Dřevěná podlaha typ rybí kost - Hit interiérového designu roku 2022

01.01.2022

Bytové aranžmá pro rok 2022 jsou návratem ke klasice při zachování minimalistického charakteru. Dřevěné podlahy a klasický styl rybí kosti si v současnosti získává na oblibě - efektně oživuje moderní aranžmá a je samozřejmě harmonickým doplňkem klasických místností.  Klasický vzor podlah (také známý jako francouzská rybí kost) si získává na popularitě.  Díky vhodnému uspořádání dřevěných desek nebo laminátových či vinylových podlahových dílců, získáte atraktivní pozadí pro aranžmá. Podívejte se, zda se vám v bytě osvědčí dřevěná podlaha položená v klasickém vzoru, a jak zařídit interiér s takovou podlahovou úpravou. Více se dozvíte v našem článku níže.

 

Dřevěné podlahy- Baumax.cz

 


V tomto článku:

  1. Proč je klasický vzor rybí kosti tolik oblíbený?
  2. Jaká dřevěná podlaha bude pro klasickou rybí kost nejlepší?
  3. Dřevěné panely a desky
  4. Laminátové podlahové panely
  5. Vinylové podlahové panely
  6. Jaké styly interiérového designu budou obzvláště těžit z pokládky podlahy ve vzoru rybí kosti?
  7. Jaký nábytek bude nejlepší pro parkety ve vzoru rybí kosti?


Proč je klasický vzor rybí kosti tolik oblíbený?

 

Klasický vzor nebo rybí kost je jedinečný způsob uspořádaní podlah. Podlahové panely jsou umístěny  v úhlu  45 stupňů a vytvářejí velmi charakteristický vzor. Takto uspořádaná prkna vytvářejí jedinečný základ aranžmá - zároveň velmi tlumené, klasické a moderní, odvážné a inovativní. Taková pokládka parket je perfektní rovněž v případě podlahového vytápění - tento vzor nijak neovlivňuje pokládku podlah a přírodní materiál položený na topný systém bude příjemně předávat teplo. Podlaha ve vzoru rybí kosti je tedy rozhodně interiérovým hitem roku 2022! Dřevěná podlaha rybí kost se opět vrací do přízně  a je atraktivní jak pro ty, kteří si cení tradice, tak i pro ty, kteří upřednostňují moderní, módní kompozice. Dřevěná podlaha - deska Barlinek je mimořádně oblíbená pro pokládku parket v klasickém vzoru.

I když se to na první pohled nezdá, pokládka je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Buďte pouze pečliví a důkladní ke vzájemnému sladění prvků. Lepidlo rozetřete postupně, aby nevyschlo, než na něj položíte podlahové panely. Výrobky vyžadují dobře vyrovnaný a hladký základ– buďte opatrní, když budete dělat pokládku v tomhle vzoru, jinak se prkna časem zkroutí a deformují. Důležité je rovněž pamatovat na to, aby balení podlahy ponechat několik dní v místnosti, kde bude vrstva podlahy montovaná. To proto, aby se materiál aklimatizoval. Kvalitní produkty, které jsou dostupné v naší nabídce, jako jsou mimo jiné lamely a další příslušenství k podlahám Vám zajistí krásnou a odolnou podlahu na dlouhou dobu.

 

Dřevěné podlahy- Baumax.cz

 

Jaká dřevěná podlaha bude pro klasickou rybí kost nejlepší?

 

Klasický vzor rybí kosti se hodí do mnoha stylů aranžmá, a bude vypadat skvěle v klasickém a moderním interiéru, a to především díky tomu, že takto uspořádanou podlahovou krytinu získáme díky vhodné poloze prvků. Dřevěné podlahy z dřevěných prken se vyznačují vzorem a barvou přírodního dřeva, ale laminátové a vinylové panely mají jakýkoliv odstín a kresbu dřeva, odkazují jak na světlé domácí dřeviny, tak i na tmavé exotické druhy dřeva. Moderní vzhled podlahy je proto snadno dosažitelný. Až budete hledat vhodnou podlahu pro vás, pamatujte seznámit se s informacemi na balení, které popisují parametry podlahy.

 

Dřevěné podlahy- Baumax.cz


Dřevěné panely a desky

 

Klasický vzor pokládky nejsnáze vytvoříte, pokud podlaha bude vyrobena z prken z přírodního dřeva. Panely a desky jsou ideálním materiálem – přírodní vzor a barva dřeva bude skvělým základem aranžmá. Přírodní dřevo často samo vytváří klasický vzor rybí kosti, ale nezapomínejte na vhodnou ochranu dřeva - lakování nebo olejování (zejména přírodním olejem), aby byla podlaha odolná proti poškození, poškrábání, plísním, houbám a škůdcům. Materiál obsažený v balení, je totiž většinou v surovém stavu. Můžete jej pak proto barevně libovolně upravit použitím vhodných přípravků.

