Jaké židle zvolit pro dřevěný stůl - představujeme zajímavé návrhy

20.02.2022

Až do nedávné doby trh nabízel omezený počet modelů nábytku, včetně židlí a stolů do obývacího pokoje. Pro většinu lidí bylo samozřejmostí koupit si jídelní sadu z jedné kolekce, tj. dřevěný stůl se čtyřmi židlemi, které spolu dokonale ladí. Dřevěný stůl a židle z jedné kolekce byly vyrobeny ze stejného druhu dřeva, dokončeny stejným způsobem a jejich tvary byly standardní a podobné ostatnímu dostupnému v obchodech jídelnímu nábytku. Dnes se odchazí od principu ideálního sladění židlí ke stolu. Naopak, čím větší je kontrast a rozmanitost, tím zajímavější a modernější je aranžmá.
V dnešním článku bychom chtěli představit několik zajímavých návrhů, jak sladit židle s dřevěným stolem, a ukázat, jak do jednoho stolu lze pořídit různé židle a jak flexibilní můžete být při zařizování svého obývacího pokoje, kuchyně nebo jiné části domu.

 

Jídelní sety- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Dřevěné jídelní židle do obývacího pokoje
2. Jak vybrat židle ladící ke stylu aranžmá
3. Dřevěný stůl a židle do dětského pokoje a kancelářeJídelní sety- Baumax.cz
 

Dřevěné jídelní židle do obývacího pokoje

Jaké židle ke stolu do obyvacího pokoje si vybrat, by mělo záviset především na druhu dřeva, ze kterého je stůl vyroben, a na tom, zda je stůl natřený, například černou, bílou nebo jinou barvou. Židle do obývacího pokoje jsou určitě prvky, které upoutají pozornost vašich hostů, protože jde o výrobky, které se často používají a obvykle stojí uprostřed místnosti. Proto při jejich výběru stojí za to vzít v ohled několik nejdůležitějších kritérií.
Prvním je vyběr provedení a materiálu, který bude ladit k provedení stolu. Dřevěné stoly s masivními nohami ve světlých odstínech vypadají nejlépe v kombinaci se židlemi, které mají také dřevěné nohy - nejlépe v odstínu podobném stolu. Styl židlí nemusí striktně odpovídat tvaru stolu, ale barva sedáků může mít obrovský vliv na konečný vizuální efekt. Při výběru židlí s dřevěnými nohami si můžete vybrat klasické celodřevěné provedení židlí nebo čalouněné židle s měkkými a pohodlnými sedáky. Dřevěný nábytek, a konkrétněji dřevěné židle, může být pro některé lidi vizuálně příliš tvrdý ale je škoda se jich rovnou vzdávat! Dřevěné klasické židle v barevném provedení sladěným se stolem můžete ozdobit barevnými polštáři, díky nimž budou sedáky pohodlnější. I ty nejlevnější standardní židle můžete udělat opravdu pohodlnými a atraktivními na pohled!

 

Jídelní sety- Baumax.cz


Další možností jsou plastové židle s kovovými nohami. Určitě není těžké odhadnout, že ke dřevu bude ladit jakýkoliv typ čalounění a jakákoliv barva sedáku. Při výběru židlí s čalouněným sedákem byste se měli řídit jedním základním pravidlem - židle a jejich barva by měla ladit se stylem vašeho interiéru. Každý obchod s nábytkem má v nabídce čalouněné židle v mnoha barevných provedeních. Jídelní a kuchyňské stoly s kovovými nohami budou dokonalým doplňkem do eklektických a moderních interiérů. Mohou být zajímavým prvkem, který díky svým jednoduchým tvarům, ale poutavým abstraktním motivům / vzorům sedáků, dodají interieéru jedinečný charakter.


