Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Typ výrobku
Materiál
Barva
Montáž
Hledat

Příslušenství k dřezovým bateriím

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Příslušenství k dřezovým bateriím

 

Vodovodní kohoutky jsou jedním z prvků, které tvoří správně fungující kuchyňskou baterii.  Toto je standardní část baterie, která přivádí vodu do dřezu nebo umyvadla. V kuchyňských bateriích se stále častěji používá další, mimořádně funkční zařízení – perlátor. Jedná se o prvek, který může výrazně snížit účty za vodu. Perlátor provzdušňuje vodu, díky čemuž ji využijeme výrazně méně. Co je perlátor a kde je instalován ve vodovodní baterii?

 

 

Co je perlátor?

Perlátor je malé ​​zařízení, které je namontováno na konci kohoutku. Hlavní funkcí perlátoru je výrazné snížení spotřeby vody. Je to dáno jeho specifickou, ale také extrémně jednoduchou konstrukcí. Perlátor není nic jiného než sítko s malými oky, které je instalované na konci kohoutku a zajišťuje provzdušnění vody. 

Na trhu jsou k dispozici různé modely. A také stojí za to jím věnovat pozornost. Nejjednodušší perlátory snižují průtok vody asi o 15 %, ty nejlepší dosahují účinnosti až 60 %. Pamatujte však, že použití perlátoru není vhodné na každém místě. Například ve vaně to může být dokonce nevýhodné.

Perlátor bude nejlépe fungovat u umyvadlových baterií a kuchyňských baterií. Právě v těchto místech dochází nejčastěji k nadměrné a zbytečné spotřebě vody. Například při čištění zubů často nevypínáme vodu z kohoutku, zejména děti si na to nepamatují. Proto je perlátor neocenitelným prvkem kohoutku, který výrazně sníží spotřebu vody.

Práce perlátoru způsobuje, že voda vytékající z kohoutku je provzdušněna a proud má spoustu vzduchových bublin, ale objem samotného proudu zůstává stejný. Právě díky těmto vzduchovým bublinám, jsme schopni ušetřit. 

Trojnásobná výhoda použití perlátoru

Ukazuje se, že použití perlátoru může mít tři výhody:

• nižší spotřeba vody – nižší účty za vodu až o 30 až 65 %.
• méně vody k ohřevu – nižší účty za elektřinu,
• méně odpadní vody.

Podívejte se na nabídku obchodu BauMax, zde najdete vše, co potřebujete. 

 

Viz take

Dřezové baterie

Dřezové baterie se sprchou

Nástěnné baterie

Stojánkové baterie