérů se budou hodit?

 

Zpět