Jaká židle pro toaletní stolek

22.03.2022

Elegantní, romantický, stylový - toaletní stolek je malý, ale důležitý sen mnoha žen. Toaletní stolky dokonale začleněné do stylu interiéru se stanou nejen funkčním prvkem, ale i dekorací. Žádný toaletní stolek se samozřejmě neobejde bez pohodlné a originální židle. Židle nejsou vždy součástí toaletních stolků. Nábytek není vždy k dostání v sadách, proto si výběr toaletního stolku dobře rozmyslete. Jak vybrat toaletní stolek do prostoru vašeho interiéru? Čím se řídit při výběru toaletního stolku a jaký styl zvolit? Seznamte se s naší pozoruhodnou nabídkou!

Toaletní stolky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Výhody toaletních stolků

2. Jaký styl toaletního stolku zvolit?

3. Jakou židli k toaletnímu stolku zvolit?

4. Vyberte si perfektní židli jako součást toaletního stolku !

- Židle ve stylu glamour

- Židle ve skandinávském stylu

- Židle v moderním stylu

- Židle v klasickém stylu

- Židle v romantickém styluVýhody toaletních stolků

Toaletní stolek není nic jiného než kosmetický koutek - jedinečné místo, kde se žena může postarat o svou pleť, make-up, vlasy a celkový vzhled. Jedná se o kus nábytku malého rozměru, nejčastěji umístěného v ložnici. Toaletní stolek, jehož součástí je většinou velké zrcadlo, má také zásuvky, poličky a další úložný prostor na kosmetiku, make-up a další drobné předměty.

Toaletní stolek má mnoho výhod. V první řadě vám umožní ušetřit místo v koupelně. Už nemusíme provádět každodenní péči o krásu v koupelně, kterou často současně chtějí využívat ostatní členové domácnosti. Navíc líčení a nanášení make-upu je prostě pohodlnější v sedě. Možnost vidět obličej zblízka ocení obzvlášť lidé se zrakovým postižením, pro které je někdy těžké být přesným při líčení na větší vzdálenost!

Židle- Bauamx.cz

Jaký styl toaletního stolku zvolit?

Toaletní stolek by měl ladit s designem a stylem interiéru. Jednotnost barev je zde docela důležitá. Stojí za to připomenout, že i obyčejný psací stůl může být použit v roli toaletního stolku. Nábytek dostupný v sestavách bude k sobě dokonale ladit a vytvoří skvělé aranžmá v ložnici nebo koupelně.

Jakou židli k toaletnímu stolku zvolit?

První, na co obvykle při výběru židlí do obývacího pokoje nebo ložnice dbáme, je jejich design. Výběr židle k toaletnímu stolku je samozřejmě rovněž velmi důležitý, ale musíte vzít v úvahu i další, důležitá kritéria.

Výška židle. Toaletní stolky jsou většinou malých rozměrů – jsou nejen úzké, ale i dost nízké. Abychom zachovali komfort sezení, musíme najít tu správnou židli. Měla by mít možnost alespoň částečně se zasouvat pod desku toaletního stolku. Nejlepší je dát oba kusy nábytku fyzicky k sobě a zkontrolovat, zdali například vysoký sedák nezabírá prostor pro nohy.

Velikost nábytku. Tato vlastnost je zvláště důležitá v malých interiérech. Zatímco kuchyňské a jídelní židle jsou obvykle využívány poměrně intenzivně, židle k toaletnímu stolku - maximálně několik minut během dne (před důležitou událostí déle!). Takže židle malých rozměrů bude dobře fungovat. Skvělou volbou může být jednoduchý model bez opěradla - čalouněný taburet, který lze v době nepoužívání snadno zasunout pod toaletní stolek.

Materiál čalounění. Na výběr jsou v zásadě čtyři druhy nábytku: čalouněné zidle, kovové, dřevěné zidle a plastové modely. Pokud se rozhodnete pro první jmenované, volte čalounění snadné na čištění. Měkké čalounění nejen zvýší komfort používání stolku se židlí, ale bude se také dobře prezentovat ve stylové ložnici.

Židle- Bauamx.cz

Vyberte si perfektní židli jako součást toaletního stolku !

Transparentní, čalouněná či dřevěná židle - jaký typ se hodí do vašeho interiéru? Aby prostor ložnice působil uceleně a atraktivně, měl by k sobě veškerý nábytek ladit. Nyní, když známe základní kritéria pro pohodlí, je čas najít perfektní design!

