Jak propojit obývací pokoj s jídelnou? - navrhujeme osvědčené způsoby

10.07.2020

Propojení kuchyně s obývacím pokojem vytvoří moderní prostor. V menších bytech stojí za to vyčlenit oddělené místo pro společné stravování. Obývací pokoj je pro tento účel nejlepší, jelikož je větší než ostatní pokoje a stůl se židlemi vytvoří další místo pro relax.

Uspořádání prostoru, který spojuje několik zón, je však třeba jemně vybírat.

Ve větších bytech, kde společná plocha kuchyně, obývacího pokoje a jídelny je alespoň 35 m2, lze použít několik řešení s pracovní deskou v kuchyňské části a samostatnou jídelní  sestavou v podobě stolu se židlemi. Dobrým nápadem je rovněž optické rozdělení kuchyně ostrůvkem nebo barem.

Dlažba do kuchyně - Baumax

Společně a přesto samostatně - triky pro uspořádání prostoru

 

Prostor rozdělíme na zóny a zdůrazníme jejích odlišnost růžnými detaily. Módním řešením je dřevěný stropní trám nad ostrůvkem, stůl nebo skleněná stěna. V domácnostech kde je taková možnost, stojí za úvahu umístění krbu, který nejen dokonale odděluje zóny domu, ale také přidává místnosti styl.

Optického rozdělení prostoru docílíme také odlišnými druhy povrchové úpravy podlahy. Ve fázi dokončování interiérů použijme odlišný typ dlažby nebo ji kombinujeme s panely nebo jinými materiály. Stačí, když se liší barvou, strukturou, způsobem pokládky. Vizuální efekt zdůrazní odlišný charakter dané části místnosti.

 

Koberec nejen zdobí místnost

Koberce do kuchyně - Baumax

Koberec dokonale vyznačuje domácí zóny. Jeho rozměry je třeba předem promyslet. V bytě s obývacím pokojem propojeným s jídelnou lze jeden koberec umístit pod jídelní stůl a druhý pod pohovku a konferenční stolek. První by měl být dostatečně velký, aby židle i při posunutí, se stále nacházeli na koberci. Šířka a délka druhého koberce by měla zohledňovat velikost pohovky nebo rohové sedací soupravy.

 

Jak zařídit obývací pokoj s jídelnou v malém bytě?

 

V malém bytě není prostor pro nepraktický nábytek, kde často chybí i středně velký stůl. Do malých bytů vhodné budou rozkládací stoly nebo stoly pro 2 až 4 židle. Umístění stolu ke zdi zabere méně místa.

 Uspořádání obývacího pokoje s jídelnou není složité. Vyžaduje pouze dobré naplánování jednotlivých zón a disciplínu při výběru nábytku. Než si tedy vyberete svůj oblíbený stůl, zkontrolujte, zdali máte pro něj dostatek místa.

Zpět