Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Tloušťka (mm)
Více
Použití
Délka (m)
Šířka (m)
Typ
Tepelná izolace
Akustická izolace
Vyrovnání povrchu
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Podložky pod plovoucí podlahy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
349,00 Kč / ks
693,00 Kč / ks 899,00 Kč / ks
Akce
879,00 Kč / ks
225,00 Kč / bal
349,00 Kč / bal

Podložka pod podlahu

Podložka pod podlahu je nenahraditelný materiál, který musíme umístit mezi podlahovou krytinu a stávající podlahu. Podložka chrání panely před poškozením vlhkostí a také funguje jako tepelná a akustická izolace.Podložky pod plovoucí podlahy - Baumax

Je také důležité použít parotěsnou fólii na ochranu panelů

Pokud je namontované podlahové topení, musíte zvážit, zda bude podklad adekvátně vést teplo.

 

  • Polyetylenová pěna je dostupná v různých tloušťkách. Bez ohledu na tloušťku, kterou si vyberete, se pěna v průběhu času vyrovná, takže se podlaha sníží. PU pěna pod panely velmi slabě tlumí hluk a nedovolí pronikání vzduchu. Výhodou je nízká cena.

  • Korkový základ podkladu je přirozený materiál, který má výjimečně dobré akustické vlastnosti, ale i dobrou tepelnou izolaci. Je velmi flexibilní a neztrácí svou tloušťku. Korek se snadno láme, což může negativně ovlivnit jeho dlouhodobou životnost. Pokud se však chcete chránit před těmito riziky, můžete se rozhodnout pro kombinaci materiálů, a to gumy a korku (korek vyztužený gumovou směsí).

  • Eko-deska je z rozdrobeného a následně lisovaného dřeva, k dispozici v deskách s tloušťkou 5-7 mm. Přirozený materiál, který je levnější než korek, může být dobrý kompromis mezi pěnou a korkem. Eko-deska se vyznačuje poměrně dobrou tepelnou a akustickou izolací. Bohužel má i nevýhody – víc absorbuje vlhkost a během montáže vzniká prach.

  • Polystyrénové desky se nejčastěji používá na podlaze s podlahovým topením. Jeho povrch má speciální otvory, které přenáší teplo na panely. Samotný polystyrén je velice špatný vodič tepla, ale vyznačuje se vysokou trvanlivostí a poskytuje dobrou zvukovou izolaci.

  • Polyetylénové pěnové desky jsou mnohem lepší než pěnová role. Zabezpečuje dostatečnou akustickou a dobrou tepelnou izolaci. Existují v různých tloušťkách, běžně od 3 do 8 mm. V prodejnách Baumax najdete široký výběr podložek pod podlahu, které jsou vhodné pod jakoukoli zvolenou podlahu.