 

Laminátové podlahové panely

 

Podlahy ve vzoru rybí kost  můžete provést rovněž s laminátovou podlahou. Odborníci a montéři podlah se shodují, že laminátové podlahy jsou vynikajícím materiálem pro pokládku v tento vzor. Další výhodou je vysoká odolnost panelů a možnost jejich instalace na podlahové vytápění. Podstatnou roli hraje také relativně nízká cena za metr čtvereční balení pěkného a kvalitního  produktu. 


Vinylové podlahové panely

 

Zajímavou podlahu ve zmíněném vzoru lze položit rovněž v případě koupi vinylových podlahových panelů. Výrobci podlah dbají především na životnost a odolnost tohoto materiálu na podlahy. Vinylová prkna se nabízejí  v nejrůznějších vzorech a barvách, díky nimž tento klasický vzor snadno zapadne do každého interiéru v jakémkoliv stylu a bude mimořádně atraktivní po mnoho let. Můžete jej proto bez obav použít. Vinylové podlahy se snadno a rychle instalují, takže případná rekonstrukce bude  pak rychlá.


Jaké styly interiérového designu budou obzvláště těžit z pokládky podlahy ve vzoru rybí kosti?


Francouzská rybí kost na podlaze bude jedinečným způsobem, jak uspořádat prostor. Aranžování podlahových panelů tímto způsobem vytváří výjimečně výrazné pozadí, vhodné do jakékoliv místnosti. Tento způsob pokládky se hodí především do klasických interiéru - francouzský vzor je ostatně tradiční způsob aranžování prken, a proto bude skvěle ladit do rustikálního, selského a retro stylu. Parkety zdůrazní tradiční charakter aranžmá a stanou se jedinečným pozadím, na kterým vynikne těžký, klasický, dřevěný nábytek.

V moderních aranžmá se bude tento vzor skvěle hodit především do provensálského, skandinávského a minimalistického stylu. Tyto styly vyžadují prostorné, minimalistické interiéry a podlaha v tento vzor oživí často monotónní aranžmá. Klasická podlaha by měla mít světlý odstín přírodního dřeva, příliš tmavé dřevo může potlačit interiér a nutit vás věnovat více pozornosti povrchu podlahy než ostatním prvkům aranžmá.


Jaký nábytek bude nejlepší pro parkety ve vzoru rybí kosti?


Mezi produkty doporučenými naším obchodem snadno najdete ty, které budou vypadat atraktivně v kombinaci s podlahovými panely uspořádanými do vzoru rybí kosti. Na barvě podlahy při tomto klasickém vzoru pokládky závisí také správný výběr interiérového vybavení. Světlý odstín podlahy může vytvořit zajímavý kontrast s tmavým nábytkem. Podobné to bude rovněž v opačném případě– tmavá klasická deska bude dokonale ladit se světlým nebo bílým nábytkem. Vyvarujte se však situaci, kdy vsadíte na tmavé vybavení interiéru a klasická podlaha bude mít také tmavou barvu – přílišné nahromadění tmavých odstínů může způsobit, že aranžmá bude vypadat příliš nepřehledně. Světlá podlaha položená se světlým nábytkem je doménou moderních aranžmá, zejména skandinávského stylu. Takové podlahy jsou vhodné pro minimalistickou, lehkou kompozici.

Podlahy ve vzoru rybí kosti jsou proto skvělým řešením prakticky pro jakékoliv uspořádání interiéru. Z tohoto důvodu si získaly velkou oblibu a jsou skutečným hitem interiérového designu roku 2022. Na rozdíl od názoru, je instalace tohoto vzoru docela snadná, takže si svůj dům či byt můžete zrekonstruovat sami. Prkna vyžadují pouze přesnost při měření a vzájemné sladění prvků v pravém úhlu - trocha pečlivosti a sebezapření vám umožní získat úžasný efekt. Použití této atraktivní podlahy, rovněž v minimalistických interiérech, vytvoří nadčasovou eleganci, kterou musíte mít!

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/lze-pokladat-vinylove-panely-na-keramicke-obklady,677.html

Lze pokládat vinylové panely na keramické obklady?

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/pro-jake-interiery-jsou-vhodne-svetle-podlahove-panely,638.html

Pro jaké interiéry jsou vhodné světlé podlahové panely?

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/keramicke-dlazdice-jako-podlahove-panely,683.html

Keramické dlaždice jako podlahové panely

 

Zpět