Jakou židli k toaletnímu stolku zvolit do interiérů zařízených v nejoblíbenějších stylech? Seznamte se s našimi návrhy nábytku, navrženého dle různých stylů:

Židle ve stylu glamour

Tato nabídka je určena milovníkům luxusních interiérů. Styl glamour kombinuje moderní prvky s barokními akcenty. Přepych, elegance, zlaté nebo stříbrné prvky, lesklé povrchy, zdobené akcenty – charakteristické vlastnosti prostoru, který je zařízený v glamour stylu. V případě glamour aranžmá je vhodné zvolit stolek, který má ozdobné zrcadlo a zdobené šuplíky, ideální pro šperky a jiné drobnosti. Která žena netouží po takovém elegantním toaletním stolku. Aby celek vypadal elegantně, zvolte k němu velurové židle např. v barvě módní lahvově zelené, bílé nebo béžové. Černá čalouněná židle se stylovým prošíváním zaujme nejen svým vzhledem, ale dodá interiéru mimořádnou eleganci.

Jak modely s vysokým opěradlem, tak pohodlné modely s charakteristickými zakřivenými nohami vypadají skvěle v glamour uspořádání.

Židle- Bauamx.cz

Židle ve skandinávském stylu

Skandinávský styl, který je v posledních letech mimořádně módní, se vyznačuje přirozeností, jednoduchostí a minimalismem. Kombinace světlých barev například bílé, doplněné prvky v dekoru dřeva dodává prostoru ložnice vizuální teplo a pocit pohodlí. A vestavěné zrcadlo optický zvětší prostor. Bílý toaletní stolek bude vypadat skvěle s bílou židlí jednoduchých tvarů. V případě, že zvolíte dřevěnou či plastovou židli, efekt bude stejně atraktivní.

Pro skandinávské toaletní stolky si můžete vybrat židli s pohodlným sedákem nebo lehkou a jednoduchou dřevěnou židlí. V druhém případě, pokud si vyberete židli bez čalounění, se vyplatí pořídit si měkký polštář, který vám zaručí komfort každodenního používání.

Židle v moderním stylu

Moderní toaletní stolky nevycházejí z módy - vyznačují se geometrickými liniemi, jednoduchostí a minimalismem. Zrcadlo je v tomto případě jednoduché a bez zbytečných ozdob. Moderní styl je velmi estetický a zároveň minimalistický. Přitom dává natolik široké možnosti aranžmá, že lze s úspěchem použít jak čalouněné židle, plastové židle, tak i další nábytek, jako jsou třeba transparentní židle.

K estetice moderního interiéru bude ladit jednoduše tvarovaná židle s kovovými nohami, prošívaným čalouněním nebo naopak zcela hladká. Můžete si zvolit mnoho různých typů nábytku, ale je důležité, aby se dobře hodily do moderního prostoru.

Židle v klasickém stylu

Ložnice je místem, kde se velmi rádi vracíme k tradičním aranžmá. Klasickým stylem míníme, nejenom ten odkazující na minulé epochy, ale také ten, který dodnes najdeme v domácnostech starších rodičů či babiček. Klasický toaletní stolek by měl být doplněn židlí z tmavého dřeva. Prošívané modely jsou velmi žádoucí součástí sady – barva čalounění závisí pouze na vaší fantazii a samozřejmě na celkovém uspořádání interiéru. Individuální přístup dodá ložnici originální charakter.

Klasická židle k toaletnímu stolku může mít podobu pohodlného sedáku s opěradlem nebo taburetu, který se snadno zasune pod desku stolu.

Židle- Bauamx.cz

Židle v romantickém stylu

Lehkost, pastelové barvy, květinové vzory – pokud máte rádi takové aranžmá, romantický nábytek si zamilujete! Stolek s množstvím malých šuplíků a poliček, vhodných pro nejpotřebnější drobnosti i šperky, si zamiluje každá dívka a žena. Jak vybrat židli pro stolek v romantickém stylu? Nejlépe zde poslouží čalouněné židle s růžovým, bílým nebo světle fialovým čalouněním. Transparentní modely budou také působit subtilně a nebudou rušit celkové aranžmá. Vyplatí se použít i nábytek se dřevěnými prvky, jako jsou nohy v dekoru dub nebo efektní područky.

Ložnice vybavená romantickým toaletním stolkem je perfektním místem pro péči o zevnějšek! Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat váš vytoužený toaletní stolek - místo, které každá žena může mít jen pro sebe, a které kromě estetické funkce je mimořádně užitečné. V našem obchodě najdete mnoho produktů přizpůsobených nejen různým stylům uspořádání, ale také různým preferencím našich zákazníků. Nabízíme toaletní stolky do malých i do velkých interiérů. Rozhodně, každý z vás si u nás najde něco vhodného pro sebe!

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

Jaká šatní skříň do malé a velké ložnice?
Kontinentální postele
Loftová šatní skříň se zrcadlem

 

Zpět