Co dát místo šatní skříně do vstupní haly - nápad na praktický předsíňovy nábytek

08.12.2021

Předsíň je jedním z nejreprezentativnějších interiérů v každém bytě. Je to první místnost, kterou vidí návštěvy a na základě které si hosté často vytvoří první dojem a představy o zbytku domu nebo bytu. Klasické řešení, kterým je předsíňová skříň, není vždy ten nejlepší nápad - a to i kvůli většinou velmi malému prostoru této místnosti. Jaké jiné možnosti tedy máte na výběr?
 


V tomto článku:
1. Volba nábytku do předsíně
2. Designový systém nastěnných věšáků a polic
3. Předsíň spojená s obývacím pokojem - více možností
4. Moderní otočná šatní skříň
5. Stará komoda nebo šatní skříň
6. Botník v minimalistickém designu
7. Nástěnný věšák nebo volně stojací věšák na oblečení
8. Zrcadlo – nezbytný prvek do předsíněVolba nábytku do předsíně

Pro většinu z nás plní předsíň především užitkovou funkci. Při zařizování tohoto typu místnosti je potřeba se zaměřit na nalezení dostatečného množství úložného prostoru. Právě sem odkládáme boty, bundy, klobouky a často také mnoho dalšího oblečení a předmětů denní potřeby. Proto je nejčastěji voleným řešením do malé předsíně šatní skříň s posuvnými dveřmi. Obvykle je vybavena zrcadlem a je umístěna ve výklenku nebo podél jedné ze stěn.
Do předsíně jsou velmi oblíbené také komody do obýváku. Samozřejmě zde patří také botníky, stojací věšáky, a když máte dostatek prostoru nebo potřebujete poskytnout pohodlí starším členům rodiny, lze zde umístit také pohodlné pufy do předsíně nebo praktický sedák.
Samozřejmě, jaký předsíňový nábytek skříně použijete a kolik dalšího nábytku do nich umístíte, závisí především na velikosti místnosti. V malých interiérech máme k dispozici velmi omezený prostor. Ukazuje se však, že i majitelé velkých domů často rezignují na tradiční řešení a nahrazují je zajímavými nápady z katalogů s nejnovějšími trendy bytového designu.

 

 

Designová otevřená šatní skříň - úložný systém věšáků a polic

Začněme tím, že šatní skříň do předsíně, na rozdíl od všeobecného názoru není povinným kusem nábytku. Pokud udržování pořádku v domě není pro vás problematické a máte rádi módní řešení, zaměřte se na praktické řešení jakým je  úložný systém věšáků a polic. Ve skutečnosti je to druh vestavěné skříně, ale otevřené - bez posuvných nebo otočných dveří. Tento typ nábytku vám umožňuje vyhnout se prostorovým omezením - nemusíme přemýšlet, jak se věšáky a police vejdou do maličké skříně.
Otevřenou šatní skříň lze objednat na míru nebo si jej můžeme uspořádat sami pomocí hotových řešení dostupných v obchodech s nábytkem. Výhodou tohoto řešení jsou jeho prakticky neomezené možnosti. Nevýhodou - nutnost udržovat dokonalý pořádek v úložném prostoru. Otevřené skříně se nehodí do moderních interiérů, kterým by měla dominovat jednoduchost a minimalismus.

 

 

Předsíň spojená s obývacím pokojem - více možností

Nábytek do předsíně by měl být stylově jednotný s interiérem obývacího pokoje. Obzvlášť, když tyto dvě místnosti nejsou odděleny dveřmi, ale tvoří jeden prostor. Takové propojení výrazně zvyšuje možnosti uspořádání šatní skříně. Místo klasické předsíňové skříně můžete použít pohodlnou předsíňovou stěnu. Tento typ nábytku se obvykle skládá z úzké skříně nebo skříňky, ve které mohou (ale nemusí) být věšáky, botníku a pohodlného sedáku. Tak malý nábytek nepotlačí předsíň spojenou s obývacím pokojem. Naopak - vytvoří pohledné a funkční aranžmá.
Ve větším interiéru může být skříň do předsíně objemnější. Pamatujte, že nejužší skříň s posuvnými dveřmi musí mít šířku alespoň 120 cm. Pokud obývací pokoj a předsíň jsou propojeny, můžeme do něj místo klasické skříně umístit šatník. Do prostorného kusu nábytku se vejde nejen oblečení a obuv, ale také různé doplňky a mnoho dalších věcí, například žehlící prkno nebo vysavač.

