Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Typ výrobku
Materiál
Barva
Montáž
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Ručka kuchyňské baterie Bachus

299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podložka s těsněním 35mm pro stojánkové baterie

89,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

52PN BTD4FUW TOLEDO SKLÁDANÁ DŘEZOVÁ BATERIE

1889,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

RAV-SLEZÁK Perlátor M24x1 Vnější závit, NEOPERL– ECO PUSH...

179,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

RAV-SLEZÁK Perlátor M22x1 Vnitřní závit, NEOPERL– ECO...

179,00 Kč / ks

Příslušenství k dřezovým bateriím

 

Příslušenství k dřezovým bateriím zajišťuje jejich plnou funkcionalitu a přidává estetický dotek k vaší kuchyni. Vodovodní kohoutky jsou jedním z prvků, které tvoří správně fungující kuchyňskou baterii.  Toto je standardní část baterie, která přivádí vodu do dřezu nebo umyvadla. V kuchyňských bateriích se stále častěji používá další, mimořádně funkční zařízení – perlátor. Jedná se o prvek, který může výrazně snížit účty za vodu. Perlátor provzdušňuje vodu, díky čemuž ji využijeme výrazně méně. Co je perlátor a kde je instalován ve vodovodní baterii?

 

Příslušenství k dřezovým bateriím- Baumax.cz

Příslušenství k dřezovým bateriím hraje klíčovou roli v zajištění jejich plné funkčnosti a optimalizaci uživatelského komfortu. Mezi tato doplňková zařízení patří perlátory, které efektivně snižují spotřebu vody, hadice s výsuvným výtokem pro snazší mytí nádobí, či různé filtry, jež zlepšují kvalitu vody přímo u výstupu z kohoutku. Volba správného příslušenství může významně prodloužit životnost vaší baterie, zvýšit její užitečnost a také přinést estetický prvek do celkového vzhledu kuchyňského dřezu.

Co je perlátor?

Perlátor je malý doplněk namontovaný na konci kohoutku, který významně snižuje spotřebu vody díky své specifické a jednoduché konstrukci. Skládá se ze sítku s malými otvory a provzdušňuje vodu.

Různé modely perlátorů nabízejí různé úspory. Zatímco nejjednodušší snižují průtok vody o zhruba 15 %, ty nejefektivnější mohou úsporu zvýšit až na 60 %. Přesto není perlátor vhodný pro všechny kohoutky. Ve vaně by mohl být kontraproduktivní.

Perlátor nejlépe plní svou funkci u umyvadlových a kuchyňských baterií, kde lidé často zbytečně plýtvají vodou. Například při mytí zubů mnoho lidí, zejména děti, vodu z kohoutku nevypíná. V takových případech se stává perlátor neocenitelným pomocníkem.

Díky perlátoru vytéká voda z kohoutku s mnoha vzduchovými bublinami, ale její objem zůstává nezměněn. Tyto vzduchové bubliny nám umožňují šetřit vodu a snižovat náklady.

Trojnásobná výhoda použití perlátoru

Ukazuje se, že použití perlátoru může mít tři výhody:

- nižší spotřeba vody – nižší účty za vodu až o 30 až 65 %.
- méně vody k ohřevu – nižší účty za elektřinu,
- méně odpadní vody.

Podívejte se na nabídku obchodu BauMax, zde najdete vše, co potřebujete. 

 

Viz take

Dřezové baterie

Dřezové baterie se sprchou

Nástěnné baterie

Stojánkové baterie