Dlaždice imitace mramoru - jak je použít doma

24.12.2021

Mramor je materiál známý v architektuře již 2500 let. Elegantní a zároveň přirozený, nadále inspiruje interiérové designéry. Aktuálně však mnohem častěji využívají obklady imitující mramor – a to nejen kvůli atraktivnější ceně, ale i lepším vlastnostem. Podívejte se, jak je využít v kuchyni, koupelně a dalších interiérech!
 

Dlaždice imitace mramoru- Baumax.cz

V tomto článku:
1. Obklady a dlažba imitace mramoru – pro jaké interiéry se hodí?
2. Slinuté dlaždice a gres - alternativa k mramoru
3. Obklady a dlažby imitace mramoru do koupelny
4. Obklady a dlažby imitace mramoru do kuchyně
5. Mramor na schodech a parapetech

 Obklady a dlažba imitace mramoru – pro jaké interiéry se hodí?

Stylové mramorové obklady lze jednoznačně nazvat univerzálním obkladovým materiálem. Hodí se prakticky do každého stylu interiéru. Skvěle ladí do moderních a klasických aranžmá, ale také do módních skandinávských, industriálních a boho aranžmá. Mramorové podlahy vypadají skvěle v newyorském stylu. Střídmě by se měly používat zásadně pouze ve vintage interiérech.
Vyrobené ze suroviny přírodní kámen na zeď mají jednu velmi důležitou výhodu. Jsou unikátní, díky čemu interiér, ve kterém byly použity, získává velmi originální vzhled. Z tohoto důvodu mají pravé mramorové dlaždice stále mnoho následovníků. Dodávají interiéru exkluzivní charakter a vnášejí pocit luxusu. Kvalitní obklady imitace mramoru jsou jim však důstojnou konkurencí - vybírat můžeme z mnoha výrobků, které svým vzhledem dokonale imitují přírodní kámen.

 

Dlažby- Baumax.cz

Slinuté dlaždice a gres - alternativa k mramoru

Keramické dlaždice dokážou dokonale imitovat přírodní kámen – nejen mramor, ale také žulu, onyx apod. Kvalitní výrobky přitom vykazují větší odolnost. Mramor je minerální materiál lisovaný pod vysokým tlakem. Je vystaven teplotě 700°C, má kratší životnost než gres vypalován při teplotě 1400°C.
Mramor je navíc náchylný na kyseliny. Povrchová impregnace sice do určité míry chrání jeho povrch, ale stále je méně odolný než keramická dlažba.
Obklady a dlažby imitující tento materiál jsou stejně jako mramor dostupné v mnoha různých barvách: bílá, perleťově černá, růžová, šedá, béžová, ale také originální žluté nebo módní lahvově zelené barvě.
Čáry viditelné na dlaždicích mohou mít také různé barvy. Nejčastěji jsou tmavé - šedé nebo černé a na tmavých dlaždicích - bílé. Nechybí ani materiály stylově zdobené zlatými čáry. Tato kombinace je ideální pro interiéry ve stylu glamour.
Za zmínku také stojí, že kromě gresu, slinutých dlaždic a dalších materiálů, které napodobují mramor, máme na výběr rovněž tapety. Můžete je použít k ozdobení obývacího pokoje nebo dokonce koupelny, protože jsou obvykle voděodolné. Rozhodně však tapeta nebude dávat tak dobrý vizuální efekt - ani ten nejkvalitnější výrobek se při bližším prozkoumání nevyrovná dlaždicím. Navíc jsou rozhodně méně trvanlivé a odolné.

