Obdélníkový bazén s kovovou konstrukcí

05.05.2022

Léto, horké dny vybízejí k hledání řešení, která vám umožní ochladit se v úmorných vedrech. Používáme ventilátory, pijeme studené nápoje a schováváme se pod zahradní slunečníky, ale stále populárnějším způsobem, jak se vypořádat s horkem, je koupání v chladné, osvěžující vodě. Nadzemní bazény pro celou rodinu nám to umožnují i v soukromí vlastní zahrady. Nadzemní bazény s kovovou konstrukcí jsou velmi oblíbené zboží mezi produkty dostupnými na trhu. Podívejte se na jejich výhody, a proč byste se měli rozhodnout pořídit si nadzemní bazén pro celou rodinu, a jak byste o něj měli správně pečovat. Důležité je také ověřit z jakého materiálu je bazén vyroben, jelikož jen kvalitní a pevný materiál konstrukce a opláštění zaručuje dlouhou životnost výrobku.

Bazény- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jak stojanové bazény s konstrukcí vypadají a jaké mají vlastnosti?

2. Proč se vyplatí pořídit si obdélníkový stojanový bazén?

3. Kolik stojí zahradní bazény?

4. Jak správně postavit zahradní bazén?

5. Jak pečovat o zahradní nadzemní bazén?Jak stojanové bazény s konstrukcí vypadají a jaké mají vlastnosti?

Relaxace na zahradě je nesmírně důležitá a všechny prvky, které vám umožní odpočívat, byste měli pořizovat s rozmyslem a pozorností. Než se pro stojanový nadzemní bazén rozhodnete, podívejte se, čím se charakterizuje a jaké nabízí výhody oproti ostatním modelům. Stojanové bazény s konstrukcí jsou prvky, jejichž konstrukce je založena na stabilních, hliníkových nebo ocelových trubkách. Spojené trubky tvoří rám, na který je natažena silná a odolná bazénová fólie. Tato kovová konstrukce bazénu zajišťuje, že stěny bazénu jsou odolné a stabilní. Nadzemní bazény s konstrukcí jsou proto mezi zákazníky velmi oblíbené a patří mezi nejprodávanější zboží v kategorii zahrada a volný čas.

Obdélníkové bazény s kovovou konstrukcí mají většinou velký průměr - jejich kapacita (l) může přesáhnout i 50 000l! Tato velikost umožňuje svobodné plavání a poskytuje vynikající zábavu pro děti, teenagery a dospělé. Obdélníkové nadzemní bazény vzhledem ke své konstrukci a velikosti, kterou mohou dosáhnout, se hodí do velkých zahrad. Tyto zahradní bazény se nabízejí v různých tvarech - v nabídce našeho obchodu najdete kulaté, obdélníkové nebo čtvercové modely. Různorodost tvarů odlišuje bazény s kovovou konstrukcí od samonosných bazénu, které mají kulatý tvar. Nadzemní bazén s konstrukcí může mít většinou větší průměr, než samonosný bazén s nafukovacím límcem. Co je důležité, nezávisle od konstrukce bazénu, bazén s velkým obsahem se neobejde bez filtrace. Nejprodávanější je písková a kartušová filtrace. Jejich výhody a použití probereme níže.

Bazény- Baumax.cz

Proč se vyplatí pořídit si obdélníkový stojanový bazén?

Stojanový bazén pro použití na zahradě je perfektní způsob, jak uspořádat letní dovolenou v soukromí vlastního pozemku. Chladivá voda a koupel v horkých dnech jistě osvěží. Bazén pro soukromé použití vám navíc umožní udržovat se v dobré kondici, plaváním si můžete vypracovat štíhlou postavu, aniž byste zatěžovali klouby.

Nadzemní bazény - jak bazény s pevnou konstrukcí, tak samonosné bazény, nabízejí skvělou formu zábavy pro velké a malé. Zábava v bazénu nahradí výlet na hory nebo k jezeru, bude dobrým argumentem, jak dostat nejmenší od počítače nebo televizních obrazovek na čerstvý vzduch. Nadzemní bazén s konstrukcí se bude skvěle hodit pro rodinná setkaní a setkání s přáteli. V bazénu s konstrukcí můžete rovněž pohodlně hrát míčové hry. Je to skvělý způsob, jak trávit volný čas na čerstvém vzduchu. Pro bazény s konstrukcí nezapomeňte pořídit schůdky, pokud nejsou součástí sady. Ty zaručí pohodlný vstup do bazénu. Dbejte na to, aby schůdky byly protiskluzové, jen tak zaručí bezpečnost uživatelům. Dostupnost různých modelů je obrovská, a jejich cena se může rovněž lišit, takže si pečlivě prohlédněte všechny nabídky.

Kolik stojí zahradní bazény?

Stojanový bazén, který si můžete zakoupit v našem obchodě, může mít různou velikost a tvar, a od toho se bude i odvíjet jeho cena. Nejlevnější stojanové bazény pořídíte od 699 Kč - objem (l) je 580. Výrobky budou malé a poměrně nízké, ale jako dětské bazény poslouží dokonale.