 

Moderní otočná šatní skříň

Místo tradiční předsíňové skříně můžete zvolit inovativní otočnou šatní skříň. Upevněná na podlahu a zeď vám umožní maximálně využít rovněž malý prostor! To vše díky speciálnímu otočnému systému, který umožňuje použití skříně z obou stran. V takovém provedení najdeme vše, co by předsíň měla mít - věšáky na oblečení, police, botník atd. Obvykle je zde skříň vybavena zrcadlem, které je nejen praktické, ale plní i architektonickou funkci - vizuálně zvětšuje malý prostor.


 

 

Stará komoda nebo šatní skříň

Velmi originálním řešením je velká volně stojící komoda nebo šatní skříň - nejlépe stylová, letitá, ale profesionálně zrenovovaná. Takový kus nábytku je skutečným pokladem, i když nemusí být nutně drahý. Umístěná v předsíni se hodí i do bytů v moderním stylu – ovšem za předpokladu, že je jediným takovým prvkem v celém domě.
V posledních letech se zapomenuté modernistické šatní skříně ze šedesátých let minulého století vrácejí do mody. Takový klenot lze snadno najít na různých aukcích, a někdy dokonce zdarma na internetových portálech s inzercí. Komody a šatníky z této doby během let získávají na hodnotě. Samozřejmě, než ji dáte do své předsíně, musíte ji zrenovovat.

 


 

Botník v minimalistickém designu

Někdy je prostor předsíně tak malý, že na vestavěnou skříň nebo jinou prostě není místo. V tomto případě bude dobře fungovat jednoduchý, stojací věšák na oblečení a botník. Nejmenší nábytek tohoto typu má otevřenou konstrukci - díky čemu vám malá skříňka umožní uložit více bot.
 

Nástěnný věšák nebo volně stojací věšák na oblečení

Místo předsíňové skříně si můžete pořídit volně stojací věšák nebo takový, který lze zavěsit na zeď. V našem obchodě najdete stylové věšáky do předsíně, které budou vhodné do moderně zařízených interiérů. Pohodlné odložení věcí bez nutnosti prohlédávání skříně je jednou z mnoha výhod tohoto řešení.
Nástěnné věšáky jsou nejlepším řešením do malé předsíně. Nezabírají žádnou podlahovou plochu. Navíc jsou obvykle vybaveny praktickou poličkou na odložení čepic nebo klíčů. Na protilehlé stěně můžete zavěsit zrcadlo a pod věšákem umístit botník.
Ve větší předsíni je snazší najít prostor pro umístění volně stojacího ozdobného věšáku například u dveří. Náš obchod nabízí velmi atraktivní dřevěné nebo kovové modely věšaků.

 

 

Zrcadlo – nezbytný prvek do předsíně

Bez ohledu na to, zda máte v interiéru vaší vstupní haly šatní skříň, velkou šatní stěnu nebo vestavěnou skříň na míru, jsou zrcadla v takové místnosti zásadním prvkem vybavení. Hrají důležitou roli, když chceme zkontrolovat svůj vzhled před odchodem do práce nebo školy. Tím však jejich funkce nekončí.
Zrcadla prostor opticky zvětšují a zesvětlují. Můžete je dát na dvěřní křídlo skříně nebo zavěsit přímo na zeď. Volně stojací zrcadlo je dobrým nápadem pro větší interiéry. Dekorativní, moderní poutá pozornost a dodává uspořádání interiéru atraktivní charakter.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do předsíňy Justus II Nábytek do předsíňy Havanna Nábytek do předsíňy Gustavo IV Nábytek do předsíňy Wally IV


 

 

Zpět