Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Tvar
Materiál
Barva
Značka
Hledat

Kuchyňské dřezy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4  5    
2299,00 Kč / ks 2999,00 Kč / ks
Akce
2299,00 Kč / ks 2999,00 Kč / ks
Akce
2299,00 Kč / ks 2999,00 Kč / ks
Akce
5599,00 Kč / ks
1999,00 Kč / ks
1  2  3  4  5    
Jak vybrat kuchyňský dřez? Žula, ocel nebo sklo? Poradíme, který je nejlepší!

Jak vybrat kuchyňský dřez? Žula, ocel nebo sklo? Poradíme, který je nejlepší!

02.06.2022

Dřez je jedním ze základních prvků vybavení kuchyně. Kuchyňský dřez měl by nejen esteticky vypadat, ale také být přizpůsoben našim potřebám a také být praktický při každodenním používání – odolný a snadno se čistit...

Návrh kuchyně

Návrh kuchyně

10.07.2021

Kuchyň je jedna z nejdůležitějších místností v domě – právě zde obvykle trávíme čas s rodinou, učíme se vařit nové pokrmy a připravovat jídlo pro sebe a své blízké. Mnozí z nás začínají svůj den v kuchyni přípravou aromatické kávy a zde také obvykle po pr

Kuchyňské dřezy

Jaký dřez zvolit?

Dřez je nezbytným vybavením každé kuchyně. Typ dřezu bychom měli zvolit v závislosti na životním stylu a na tom, zda používáme myčku nádobí. V prodejnách Baumax naleznete velký výběr dřezů splňujících různé požadavky. Dřez by měl být nejen pěkný a sladěný s linkou, ale musí být zejména praktický, snadno udržovatelný a odolný vůči mechanickému poškození.

Výběr dřezu byste neměli uspěchat – pokud si vyberete kvalitní kuchyňský dřez, může zdobit vaši domácnost mnoho let. Rozhodujte se především podle svých priorit. Zvažte nejen to, kolik času trávíte v kuchyni, zda rádi vaříte, kolik má vaše domácnost členů, ale i to, jak moc času chcete věnovat péči o tohoto kuchyňského pomocníka.

V dnešní době jsou kuchyňské dřezy multifunkční, neslouží pouze k umývání nádobí a potravin. Může také být pracovní plochou, sítkem a cedníkem, dokonce i drtičem odpadů.

Kuchyňské dřezy nerezové, granitové, kompozitní, jednokomorové i dvoukomorové, s odkapávačem i bez, klasické i rohové najdete v naší široké nabídce.

 

 

Cena určuje kvalitu

Dobré dřezy jsou tlustostěnné, perfektně tlumí hluk tekoucí vody a nedeformují se. Množství materiálu spotřebovaného k výrobě se samozřejmě odráží na ceně. Tlustostěnný dřez stojí několikrát více než podobně vypadající dřez se stěnami tenkými jako papír. V případě kompozitních dřezů rozhoduje o kvalitě také poměr minerálů a pryskyřic v materiálu. Z toho vyplývají velké cenové rozdíly u zdánlivě podobných výrobků.

 

Jaké dřezy nabízíme

Nejlevnější jsou ocelové smalotované dřezy určené k osazení na samostatně stojící skříňku. Smalt se snadno udržuje v čistotě, ale může se poškodit nárazem nebo poškrábat hrubými nečistotami.

Nerezové dřezy mají v kuchyních stále největší zastoupení. Je to dáno jednak jejich nepříliš náročnou údržbou, ale také vysokou hygieničností a nenáchylností k usazování nečistot a bakterií. I proto je nerez nejčastějším materiálem používaným v restauracích. Jsou odolné vůči vysokým teplotám a i pro ně je charakteristická dlouhá životnost a nadčasový vzhled. Jejich nevýhodou je ale to, že je poměrně snadné je poškrábat a že se často na jejich povrchu tvoří vápenaté usazeniny po zaschlých kapkách vody. 

Nejvíce přednosti mají kompozitní žulové dřezy. Jsou odolné vůči poškrábání, nárazům, změnám teplot a snadno se udržují v čistotě. Stejně dobré, ale dražší jsou keramické dřezy. Jen o málo horší jsou levnější plastové dřezy, které jsou ale méně odolné vůči působení vysokých teplot (některé modely vydrží až 250°C, jiné pouze 150°C, není tedy dobré na ně pokládat plechy vyjmuté z horké trouby).

Dřez podle velikosti

Po výběru materiálu se můžete zabývat tvarem, velikostí a hloubkou dřezu. Všechny výše zmíněné varianty najdete na trhu v mnoha provedeních – jako dvoukomorové dřezy, jednokomorové dřezy i jako rohové. To, jakou velikost budete moci použít, určuje šířka vaší spodní skřínky, její rozměr, který výrobci zpravidla uvádějí u každého takového výrobku, rozhoduje o tom, jak široký dřez můžete do skřínky namontovat bez dalších úprav. Pokud je šířka vaší spodní skříňky menší než šířka dřezu, nemusíte ještě vybírat jiný dřez. Hlavní je, aby se do spodní skříňky vešla komora dřezu, odkapávací plocha už může být nad jiným prostorem. Pokud skřínka umístěná vedle dřezu nemá zásuvky, ale police, je možné po úpravě bočnic dřez namontovat i do takové skříňky.

Důležitou součástí každého dřezu je samozřejmě vodovodní baterie, dřezové baterie mohou být ruzné, v naší nabídce můžeme nabídnou nástěnné i stojánkové, ale i se sprchou. Jakou si vyberete záleží pouze na vás.