Velký stojanový bazén (téměř 5 m široký a téměř 10 m dlouhý!) od značky Bestway může stát až 36 000 Kč (l - kapacita 52 23 1). Cena se tedy opravdu může hodně lišit. Ovlivňuje ji ovšem průměr, materiál výroby a také zdali je filtrace součástí sady. Proto je důležité popřemýšlet, jaký nadzemní bazén si budete chtít pořídit. Cena není všechno – záleží rovněž na velikosti vašeho pozemku. Na malé plochy je lepší dát menší zahradní bazén, ke kterému budete mít volný přístup a u kterého velký průměr nezahltí dostupný prostor.

Detské bazény- Baumax.cz

Jak správně postavit zahradní bazén?

Stojanový bazén je prvek, který je v sezóně rozložen a většinou se kvůli své velikosti a velké konstrukci a hmotnosti nepřesouvá na jiné místo. Proto je potřeba správně vybrat a připravit místo, kde má daný nadzemní bazén s pevnou konstrukcí stát, aby s ním později nebyly problémy.

Nevyplatí se stavět nadzemní bazén pod stromy. Zatímco stromy poskytují přirozený stín a vytvářejí příjemnou kulisu, jejich listy mohou padat do vody, což ztěžuje čištění bazénu. V zahradě je dobré zvolit volné prostranství s rovným terénem. Podklad musí být rovný, navíc pod bazén je nutné položit vhodnou bazénovou podložku. Bazény by se neměly umisťovat přímo na dlažební kostku nebo beton - chůze po dně bazénu pak bude velmi nepříjemná a při drhnutí fólie o drsný povrch může dojít k poškození bazénu.

Obdélníkové bazény mají většinou velký průměr, proto si před koupí vysněného zahradního bazénu s konstrukcí změřte prostor, který máte dostupný. Díky tomu se vyhnete pozdějším potížím a nepříjemnostem. Obdélníkový tvar bazénu umožňuje velkou volnost při aranžmá, ale vyplatí se předem práci naplánovat a nadzemní bazén správně umístit, než se pustíte do montáže konstrukce bazénu na vaší zahradě.

Podobně by měl být zajištěn prostor pro samonosné bazény. Správné uspořádání bazénů zajistí, že nebudeme mít problémy s jejich používáním, včetně odpočinku a volného pohybu po zahradě.

Rámové bazény- Baumax.cz

Jak pečovat o zahradní nadzemní bazén?

Zahradní bazén umožnuje spoustu zábavy a osvěžení v letních dnech pro celou rodinu, ale také vyžaduje od majitele zodpovědnost. Bez ohledu na to, zdali jste se rozhodli pro nákup bazénu s kovovou konstrukcí nebo samonosných bazénů, malých nebo velkých, je třeba se starat o čistotu vody a čistotu nádrže. Hygiena a bezpečnost jsou zde na prvním místě! Bez toho by mohlo koupání mít nepříjemné následky.

Produkty, které pomohou udržet bazén čistý, jsou především čerpadla s odpovídajícím filtrem a bazénová chemie (chlor, přípravek proti řasám a přípravky pro udržení vhodné hodnoty pH). Nadzemní bazény vyžaduji použití pískových čerpadel nebo kartušových čerpadel různých velikostí - velikost čerpadla je potřeba přizpůsobit velikosti bazénu. Čím větší je průměr bazénu, tím větší by měla být kapacita a výkonnost čerpadla a filtrace.

Bazénová čerpadla a filtrace nejsou jediné prvky vhodné k čištění bazénu, hodit se bude také bazénová chemie. Vhodným použitím a dávkováním přípravků bude voda křišťálově čistá, bez mikroorganismů a její hodnota pH bude příjemná pro pokožku. Různé přípravky budou fungovat pro různé nadzemní bazény. Můžete se rozhodnout pro chlor nebo aktivní kyslík, vyplatí se investovat i do přípravku proti řasám včetně těch na udržení vhodné hodnoty pH. Komfortní a bezpečné koupání v bazénech zaručuje pouze vhodná filtrace a bazénová chemie. Nejprodávanější je bazénový chlor, ale dostupnost ostatních přípravků je také velká.

Při péči o bazény se bude hodit i další bazénové příslušenství. Určitě se podívejte, co jsme v této kategorii připravili – mnoho produktů vám opravdu může usnadnit péči o bazén a zpříjemnit zábavu, popularní příslušenství a doplňky budou rozhodně správnou volbou! V našem obchodě najdete oblíbené nadzemní bazény, schůdky a další bazénové příslušenství od značky Bestway. Například bazén Bestway Steel Pro Max s průměrem 3,66 m, či bazén Bestway Steel Pro Max s průměrem 3,05, které mají stabilní stěny, odolnou konstrukci, a jejich montáž je snadná. Pokud hledáte na léto bazén pro svou rodinu, podívejte se ještě dnes na dostupnost nabízených námi bazénů a filtrací od značky Bestway. Více bazénů a bazénového příslušenství skladem najdete v našem internetovém obchodě BauMax. Neváhejte, léto a čas dovolených se blíží!

Rámové bazény- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Čím zakrýt bazén?


Příslušenství k zahradnímu bazénu


Jaký vybrat bazénový vysavač? Najděte ten nejlepší model pro vás!


 

Zpět