Jakou vybrat židli pro dětský psací stůl?

03.07.2021

 Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


Každý dospělý, který tráví dlouhé hodiny u psacího stolu, ví, jak je důležitá ergonomická židle. Pohodlí křesla zaručuje nejen pohodlí, ale také pohodu a žádné onemocnění páteři nebo zád. Protože jsme sami zjistili, jak důležitý je tento kus nábytku, měli bychom zajistit, aby si naše děti mohli užít pohodlí při učení a hraní u psacího stolu. Která židle je nejlepší pro dětský psací stůl? Kterou otočnou židli zvolit podle věku a potřeb mladého uživatele? Pokud byste chtěli znát odpovědi na všechny tyto otázky, doporučujeme vám přečíst si náš článek. Naši specialisté připravili krátký přehled dětských židlí, který vám pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí.


V tomto článku:
1. Proč je ergonomická dětská židle ke psacímu stolu tak důležitá?
2. Jak pohodlně zařídit dětský pokoj?
3. Jaká židle bude pro dětský psaci stůl nejlepší?
4. Ergonomie nade vše!
5. Židle ke psacímu stolu na léta
6. Dětská žídle s podnožkou
7. Židle pro dětský psací stůl bez koleček
8. Dětské dřevěná židle k psacímu stolů
9. Proč je výběr správné židle tak důležitý?


Proč je ergonomická dětská židle ke psacímu stolu tak důležitá?
Správné držení těla při učení a hraní je prioritou. Zdraví dítěte by mělo mít zásadní otázkou pro každého rodiče. O tom není pochyb. V zájmu správného vývoje a pohodlí dítěte stojí za výběr správné židle pro psací stůl. To platí zejména dnes, kdy děti tráví většinu dne doma před počítačem - učí se, dělají úkoly a hrají se. V době, kdy se škola přestěhovala domů a děti tráví stále více času u počítače, je nesmírně důležité pohodlné místo a křeslo pro výuku a zabavu. Nesprávně zvolený sedák může způsobit vadné držení těla a zakřivení páteře. Lékaři  každoročně alarmují stále více dětí a dospívajících, u nichž se v důsledku špatně organizovaného místa k práci a učení vyvinuly posturální vady. A to by měl být hlavní argument ve prospěch výběru nejlepší možné žídle pro dětský psací stůl. Jak správně vybrat židli pro dítě? Doporučujeme!

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

Jak pohodlně zařídit dětský pokoj?
Při uspořádání dětského pokoje - ať už malého, nebo o něco většího - stojí za zvážení vhodné uspořádání jednotlivých nábytkových a dekorativních prvků. Všechno by mělo vytvořit souvislý a funkční celek. Je těžké si představit dětský pokoj bez takových prvků jako jsou útulná postel, prostorná komoda, velký psací stůl a pohodlná židle. Je potřeba pamatovat, že dítě tráví velkou část dne sezením, proto je prioritou výběr dětského psacího stolu a vhodné židle. Otočná židle, herní žídle nebo obyčejná kancelářská židle?
Co si vybrat. Která z nich zajistí pohodlí a bezpečí vašeho dítěte? Zde je několik praktických tipů, jak vybrat vhodný kancelářský nábytek.

Jaká židle pro dětský psaci stůl bude nejlepší?
Čím je dítě starší, tím více času tráví u psacího stolu, ať už si hraje nebo používá počítač k výuce - to je nevyhnutelné. Správně navržená ergonomická židle zajistí, že ani každodenní sledování internetu, plnění domácích úkolů nebo studijních testů neskončí bolestmi zad nebo zhoršením degenerativních vad. Správně vybraná židle pro dětský stůl je prvek, který má svou cenu. Pamatujte na to vždy, když stojíte před výběrem nábytku pro školáka.
Židle do pokoje pro děti a teenegery by měly :
• zajistit správné držení těla uživatele (ve tvaru písmene „S“),
• poskytnout pevnou oporu bederní a střední části,
• mít tvarované opěradlo přesahující lopatky,
• přizpůsobit se výšce a věku dítěte;
• mít možnost nastavit výšku sedadla;
• mít pohodlné - nastavitelné područky vhodné výšky;
• mít kvalitní, pevná a odolná kolečka
Správně tvarované křeslo v budoucnu minimalizuje pravděpodobnost vad držení těla, chronické únavy, bolesti svalů a dokonce problémů s krevním oběhem a bolestmi hlavy.

Správně tvarované křeslo v budoucnu minimalizuje pravděpodobnost vad držení těla, chronické únavy, bolesti svalového napětí a dokonce problémů s oběhem a bolestmi hlavy.
Pamatujte! Dětský nábytek musí být praktický a funkční!