 

Dlažby- Baumax.cz

Obklady a dlažby imitace mramoru do koupelny

Elegantní mramorové stěny a podlaha jsou perfektním řešením pro koupelnu. Vysoce lesklé nástěnné obklady jsou výbornou volbou do malých prostorů. Dodají jim nejen exkluzivní vzhled, ale také opticky zvětšují a zesvětlují interiér. Díky jedinečnému vzoru lze dlaždice imitující přírodní kámen ve stejném dekoru úspěšně použít jak na stěnách, tak na podlaze - aniž by to způsobilo monotónní vzhled. Samozřejmě je v tomto případě lepší zvolit bílé dlaždice nebo různé odstíny šedé. Tmavé barvy bychom měli používat s mírou, pokud nemáme velkou koupelnu.
Nic vám nebrání zkombinovat obklady imitace mramoru na stěnách s dlažbou imitací jiného kamene na podlaze. Přírodní vzory se navzájem velmi dobře kombinují. Například velkoformátové obklady imitující černý mramor dokonale ladí s šedým kamenem nebo žulou. Pro tento účel se vyplatí použít gresový kámen.
Při výběru dlaždic imitujících mramor do koupelny pamatujte nejen na design, ale také na praktickou stránku. Zejména na podlaze musí splňovat několik důležitých podmínek. Místnost je často vlhká, proto musí mít dlažba protiskluzové vlastnosti. Kromě toho by měla vykazovat vysokou odolnost vůči detergentům a snadno se udržovat v čistotě. To samé platí pro spárovací hmotu. Při výběru obkladů a dlažby z dostupných koupelnových materialů bychom měli věnovat zvláštní pozornost kvalitě a typu povrchu.

 

Dlažby- Baumax.cz

Obklady a dlažby imitace mramoru do kuchyně

Obklady imitace mramoru do kuchyně nejsou tak oblíbeným řešením, jako je to v případě koupelny. Úspěšně jimi však ozdobíte jak podlahu, tak stěny. Kuchyně v moderním stylu s mramorovými obklady získává nejen přírodní vzhled, ale také vizuální zesvětlení a dojem čistoty.
Dlaždice imitující mramor lze použít také jako dekor. S jejich pomocí vytvoříme zajímavé dekorativní prvky. Samozřejmě musíte dávat pozor, aby interiér nezahltit přebytečnými vzory a proto je potřeba obklady imitace kamene používat s mírou.
Mramor nebo žula mohou mít také jiný účel: s jejich pomocí můžeme rozdělit interiér na zóny. Například, když jsou stůl a židle umístěny k takto obložené zdi, kámen oddělí jídelní kout od kuchyňské části. Takové interiéry jsou mimořádně elegantní - vydělují užitkovou kuchyňskou zónu, kde funguje standardní keramický obklad, a více luxusní zónu jídelny, kde často přijímáme hosty.
Exkluzivním řešením jsou také mramorové kuchyňské pracovní desky. Bohužel, mimo jiné jejich odolnost vůči kyselinám, způsobuje, že není to příliš vhodný a stabilní materiál. Mramorové koupelnové desky se používají mnohem častěji.

 

Dlažby- Baumax.cz

Mramor na schodech a parapetech

Glazované dlaždice nebo dlažba nejsou jedinou možností jak využít mramorové povrchy. Okenní parapety a schody z dlažby imitující tento drahý kámen se perfektně hodí do stylových, klasických a moderních interiérů. Nejen, že vypadají skvěle na povrchu schodů, ale také vytvářejí pevnou a odolnou podlahu. Stejně jak obklady do koupelny, tak i dlažba na schody vyžaduje pečlivé zvažení nejen jejího designu, ale také vlastností, jako je například protiskluznost.
Obklady imitace kamene lze použít rovněž v jiných interiérech, například v obývacím pokoji. Umístěné nad krbem dodají prostoru noblesu a přirozenou eleganci. Existují také výrobky, které skvěle poslouží v předsíni, jídelně atd. K nim patří například dekorační kámen.
Dlaždice imitace mramoru jsou perfektním návrhem do každého interiéru! Nabídka našeho obchodu zahrnuje koupelnové obklady, kuchyňské obklady a další produkty, které skvěle vypadají na stěnách a podlahách. Zároveň je to odolnější a pevnější materiál než přírodní kámen. Rozhodně se vyplatí si je vybrat!


NECHTE SE INSPIROVAT!
 

Keramické obklady na podlahy a stěny
Jak spojit podlahové panely s dlažbou
Kolik lepidla budeme potřebovat pod podlahovou dlažbu? Lepení dlažby krok za krokem

 

 

 

Zpět