Skleněné žulové a ocelové - nejmódnější dřezy do moderní kuchyně

08.10.2022

Kuchyňský dřez a kuchyňské baterie jsou nepostradatelným prvkem vybavení kuchyňské linky ve vaší kuchyni. Aby kuchyňské dřezy a kuchyňské baterie plnily svůj úkol dlouhá léta, měly by být vyrobeny z kvalitních materiálů. Výrobci nám nabízejí celou řadu výrobků, vhodných jak do moderní kuchyně, tak i ty klasické. Můžete si vybrat jak design, tak materiál provedení. Granitový dřez, keramický dřez, ocelový dřez z nerezové oceli či kamenný - to jsou jen některé druhy materiálů, z jakých se dřezy do kuchyně vyrábějí. Dřezy mohou být jednokomorové či dvoukomorové, rohové, vybavené vaničkou nebo odkapávačem, což je velmi praktické, obzvlášť v případě dřezu s jednou komorou. Vanička může posloužit například pro umývání ovoce a zeleniny, a může posloužit i jako odkapávač.

Který z nich bude velmi kvalitní a vydrží ve vaší kuchyni po dlouhá léta bez známek opotřebení? Jaký kuchyňský dřez bude odolný vůči mechanickému poškození, designový a módní zároveň? Jaké materiály kuchyňského dřezu budou nejlépe ladit do kuchyňské linky v moderním stylu, a jaké do klasické kuchyňské linky? Nesmíme zapomenout ani na kvalitní kuchyňské baterie, které dotvoří vzhled dřezu. O tom všem vám chceme říci v dnešním článku. V případě, že hledáte nejen kvalitní, ale také designový kuchyňský dřez, podívejte se, jaké typy a materiály dřezu v této sezóně lámou skutečné rekordy popularity? Poradíme vám, jak vybrat dřez ke konkrétnímu stylu kuchyňské linky, a jak mezi tolika možnostmi najít ten nejfunkčnější a nejpraktičtější dřez do vaší kuchyně.


V tomto článku:

1. Nejmódnější kuchyňské dřezy – zde se design snoubí s kvalitou

2. Skleněný dřez - model, který potěší svým efektním designem

3. Ocelový dřez do kuchyně v kombinaci s minimalistickým aranžmá

4. Co najdete v nabídce BauMax - žula, sklo, kov, keramika, kámen vhodné do každé kuchyně

5. Granitový dřez v minimalistickém provedení

6. Nejmódnější kuchyňské dřezy pro harmonický interiér kuchyně

7. Kvalita a odolnost zaručí krásný vzhled keramiky

8. Shrnutí - Nejmódnější kuchyňské dřezy, které zaujmou svou kvalitou


 


Nejmódnější kuchyňské dřezy – zde se design snoubí s kvalitou

Nejmódnější kuchyňské dřezy do moderní kuchyně, tedy jaké? Především ty, které spojují funkčnost a design a ladí stylově do vaší kuchyně. Těžko nesouhlasit s tvrzením, že kuchyňský dřez je obzvláště intenzivně využívaným prvkem v kuchyni. Každý den musí čelit mnoha kuchyňským výzvám.

Pokud chcete, aby byl kuchyňský dřez ozdobou interiéru a na dlouho si zachoval svůj původní vzhled, a také funkčnost, stojí za to vybírat kvalitní a odolné materiály. Určujícím faktorem při výběru moderního dřezu do moderní kuchyňské linky je - kvalita! Každý model kuchyňského dřezu, který se může pochlubit vysokými užitnými hodnotami, si zaslouží vaši pozornost. Jaké materiály, mezi tolika nabízenými, stojí za pozornost? Budou lepší dřezy z nerezové oceli, kamene nebo skla? Jaký z nich se vyplatí vybrat do kuchyňského prostoru? Jaké modely kuchyňských dřezů jsou obzvláště pozoruhodné a mají dlouhou životnost?