Dětské židle- Baumax.cz
Ergonomie nade vše!
Výběr kancelařských židlí pro pracovní stůl je opravdu velký. Je však každý model vhodný pro dítě? Ne každý. Židle se liší z hlediska parametrů a účelu. Novinkou jsou židle navrženy ve spolupráci s fyzioterapeuty a specialisty. Jejich největší nevýhodou je bohužel cena. Pokud chcete židli za nižší cenu, ale přesto kvalitní, věnujte pozornost několika detailům souvisejícím s konstrukcí těchto produktů.
Opěradlo by mělo být anatomicky tvarované a snadno nastavitelné. Kancelářská křesla by měla být co nejvíce přizpůsobeny postavě uživatele. Samotný sedák by měl mít nastavitelnou výšku. Jeho přizpůsobení výšce dítěte mu poskytuje přirozenější držení pánve. Při nákupu věnujte pozornost ergonomii židle ve výšce bederní páteře. Výrobky z tzv. „horní police“mají vice ergonomický tvar opěradla a poskytují tak větší pohodlí. Bederní část těla by měla těsně přiléhat k opěradlu.
Pamatujte! Pokud si vyberete dětský psací stůl, vyberte si k němu take vhodnou židli. Příliš velká židle nebude praktická a nebude dítěti poskytovat správnou polohu těla.
Pokud vás zajímá, jaké židle nejsou vhodné pro dětský psací stůl, vzpomeňte si na židle jaké byly ve vaší škole - nejčastěji hranaté, beztvaré, tvrdé a bez profilování podél osy páteře. Takovým typům se vyhněte!

Židle k psacímu stolu na léta
Pokud se rozhodnete koupit židli, která má vašemu dítěti sloužit několik let, je dobré zvolit řešení, které bude ve všech ohledech univerzální. Je důležité, aby byla dostatečně neutrální, aby se přizpůsobila měnícím se stylům, trendům a preferencím vašeho dítěte. Vzdejte se růžové židle pro malou princeznu, která se za chvíli promění mladou slečnu. Místo toho si vyberte židli světlé barvy, která bude ladit jak s dekorem dětského pokoje, tak s dekorem pokoje mladé slečny. V tomto případě bude křeslo Markadler Future dostupné v mnoha barvách perfektní volbou. Má speciální chromované područky, které jsou navíc pokryty ekokůží, což uživateli poskytuje mimořádné pohodlí při sezení. Kromě toho má vestavěný  základní mechanismus CPT, pneumatický píst a plastová kolečka vyrobeny z vysoce kvalitních polymerů, což umožňuje jeho snadný pohyb.
Styl, ve kterém byl tento model navržen, bude dokonale ladit s interiérem dívčího a chlapeckého pokoje. Díky neutrálním tvarům a barvám bude taková židle volbou na léta.
Kovové prvky židle Markadler Future jsou chromovány, co zajištuje jejich trvanlivost a poutá pozornost svým atraktivním vzhledem. Židle jsou k dispozici v mnoha barvách, stejně jako má možnost vybavení různými kolečky nebo chromovanými nohy, tak aby ji bylo možné přizpůsobit potřebám vašeho ditěte.

Dětské židle- Baumax.cz
Dětská židle s podnožkou
Dobrá dětská židle je také taková, která umožní nohám pevně spočívat na podnožce. Díky tomuto malému prvku je křeslo pohodlnější a dítě v něm stabilně sedí, přičemž udržuje vhodné držení těla a rovnou páteř. Může to být židle pro dětský psací stůl s opěrkou nohou, kterou lze přizpůsobit výšce a věku dítěte.

Dětská žídle bez koleček pro psací stůl
Křeslo na stabilních nohách bez koleček je dobrou volbou pro velmi živé děti, kterým je obtížné sedět v klidu, a otočná židle by byla v neustálém pohybu. Takové řešení může rušit a povzbuzovat ditě ke hře a houpání. Pokušení změnit učení na hravou zábavu na židli. Křeslo na stabilních nohách vám umožní zkrotit temperament studenta se spoustou energie. Modely bez koleček se také často vyznačují zcela odlišným stylem než typické otočné židle. Pokud je prostor vašeho dítěte uspořádán v tradičním stylu, perfektně se k němu hodí dřevěná židle bez koleček!

Dětské židle- Baumax.cz
Dětské dřevěná židle k psacímu stolu
Výbornou volbou jsou také dřevěné kancelářské židle nebo dřevěná kancelářské křesla pro děti. Nezapomeňte však vybrat ty, které budou vhodné z hlediska tvaru a velikosti. Je dobré zvolit model s polstrovaným sedákem - pro vaše dítě bude pohodlnější k sezení. U dětského psacího stolu za vyběr stojí model z odolného dřeva, které je odolné vůči poškození. Tvrdý dub proto bude lepší než krásná, ale velmi měkká a jemná borovice.
Proč je výběr správné židle tak důležitý?

Vědci tvrdí, že v Česku může skolióza postihnout až 80% dětí ve školním věku. Toto procento může děsit. Nikdo nechce, aby jeho dítě bylo v této skupině. Naštěstí vady postavy lze korigovat. Jak však říká staré rčení, prevence je lepší než léčba. Proto bychom se od raného věku - my rodiče - měli starat o spravné držení těla našich dětí. Jedním z projevů naší péče je volba vhodného sezení pro dětský psací stůl.

Každý rodič ví, že domácí úkoly vyžadují čas a soustředění. My, rodiče, můžeme pomoci dětem k uspěchu, pokud jim zajistíme dokonalé podmínky a zajistime jejich potřeby – místo k učení.

Židle vhodně podebraná potřebám dítěte mu bude sloužit několik let!

Dětské židle- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

Nábytek do dětského pokoje Arkina III Nábytek do dětského pokoje Rest I Nábytek do dětského pokoje Drop II Nábytek do dětského pokoje Marida II
Zpět