Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Délka (mm)
Šířka (mm)
Barva
Více
Materiál
Kolekce
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Nástěnné panely

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
179,00 Kč / m2 199,00 Kč / m2
Akce
199,00 Kč / m2 209,00 Kč / m2
Akce
199,00 Kč / m2 224,32 Kč / m2
Akce
209,00 Kč / ks
209,00 Kč / ks
1  2    

Ještě nedávno stěny obložené nalakovaným dřevem byly synonymem minulého režimu. Dnes se vracejí v nové podobě, jako působivý obklad na stěny. Velmi populární jsou dřevěné lamelové obklady, ale perfektním řešením mohou být také PVC nebo MDF obkladové panely na stěnu. V nabídce Baumaxu naleznete mnoho typů těchto obkladových panelů a dřevěných obkladů.

 

Moderní dřevěné obklady vzdávají čest přírodě. Návrháři se snaží o maximální využití dekorativních vlastností dřeva a upouštějí od další ozdobných prvků. Ke konečné úpravě dřeva se často používají oleje nebo mořidla, které zdůrazňují barvu a kresbu dřeva. Módní je také bílení dřeva ve skandinávském stylu, což projasňuje interiér. Pro konečnou úpravu stěn interiéru se často používají také dýhované panely, zejména takové, které prezentují originální letokruhy dřeva. Samotná kresba dřeva, například ořechu nebo mahagonu, je velmi dekorativní. Dnešní dřevěné obklady stěn mají větší rozměry než prkna montovaná dříve. Dnes se upevňují na stěnách nejen svisle, ale také vodorovně nebo šikmo.

PVC panely na stěnu jsou alternativou pro dřevěné obklady.

Jsou vhodné do všech vlhkých místností, nedeformují se vlivem času, jsou levnější a snadněji se montují. Jejich údržba je jednodušší. K odstranění nečistot postačí vlhká houbička. Povrch PVC panelů mohou zdobit různé vzory, například napodobující kámen, kov, látku, ornamenty, různé motivy a jednotlivé barvy. Taková pestrost poskytuje mnoho možností využití.

 

 MDF panely na stěnu jsou zhotoveny z dřevotřískových desek potažených ozdobnou folií, které chrání materiál před vlhkosti a znečištěním. MDF panely jsou dodatečnou tepelnou izolací a tlumí hluk zvenku a zevnitř. Díky pestré nabídce barev jsou MDF panely velmi univerzální. Můžete s nimi vyzdobit jak moderní, tak klasický interiér. Nejlépe se hodí do místností, jako jsou obývací pokoje nebo ložnice.

Co získáte použitím panelů na stěnách?

  • módní úpravu interiéru,
  • ušlechtilý obklad stěn,
  • originální dekoraci,
  • možnost libovolného uspořádání,
  • rychlou konečnou úpravu interiéru.