Čalouněné židle do obývacího pokoje a jídelny

29.03.2022

Obývací pokoj je místnost, která by měla být vzhledem ke svému účelu elegantní, stylová a pohodlná. Jeho správné uspořádání je zárukou funkčnosti a útulnosti.

Mezi mnoha prvky vybavení, které zdobí interiér obývacích pokojů, je jedním z nejdůležitějších stůl a židle. Rychle se měnící interiérové ​​trendy znamenají, že se na českém trhu každým rokem objevují nové, zajímavé a naprosto mimořádné nabídky čalouněného nábytku.

Na prahu nového roku stojí za to zjistit, co bude v nadcházející sezóně módní. Jaké čalouněné židle najdete v prodejnách s nábytkem, a jaké novinky si pro vás výrobci připravili. Podívejte se s námi, co přinese rok 2022! Zveme vás na cestu do světa pohodlných čalouněných židlí!

Čalouněné židle- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Moderní čalouněné židle - novinky 2022

2. Čalouněné prošívané židle do jídelny

3. Čalouněná židle z ekokůže na dřevěných nebo kovových nohách

4. Barevné čalouněné židle do kuchyně a jídelny

5. Dřevěné čalouněné židle do obývacího pokoje a do jídelny

6. Na co si dát pozor při výběru čalouněných židlí?

7. Kvalitní čalouněný materiál

8. Odolná konstrukce

9. Dobře tvarovaný sedák

10. Styl, v jakém je interiér uspořádán

11. Čalouněné židle do jídelny a obývacího pokoje - prohlédněte si naši nabídku

12. Čalouněná židle, křeslo, pohovka - nejčastěji kladené dotazyModerní čalouněné židle - novinky 2022

Čalouněný nábytek je dlouhodobě velmi oblíbený. Stylové, čalouněné jídelní židle jsou nejen zárukou pohodlí a funkčnosti, ale také jedinečného designu. V nadcházející sezóně můžeme počítat s mnoha zajímavými novinkami a neobvyklými stylovými kombinacemi.

Jídelní židle jsou prvky vybavení, které mají inspirovat a zdobit interiér. V nadcházející sezóně budou spojením klasiky a elegance, moderního designu a pohodlí. Tyto modely jistě upoutají vaši pozornost.

Čalouněné židle- Baumax.cz

Čalouněné prošívané židle do jídelny

Tento mimořádně stylový nábytek překvapí elegancí a pohodlím. Prošívání je v současnosti velmi oblíbeným trendem, který se bude skvěle hodit do glamour, moderních interiéru nebo interiérů v newyorském stylu. Nábytek s prošívaným čalouněným opěradlem a sedákem nejsou jen jídelní židle, ale také křesla, pohovky, rozkládací pohovky, pufy a rohové sedací soupravy, které dohromady vytvářejí nevšední aranžmá. Moderní čalouněná židle s opěradlem najdete v módních barvách, jako je tmavě modrá, tmavě zelená, hořčicová či elegantní šedá. Podle provedení můžete si vybrat rám ze dřeva či kovu, ideální do kuchyně či jídelny v loftovém stylu.

Čalouněná židle z ekokůže na dřevěných nebo kovových nohách

Jedná se o luxusní nabídku do moderních interiérů, uspořádaných ve stylu art deco, loft nebo v podobném stylu. Elegantní židle, u kterých hloubka, šířka a výška sedáku zaručí komfort pohodlného sezení a užívání po mnoho let.

Barevné čalouněné židle do kuchyně a jídelny

Moderní barevné židle vnášejí do interiéru svěžest, lehkost a efektní vzhled. Barevné čalouněné židle do jídelny a obývacího pokoje jsou návrhem pro tlumené aranžmá, které vyžadují oživení a jedinečnou dekoraci. Budou skutečnou „třešničkou na dortu“ jakéhokoliv aranžmá v moderním či art deco stylu. Ideální zde bude zelená, modrá čí žlutá barva čalounění.

Čalouněné židle- Baumax.cz

Dřevěné čalouněné židle do obývacího pokoje a do jídelny

Čalouněné jídelní židle představují spojení klasiky a pohodlí. Je to ideální prvek interiérového designu pro milovníky přírody a ekologie. Dřevěná čalouněná židle s opěradlem v neutrálních barvách a pohodlným sedákem je návrhem do jídelny a obývacího pokoje ve stylu boho, skandinávském a loft. Můžete si vybrat z více neutrálních světlých barev, jako je béžová, krémová, hnědá či šedá.

Na co si dát pozor při výběru čalouněných židlí?

Pokud plánujete nákup čalouněných židlí, zamyslete se nad tím, jaká jsou vaše očekávání. Kromě praktických parametrů, jakými jsou šířka, hloubka a výška nábytku, je důležitá rovněž otázka estetiky a materiál z jakého je židle vyrobena. Každý interiér je jiný a vyžaduje individuální uspořádání. Nesnažte se jen opakovat styl z katalogu nebo expozice z obchodu s nábytkem. Sezení by mělo odpovídat jak vašemu vkusu, tak potřebám a výška židle odpovídat výšce stolu.