Skleněný dřez - model, který potěší svým efektním designem

Milovníci klasiky se při hledání dokonalého dřezu dívají na skleněné dřezy s určitou nedůvěrou. Bohužel stále přetrvává přesvědčení, že sklo je křehký a choulostivý materiál, a tím zcela nevhodný pro dřez do kuchyně. Není to pravda. Všechny skleněné kuchyňské dřezy jsou vyráběny z velmi silné, často i 8-10mm, vrstvy kvalitního tvrzeného skla. Proto jsou velmi odolné nejen vůči mechanickému poškození a poškrábání, ale také vůči vysokým a nízkým teplotám.

Navíc zaručují snadné čištění a co je nejdůležitější, tedy moderní a také jedinečný design. Neměli byste se bát, že náhodně upuštěný talíř nebo hrnec rozbije dřez. Pokud se však dřez případně poškodí v důsledku silného nárazu, nerozpadne se na malé kousky, ale zůstane pohromadě a zachová se podobně jako čelní sklo automobilu při nárazu.

Stojí za to připomenout, že sklo, ze kterého jsou dřezy vyrobeny, je zcela hladké, co zaručuje estetický vzhled na léta. Na výběr jsou také různé barvy provedení dřezu, díky čemu můžete je snadno sladit s designem vaší kuchyně a barvou pracovní desky.

Ocelový dřez do kuchyně v kombinaci s minimalistickým aranžmá

Není dřez jako dřez – i když jsou ocelové. Ocelové kuchyňské dřezy se mohou výrazně lišit odolností a způsobem povrchové úpravy dřezu. Vyšší kvalita materiálu se často promítá do vyšší ceny. Vyplatí se však investovat do kvalitního produktu, protože právě kvalita, jak jsme již od začátku zdůraznili, je determinantem moderního a funkčního zařízení. Udržovat takový dřez v čistotě je také poměrně jednoduché – kapky vody, usazeniny z vodního kamene, nečistoty a zbytky saponátu stačí opláchnout vodou a utřít utěrkou. V případě odolnějších nečistot můžete použít tekuté čisticí přípravky, které nepoškrábou povrch dřezu.

Ocelové kuchyňské dřezy dostupné na trhu se vyrábějí z různých druhů oceli. Nejoblíbenější jsou kuchyňské dřezy z leštěné, saténové a matné oceli. Vyberte takové provedení, které nejlépe zdůrazní charakter vaší kuchyně. Ocelové dřezy jsou odolné, velmi elegantní a skvěle vypadají. Klíčovou roli v životnosti ocelového kuchyňského dřezu hraje samozřejmě správná údržba. Mírnou nevýhodou takového typu dřezu je fakt, že není příliš decentní, takže lesklý nerez prvoplánově upoutá pozornost.

Co najdete v nabídce BauMax - žula, sklo, kov, keramika, kámen vhodné do každé kuchyně

Jednoduché, geometrické tvary a surový vzhled materiálu - takové dřezy se perfektně hodí do kuchyně v moderním stylu. BauMax nabízí ocelové dřezy, které jsou ideální pro minimalistické interiéry minimalistického vzhledu. V souladu s moderním přístupem k designu interiéru kuchyně jsou stále častěji otevřeny do obývacího pokoje. Při výběru dřezu a kuchyňské baterie do vaší kuchyně stojí za to se ujistit, že bude elegantním doplňkem a bude ladit jak s uspořádáním v kuchyni tak jídelně či obývacím pokoji. Není to úplně snadný úkol, obzvlášť když výběr kuchyňských dřezů je tak obrovský. V případě jakýchkoliv pochybností můžete se poradit s našimi odborníky nebo si prohlédnout naše inspirace, které odrážejí nejnovější trendy.

