Komoda do obývacího pokoje ve skandinávském stylu. Jakou zvolit?

22.02.2021

 

Skandinávský styl má mnoho milovníků. A není na tom nic zvláštního, protože je to styl, který se zaměřuje na pohodlí a kvalitu. V zájmu zachování jednotného charakteru interiéru by měl být pečlivě vybrán nábytek i doplňky. Pojďme tedy zjistit, jaké vybavení bude vhodné pro interiér ve skandinávském stylu?

Obývací pokoj - Baumax.cz

Jak zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu?

Interiér ve skandinávském stylu se vyznačuje jednoduchostí, světlými barvami a přírodními materiály. Proto budou bílé nebo pastelové barvy stěn a dřevěné podlahy nebo podlahy, napodobující tento materiál, perfektní. A pokud právě stojíte před výběrem nábytku, včetně komody, pamatujte na to, aby nepřeplnit prostor. Naopak, jeho uspořádání by mělo být lehké a funkční a nábytek by měl spolu ladit barvou, materiálem a tvarem.

Jakou si vybrat komodu ve skandinávském stylu?

Komody do obývacího pokoje ve skandinávském stylu mají stejně jako ostatní nábytek minimalistický tvar. Některé z nich mají nejen zásuvky a uzavřené police, ale také mají často skleněné prvky, a proto mohou někdy připomínat nízké vitríny. Některé z nich mají otevřené police jako u regálů a někdy jsou neobvykle členěny, což z těchto moderních komod dělá atraktivní ozdobný prvek interiéru. Pokud horní deska komody do obývacího pokoje má správnou šířku a hloubku, můžete na ní pohodlně umístit televizi a na ty trochu užší se například vejdou suvenýry z cest nebo jiné doplňky. Zajímavým a praktickým řešením je LED osvětlení, které nejen zvýrazní obsah polic, ale také poskytne další zdroj světla v místnosti.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Komoda na dřevěných nohách

Komody na dřevěných nohách vypadají mimořádně lehce a elegantně. Ne příliš vysoké a tenké nohy jsou charakteristickým prvkem skandinávského stylu. Díky nim bude snadné důkladně vyluxovat prostor pod  nábytkem klasickým nebo robotickým vysavačem.

Komoda do obývacího pokoje na dřevěných nohách může být vyrobena ze dřeva nebo laminované desky. Nabídka zahrnuje komody s bílými čely a korpusy, další možností jsou komody s bílými čely v kombinacích s dřevěnými prvky nebo prvky v dekoru dřeva. Zajímavou nabídkou je například komoda se zásuvkami v provedení dub sonoma, tzn. ve světlém a teplém odstínu dekoru dřeva.

Prostorná komoda pro uložení oblečení

Na trhu jsou k dispozici komody různých velikostí - vysoké a nízké, široké a úzké. Mohou mít několik zásuvek, samotných polic, ale často je toto vybavení kombinováno. Tento nábytek bude dobře fungovat téměř v každé místnosti - v obývacím pokoji, ložnici a v dětském pokoji a pokoji pro teenagery. Nabídka obchodů zahrnuje mimo jiné moderní komody s prostornými zásuvkami, do kterých můžete ukládat oblečení a předměty každodenní potřeby. Police komody jsou zase ideálním místem pro knihy a notebooky, stejně jako časopisy, dokumenty a různé drobné předměty. Ideálním místem pro takový kus nábytku bude nejen obývací pokoj, ale také předsíň.

Potřebujete nábytek do předsíně? Předsíň je místo, kde kromě šatní skříně, místa k sezení a zrcadla budou skvěle fungovat také komody, zejména ve větší místnosti. Model se zásuvkami a policemi lze zde použít k uložení menších kusů svrchního oblečení nebo obuvi. V koupelně se zase do vhodné zvolené moderní komody vejde veškerá potřebná kosmetika.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Na co byste měli pamatovat při zařizování obývacího pokoje?

Než se pustíme do zařizování obývacího pokoje, musíme proměřit jeho plochu a dle ní vybrat vhodnou velikost jednotlivých kusů nábytku, včetně komody. Volba komody do obývací pokoje bude samozřejmě záviset na tom, k čemu má být určena.

Pokud již víme, o jaký kus nábytku máme zájem, je čas jít nakupovat. V našem obchodě www.baumax.cz najdete atraktivní komody do ložnice. Při online nákupu si můžete vybrat požadovaný kus nábytku v kategorii: novinka, akce nebo výprodej. Poté rozbalte možnost řazení (filtr jinými slovy) a vyberte, jakým způsobem by se výrobky měly zobrazovat, například od nejlevnějších nebo od nejdražších nebo podle doporučení. Vezměte prosím na vědomí, že materiál, ze kterého je komoda vyrobena, má významný vliv na cenu nábytku. Pokud nás zajímají levné komody, protože máme omezený rozpočet, stojí zvolit jako filtr cenové rozpětí. Důležitým parametrem je také velikost nábytku - jeho výška cm, šířka cm a hloubka cm. Můžeme také filtrovat podle barvy (např. bílá a zvolit variantu lesklá nebo matná), filtrovat podle počtu zásuvek a dokonce i materiálu, z něhož jsou vyrobeny úchyty (pokud plánujeme jejich montáž). Výsledkem bude, že se nám na webové stránce zobrazí produkty šité na míru našim očekáváním. Pokud je pro nás doručení v konkrétní den důležité, nastavte filtry v kategorii dodací lhůty a vyberte požadovanou dodací lhůtu. Může to být například: dodací lhůta do 5 dnů, dodací lhůta od 5 do 10 dnů nebo dodací lhůta od 11 do 20 dnů nebo delší. Doručení objednávky probíhá dvěma způsoby - jako je osobní odběr zboží ve vybrané prodejně BauMax nebo doručením na uvedenou adresu. Doba dodání je od 10 pracovních dnů do 8 týdnů od data zadání objednávky.

Obývací pokoj ve skandinávském stylu – na co je ještě třeba pamatovat při aranžmá?

Při uspořádání obývacího pokoje ve skandinávském stylu stojí za to postarat se o vhodné doplňky, které v interiéru vytvoří útulnou atmosféru a zároveň dodají originální charakter. Doplňky ze skla, keramiky a dřeva jsou zde ideální. Pohodlná pohovka se zase neobejde bez barevných polštářů, přikrývek a dek z bavlny nebo lnu. Nezapomeňte na koberce, které dokonale zahřejí místnost. Mohou to být kusové koberce v tlumených odstínech nebo s intenzivními barvami nebo vzory.

Důležitým prvkem obývacího pokoje ve skandinávském stylu je krb nebo krbová kamna (běžně známá jako volně stojící kamna). V bytech to může být bio-krb, ve kterém se používá speciální biopalivo.

Můžeme také vytvořit jedinečné dekorace sami, použitím starého nábytku a dokonce i dřevěných palet. Doporučené barvy jsou bílá, různé odstíny šedé, studená modrá a pastelové barvy. Používají se však také kontrastní barvy.

Zpět