Pamatujte, že i ta nejkrásnější čalouněná židle by měla být především pohodlná a funkční. Jaké vlastnosti by tedy pohodlné křeslo či židle měly mít?

Židle- Baumax.cz

Kvalitní čalouněný materiál

Čalouněná látka by měla být pevná, odolná vůči skvrnám a dostatečně hustá. Mnoho výrobců dnes volí pro tento účel vodoodpudivé látky, díky nimž je čalouněný nábytek praktičtější a odolnější vůči skvrnám. Rozhodující pro odolnost sedáku židle a rychlost čištění bude právě materiál.

Pamatujte, že některé ušlechtilé materiály, jako je samet, přestože vypadají půvabně, rychle ztrácejí své kouzlo, zvláště když se často luxují a čistí. Tento typ čalounění se vyplatí zvolit u dekorativního nábytku, který se používá spíše sporadicky. Pro každodenní použití doporučujeme židle čalouněné hydrofobní látkou.

Odolná konstrukce

Funkční židle je pevná židle – to je stará pravda, i když dnes podceňovaná. Pokud chcete stabilní a odolné vůči poškození čalouněné křeslo či židli, určitě si zkontrolujte kvalitu jejich konstrukce.

Nejodolnější jsou židle s dřevěným nebo kovovým rámem. Jejich pevná konstrukce poskytne vám i vašim blízkým pohodlí a bezpečí, a to by mělo být pro nás při výběru vždy prioritou a nejen vzhled a cena.

Čalouněné židle- Baumax.cz

Dobře tvarovaný sedák

Při výběru židle v obchodě s nábytkem vždy dbejte na to, aby model měl dobře profilovaný sedák, odpovídající opěradlo a praktické područky. Moderní židle, zejména ty s područkami, zaručují mnohem vyšší komfort používání.

Styl, v jakém je interiér uspořádán

Na úplný závěr upřesněte, jaké barvy v místnosti dominují, a v souladu s přijatou konvencí vybírejte do obývacího pokoje čalouněné židle, tak aby ladily k celkovému uspořádání interiéru. Moderní židle nebudou vhodnou volbou do tradičních aranžmá, a naopak.

Čalouněné židle do jídelny a obývacího pokoje - prohlédněte si naši nabídku

Čalouněný nábytek je velmi oblíbený. Není se čemu divit, množství vzorů a barev židlí z něj dělá dokonalý nábytek pro zařízení interiéru. Vhodně zvolený materiál umožní zdůraznit jedinečný charakter židli a zaručí pohodlné užívání, a to je dnes jedna z nejdůležitějších vlastností čalouněného nábytku.

A co víc, takové čalouněné sedáky jsou mimořádně pohodlné. Hledáte židle v provedení, které dodají vašemu domovu jedinečný charakter? Podívejte se, co vám můžeme nabídnout. Každý náš výrobce připravil speciálně pro naše zákazníky více návrhů.

V naší nabídce naleznete jídelní židle čalouněné těmi nejkvalitnějšími látkami v mnoha zajímavých barvách a vzorech. Zdobené prošíváním, lemovkami nebo ozdobnými krystaly. Sada židlí ze dřeva s krásným čalouněním z naší nejnovější kolekce jistě osloví i ty nejnáročnější zákazníky. Široká nabídka produktů a jejich cena je zárukou spokojenosti.

V obchodech BauMax se zaměřujeme na individuální přístup a pomáháme vám najít produkty, které splní vaše očekávání a potřeby! Nabízíme nejen mimořádně pohodlné a designové jídelní židle, ale také nábytek do ložnice, předsíně a obývacího pokoje. Mnoho produktů je navíc k odběru ihned.

Čalouněné židle- Baumax.cz

Čalouněná židle, křeslo, pohovka - nejčastěji kladené dotazy

Naši zákazníci se často ptají, jak pečovat o čalouněný materiál? Lze materiál použít na čalounění židle či pohovky, čistit na mokro a osvěžit jej? Odpovídáme - Ano. Většina potahových látek jsou materiály, které lze čistit na mokro. Většina z nich jsou sice hydrofobní látky, zaručující poměrně vysokou odolnost vůči skvrnám, nicméně při každodenním používání můžeme s vysokou pravděpodobností říci, že dříve či později přijde okamžik, kdy bude potřeba židle vyčistit nebo alespoň osvěžit. A můžete to udělat bez obav z poškození materiálu čalounění.

Druhou nejčastější kladenou otázkou je, do jakých interiéru se hodí ​​čalouněné židle.

Dle našeho názoru dobře zvolené produkty ozdobí každý prostor. Moderní, čalouněná židle je dokonalým prvkem vybavení pokoje v módním loft, glamour, art deco, skandinávském a dokonce i retro stylu. Naše čalouněné židle jsou navrhovány v různých stylech, takže snadno budou ladit do různých stylů interiérových aranžmá.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

Jaká židle pro toaletní stolek
Jaké židle zvolit pro dřevěný stůl - představujeme zajímavé návrhy
Jak propojit obývací pokoj s jídelnou? - navrhujeme osvědčené způsoby

 

Zpět