Jaký nábytek vybrat do malého obývacího pokoje nebo jak vizuálně zvětšit interiér

10.01.2021

 

Zatímco obytné místnosti v domech jsou obvykle prostorné a jejich uspořádání nepředstavuje zásadní problém, velikost obytných místností v bytech často zanechává mnoho přání. To však neznamená, že malé interiéry nemohou být módní, moderní a funkční. Prostor stačí dobře uspořádat, zvolit správný nábytek a doplňky a použít osvědčené triky. Taková ošetření salon opticky zvětší a učiní jej nejen funkčním, ale také elegantním. Nábytek do malého obývacího pokoje nemusí být vůbec nudný. Poradíme, jaký nábytek zvolit, aby dodal místnosti módní a jedinečný vzhled.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Jaký vybrat nábytek do menšího obývacího pokoje?

 

Obývací pokoj je místem, kde trávíte čas se svou rodinou, přijímáte hosty a odpočíváte, takže by měl být reprezentativní a pohodlný. Navíc  by měl být uspořádán ve stylu, který nejlépe vyhovuje vašemu vkusu a charakteru.

Pokud stojíte před výzvou – jak zařídit malý obývací pokoj, zamyslete se nad funkcí, kterou by měl plnit, jaké zóny byste v něm chtěli oddělit a v jakém stylu byste jej chtěli zařídit. Pokud v této fázi dobře naplánujete styl a uspořádání nábytku, tento úkol pro vás nebude problémem.

Nákup nábytku do malého obývacího pokoje by rozhodně neměl být spontánní. Co když jste vždy snili o baru a knihovně, pokud je můžete dát do interiéru jen na úkor stolu?

Multifunkční nábytek do obývacího pokoje je řešením, které vám pomůže lépe uspořádat prostor. Patří mezi ně: pohovky s úložným prostorem pro lůžkoviny, pufy do obývacího pokoje, které slouží také jako místo k sezení nebo podnožka, stoly a lavice do obývacího pokoje s policemi na noviny nebo zásuvky pro odkládání drobností každodenního použití. Praktický může být také rozkládací stůl, modulární nábytek nebo nábytkové sestavy. Velmi praktickým řešením pro malý obývací pokoj jsou dvoudílné konferenční stolky zasunuté jeden pod druhý a moderní modely se sklopnou deskou pro dodatkové nebo neohlášené hosty. Není však nutné kupovat TV stolek pro televizi, kterou lze zavěsit na zeď - pokud do něj nebudete ukládat elektroniku nebo DVD. Pokuste se najít co nejvíce úložného prostoru pomocí nejmenšího možného množství nábytku. To vám umožní udržovat řád a pořádek.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Jaký nábytek do obývacího pokoje bude vypadat prostorněji?

 

Světlá barva - je spojencem malých místností ve vaší domácnosti. Nábytek v tlumených barvách se perfektně hodí do malého obývacího pokoje - hlavně v bílé barvě, ale také v různých odstínech béžové a šedé. Bílý nábytek nebo nábytkové sestavy splynou se světlými stěnami a nepřitlačí místnost. Výrazné barvy lze použít v doplňcích a textiliích, ale také s mírou, tzn. volbou jen tří nebo čtyř barev.

Je nevhodné umístit na malou plochu obývacího pokoje velkou hranatou skříň, komodu a obývací stěnu. Vzdejte se jich ve prospěch vizuálně lehkého nábytku se zaoblenými rohy nebo oválnými tvary. Další úložný prostor poskytne nábytek, jako jsou: regály do obývacího pokoje. Pokud je kvůli tvaru obývacího pokoje musíte umístit vedle sebe, nezapomeňte dodržet výškový rozdíl, abyste z nich nevytvořili jeden masivní blok. V malých prostorech vypadají dobře prosklené moderní vitríny do obývacího pokoje, stejně jako bílé skříňky a obývací stěny s lesklými čely, které hezký rozptylují světlo. Nezapomínejte na jednotnost uspořádání, pokud je to možné, vyberte nábytek do obývacího pokoje z jedné kolekce a zvolte jednu hlavní barvu.

Moderní zrcadla do obývacího pokoje jsou stále populárnější. Místo, kde je zavěsíte nebo umístíte, je zásadní - nejlépe je jej umístit před oknem. Toto řešení zesvětlí a opticky zvětší místnost. Pokud jde o další ozdoby, vyberte si několik větších a dobře promyšlených doplňků, kterými vyzdobíte stěny, nábytek a regály obývacího pokoje.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Jaká pohovka bude vhodná do moderního obývacího pokoje?

 

Pohovky, rozkládací pohovky nebo sedací soupravy? Posledně jmenované jsou vhodnější pro dům než malý obývací pokoj v panelovém domě. V malém interiéru stojí nahradit soupravu, rohovou pohovkou. Rohové pohovky do obývacího pokoje během dne poskytují dostatek místa k sezení pro celou rodinu a večer po rozložení nahradí postel v plné velikosti.

Můžete si také vybrat mnohem menší pohovky, které lze postavit ke zdi nebo umístit do středu místnosti - pak budou fungovat jako moderní nábytkové sestavy, které oddělí obývací a jídelní část. Stojí za to věnovat pozornost směru slunečního světla a umístit pohovku tak, aby nás neoslepovalo slunce při sledování televize. K většině pohovek můžete dokoupit křesla ve stejném stylu - samostatně nebo s podnožkami. Moderní křesla zdobená polštáři vypadají mimořádně stylově a poskytují pohodlný odpočinek, například při čtení knihy.

 

Módní nábytek do malého obývacího pokoje - trendy v interiérovém designu

 

Malý obývací pokoj není překážkou pro vytvoření originálního obytného prostoru. Vše záleží na tom, jaký nábytek použijete k jeho uspořádání. Nejoblíbenější v malých bytech je skandinávský styl, který se vyznačuje minimalismem, tlumenými barvami a barvami přírody. Dominují v něm světlé, dřevěné podlahy, bílý nábytek nebo obývací stěny jednoduchých tvarů a šedé a béžové textilie. Útulné koberce do obývacího pokoje umístěné do středu místností, zejména oblíbené jsou chlupaté koberce s dlouhým a měkkým rounem, na kterých si děti rádi hrají. Obývací pokoj ve skandinávském stylu je navzdory své jednoduchosti elegantní a velmi funkční.

Malý obývací pokoj lze úspěšně zařídit také v industriálním stylu. V takovém interiéru často dominuje dřevo. Dřevěný nábytek je obvykle kombinován s cihlovou nebo betonovou zdí. Moderní nábytek pro obývací pokoj v loftovém stylu (například police, jídelní stůl a konferenční stolek) je obvykle vyroben z kovového rámu a skla, což mu dodává lehkost. Ostrov s designovými židlemi hoker nebo barovými stoličkami anebo černými taburety může být originálním prvkem jídelního prostoru.

Pokud již víte, jaký nábytek chcete do obývacího pokoje, změřte si prostor a ujistěte se, že k němu budete mít volný přístup. Díky tomu bude interiér vašeho obývacího pokoje v moderním stylu nejen efektní vzhledově, ale i funkční.

 

Zpět