Moderní ložnice – jak ji zařídit?

05.06.2021

 

Každá ložnice by měla být vhodná pro odpočinek, relaxaci a uvolnění. Je to místo, kde trávíme velkou část dne, proto správné a promyšlené uspořádání místnosti usnadní její optimální využití. Aby byla moderní ložnice funkční, měli byste si vybrat pohodlnou postel, šatní skříně, vhodné matrace a vkusné obývací stěny nebo sedací soupravy do obývacího pokoje. Toto jsou základní kritéria pro vytvoření pohodlí a funkčnosti.

V tomto článku:

1. Moderní ložnice: barvy a látky

2. Moderní ložnice: funkčnost

3. Správné osvětlení v moderní ložnici

4.INSPIRUJTE SE !!!

Nábytek do ložnice- Baumax.cz

Styl vaší moderní ložnice by měl odpovídat vašemu vkusu. Vyberte si barvu stěn, ve kterých se budete cítit nejlépe. Pamatujte, že ložnice by měla být místem odpočinku, takže kontrastní kombinace a jasné barvy vám mohou ztěžovat večerní uklidnění. Moderní ložnice by měla být navržena v teplých, světle neutrálních tónech, které jsou při slabém světle jednotné pro oko. Můžete také použít kombinaci světlých barev v kombinaci s jednou tmavší stěnou, např. u čela postele. To bude fungovat u větších interiérů – jiná barva stěny ložnice ji dodá dravý charakter, ale nevnese do interiéru příliš velký chaos. Toto řešení nemusí fungovat v případě malé místnosti, protože malá ložnice netoleruje tmavé barvy na stěnách. O tomto a dalších způsobech uspořádání moderní ložnice se můžete dozvědět v článku níže. Zveme vás ke čtení!

 

ODBORNÍK RADÍ!

To, jak spíte, ovlivňuje také, jak fungujete a kdo jste. Postarejte se o pohodlí spánku. Dopřejte si trochu luxusu a pohodlí.

 

 

Moderní ložnice: barvy a látky

Jak jsme již zmínili, vaše ložnice by neměla mít příliš mnoho kontrastních barev. Toto řešení může fungovat pro jiné místnosti, ale v moderní ložnici naplánujte tlumené a jemné odstíny. Vyberte světlé barvy jako jsou: béžová, bílá, krémová, teplé pastelové odstíny nebo světle šedá, můžete je pak doplnit dekoracemi ve výraznějších barvách. Hlavní její prvky, jmenovitě stěna, šatní skříně a postele, by však měly být ve světlých barvách. Díky tomu získáte harmonii potřebnou pro relaxaci. Je také důležité vybrat barvy, které vám zajistí dobrou náladu a umožní vám zrelaxovat.


 

ODBORNÍK RADÍ!

Pokud chcete, aby byla vaše ložnice útulná, zvolte klidné, tlumené barvy, kterými ji zařídíte. Takové aranžmá interiéru vám pomůže relaxovat a odpočinout si.

 

V moderní ložnici můžete nad postel použít také materiály jako sklo, dřevo (např. dřevěné sady nábytku), plast, stylové lampy nebo vkusné obrazy. Každý má jiné nápady na vyzdobení své ložnice. Interiér se zajímavými dekorativními prvky je vždy atraktivnější. Nezapomeňte však nepřehánět s přebytkem výrazných prvků a kontrastních látek.

 

Moderní ložnice: místo pro uložení oblečení

 

V moderní ložnici téměř vždy najdeme funkční posuvné šatní skříně s posuvnými dveřmi nebo zajímavě řešené rohové skříně. Jedná se o mimořádně důležitý dokončovací prvek, protože ložnice není jen místem k odpočinku, ale také často plní funkci šatníku. Vhodnou šatní skříň do své ložnice si můžete zakoupit v obchodě s nábytkem nebo objednat si ji na míru. Druhá možnost se používá stále častěji, protože pro instalaci takové skříně je snazší použít celou délku jedné stěny. Proto můžete dostupné místo využít naplno.