Stoly do obývacího pokoje jsou obvykle navrženy s dřevěnou deskou, což umožňuje velké možnosti kompozice. Kromě klasických dřevěných jídelních židlí a židlí s čalouněním existují také židle s pohodlnými područkami, pohodlnými opěradly až k zátylku a židlemi, které tvarem připomínají křesla. Chcete-li zařídit jídelnu, tak aby vypadala mimořadně atraktivně, můžete ke stolu a dřevěným židlím přidat dva křesla do obývacího pokoje. Takové uspořádání je mimořádně efektní a dělá z jídelny elegantní a útulné místo.

Jídelní sety- Baumax.cz


Jak vybrat židle ladící ke stylu aranžmá

Židle stojí za to sladit nejen se dřevěným stolem, který zdobí vaši jídelnu, ale také s celkovým stylem místnosti, ve které budou umístěny. Pamatujte, že nábytek do obývacího pokoje by měl ladit k sedákům a stylu provedení židlí. Pro kovovou desku stolu vyberte modely židlý s kovovými nohami nebo si vyberte židle, které mají alespoň kovové ozdobné prvky. Pokud navrhujete byt ve skandinávském stylu a máte bílý stůl, můžete se rozhodnout pro bílé dřevěné nebo kovové židle s koženým čalouněním ve světlých barvách. Pro interiéry ve stylu boho vyberte židle z přírodního dřeva / proutí nebo kamelové barvě, které nejlépe odpovídají tomuto stylu. Velmi zajímavým řešením pro glamour interiér může být kombinace různých barev nábytku v jedné místnosti, včetně sedáků. Zajímavou možností je střídavé uspořádání židlí, např. černé - bílé nebo černé - červené, které místnost oživí a učiní ji nebývale atraktivní. V posledních letech se stále více lidí rozhoduje kombinovat různé barvy nábytku ve svých interiérech, protože styl glamour je v domech Čechů velmi populární a žádaný. Samozřejmě je také možné zakoupit také originální jídelní nábytek v jedné sadě. Obchody s nábytkem nabízející takové jidelní sestavy mají modely, ve kterých je rám židle přizpůsoben desce stolu, ale samotný povrch sedáku má jedinečný tvar a splňuje designová kritéria pro aranžmá jídelny nebo kuchyně.
 

Židle- Baumax.cz

Dřevěný stůl a židle do dětského pokoje a kanceláře

Příslušná židle by měla být u každého stolu, nejenom u toho do jídelny. Když máte doma kancelář, vyplatí se pořídit do něj komfortní a pohodlné kancelářské židle, které budou zároveň ladit ke stylu tohoto interiéru. Mohou být mobilní - tj. na kolečkách, nebo v klasickém provedení se dřevěnými / kovovými nohami. Totéž platí pro dětský pokoj, ve kterém by jak klasické dětské židle, tak dětské pufy umístěné u nízkých stolů měly ladit se zbytkem vybavení v interiéru a zároveň poskytovat odpovídající úroveň pohodlí při používání.
Bez ohledu na to, jaký máte jídelní stůl, nezapomeňte, že povrchová úprava židlí nemusí být stejná jako samotný stůl. Doby, kdy modní jídelní nebo kuchyňský nábytek musel mít stejné provedení, skončily. Dnes, čím zajímavější místo k sezení a čím více originálních židlí zdobí váš obývací pokoj, tím větší obdiv vašich hostů a samotných členů domácnosti sklidíte.
Pokud se však necítíte na takové extravagance a je pro vám mnohem bližší jednoduchý, minimalistický styl, můžete vždy použít nábytek navržený ve skandinávském nebo rustikálním stylu a vybrat si prvky z přírodního masivu ve světlých, klidných barvách. V současné době je k dispozici spousta doplňků, kterými můžete ozdobit židle a stůl, takže otázku doplnění a zpestření interiéru můžete řešit až na samém konci.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Jak přemalovat židli na bílo, aby jí dát druhý život?
Jak propojit obývací pokoj s jídelnou? - navrhujeme osvědčené způsoby
Kolik místa budeme potřebovat pro jídelní stůl?


 

 

Zpět