Nábytek do ložnice- Baumax.cz

Dalším velmi módním řešením v poslední době je šatna v kombinaci s ložnicí. Skříň může mít dveře do výklenku, nebo šatník může být zcela samostatnou místností, do které lze přesunout šatní skříně. Toto řešení vám umožní ušetřit spoustu volného místa a umožní vám do ložnice přidat další nábytek, například: toaletní stolky, noční stolky nebo komody do obývacího pokoje.

 

Moderní ložnice: funkčnost

 

V moderní ložnici by měl být dostatek volného místa a dostatek prostoru pro volné otevírání šatní skříně a volný pohyb. Uspořádání ložnice by proto mělo být dobře promyšlené a ne přeplněné. Tato místnost by měla být spojována hlavně se spánkem a regenerací, nikoli s použitím televize a například počítače. Ložnice by měly být vybaveny pouze nezbytným nábytkem, aby nedošlo k přeplácání a vyplnění volného prostoru za každou cenu.

Nočné stolky- Baumax.cz

Postel v ložnici hraje vždy první housle. Pohodlná postel je základem pro úplnou regeneraci. Pamatujte však, aby postel neumísťovat zády ke vchodovým dveřím – toto uspořádání způsobuje vnitřní úzkost a neumožňuje vám plně se uvolnit. Rovněž se vyhněte umístění postele u topení, protože se v zimě můžete cítit přehřátí a horko naruší váš klidný spánek. Postel by měla být přístupná z obou stran – zprava i zleva, proto ji nestavte zcela ke zdi. Pamatujte také na ten nejdůležitější prvek – pohodlné matrace jsou důležitější než samotný rám postele. Můžete investovat do nejdražší postele v obchodě s efektně zdobeným rámem a čelem postele, ale pokud budete mít nepohodlnou, příliš tuhou matraci, nebudete mít ten správný odpočinek a regeneraci.

 

Důležité je také funkční uspořádání skříněk a komod – je dobré mít noční stolek hned vedle postele, abyste si na něj mohli položit telefon, knihu nebo sklenici vody. V moderním uspořádání byste neměli používat příliš mnoho kusů nábytku – stačí jeden nebo dva noční stolky pro dva dospělé. Jak vidíte, nábytek do ložnice a jeho omezené množství jsou klíčem k modernímu a funkčnímu aranžmá interiéru ložnice.

 

Správné osvětlení pro moderní ložnici

Správné osvětlení je nesmírně důležitým prvkem moderního interiéru. Intenzita světla a jeho barva mohou silně ovlivnit klima v místnosti a dokonale plnit dekorativní funkci. Stále častěji si zákazníci místo jednoho stropního osvětlení volí LED osvětlení namontované ve stropním podhledu. Světla lze poté umístit na několika místech a instalovat více přepínačů. Každý vypínač je pak zodpovědný za jiné osvětlení a jeho intenzitu. Toto moderní řešení umožňuje regulaci osvětlení. Pokud se rozhodnete uspořádat interiér s pomocí takového typu osvětlení, můžete ztlumit část osvětlení a proměnit svou ložnici ve velmi klimatický a uklidňující interiér.

Postele- Baumax.cz

Také se vyplatí investovat do malé noční lampičky, kterou můžete připevnit na zeď nad postel nebo položit na noční stolek. Je to velmi vhodné řešení, když čtete knihu nebo používáte notebook před spaním a chcete zhasnout světla, aniž byste po jejich odložení museli vstávat z postele.

Doufáme, že díky našim tipům bude vaše ložnice moderní, funkční a stylová. Pamatujte, že moderní nábytek není všechno. Důležitější je jeho rozmístění a volba pohodlného nábytku - například postele s pohodlnou matrací. Při uspořádání své ložnice se řiďte následujícím pravidlem: čím méně přebytečného nábytku a doplňků, tím více prostoru a pořádku.


INSPIRUJTE SE !!! 

Koberce Laminátové podlahy Bytový textil
Koberce Laminátové podlahy Dlažby a obklady Bytový textil

 

Zpět