Granitový dřez v minimalistickém provedení

I když je pro mnohé z nás minimalistický design spojován především s ocelí, neznamená to, že je to jediný materiál, který bude vypadat dobře v kuchyni v moderním stylu. Granitový dřez je do takové kuchyně stejně vhodný jako ocelový model. Náš obchod nabízí granitové dřezy, která splňují nejvyšší požadavky na kvalitu, a jsou navrženy v módním designu a v souladu s nejnovějšími trendy.

Granitové dřezy patří k nejodolnějším na trhu. Vyrábějí se z materiálu, který jim poskytuje vynikající technické vlastnosti a pevnost. Jsou odolné proti poškození, snesou jak vysoké, tak extrémně nízké teploty a jsou odolné i vůči korozivním chemikáliím. Nemusíte se o ně tedy bát při každodenních činnostech v kuchyni. Skvěle doplní mycí zónu v kuchyni. Stojí za to zdůraznit, že granitové dřezy jsou dostupné v několika barevných provedeních. Nejoblíbenější jsou černé a šedé dřezy, které krásně ladí s minimalistickým stylem. Pokud k nim zvolíte příslušné kuchyňské baterie, vytvoříte tak atraktivní sadu, která dodá vaší kuchyni velmi elegantní vzhled. Výhodou granitu je navíc nižší pořizovací cena než v případě kuchyňských dřezů z přírodního kamene.

Nejmódnější kuchyňské dřezy pro harmonický interiér kuchyně

Jak vytvořit krásný harmonický celek, aby vzniklo moderní spojení pracovní desky a dřezu? Odborníci radí zvolit barevnou jednotnost a vybrat dřez v barvě kuchyňské pracovní desky. Do černé pracovní desky se skvěle hodí dřez z černé žuly nebo kamene. Můžete také použit bílé granitové dřezy, které jsou novinkou na trhu a krásně doplňují pracovní desku z bílého mramoru. Tam, kde v kuchyni v minimalistickém aranžmá dominuje šedá, můžete s úspěchem zvolit moderní šedý granitový dřez. Vyberte si k němu baterii, která zdůrazní minimalistický charakter kuchyně, pracovní desky a kuchyňských skříněk.

Kvalita a odolnost zaručí krásný vzhled keramiky

Dřez je nepostradatelným prvkem výbavy každé kuchyně, a je zároveň designovým doplňkem, díky kterému můžete dodat kuchyňské lince a pracovní desce nejen moderní, ale i elegantní či originální vzhled. Různé materiály kuchyňských dřezů zaručí jiný efekt. Chladná ocel a elegantní žula zdůrazní dokonalý, jednoduchý, modernistický vzhled kuchyňských interiérů, ale také zajistí dlouhou životnost těchto výrobků. Ocel použitá při výrobě kuchyňských dřezů patří z hlediska kvality k těm nejušlechtilejším materiálům a její neutrální vzhled lze použít v různých kuchyňských aranžmá. Speciální složení zabraňuje rezivění, chrání před zabarvením a také kyselinami a louhy, které mohou poškodit jiné materiály.

Granitový dřez je extrémně pevný a odolný vůči poškození a poškrábání. Antiseptický povrch zabraňuje růstu bakterií a plísní. Můžete jej snadno sladit s designem pracovní desky pro vytvoření jednotného povrchu pracovní plochy.

Sklo, i když se na první pohled zdá být křehké, je ušlechtilý, odolný a elegantní materiál. Můžete jej bez obav použít do kuchyně. Vyberte si z více barevných provedení. Skleněné dřezy jsou prostě šité na míru moderním interiérům.

Shrnutí - Nejmódnější kuchyňské dřezy, které zaujmou svou kvalitou

Klíčem k dokonale navrženému interiéru kuchyně je náležitá pozornost věnovaná detailům. V minimalistickém interiéru budou všechny nedostatky obzvlášť viditelné. Proto je tolik důležité vybrat zařízení, která jsou vysoce kvalitní a v kuchyni splňují ty nejvyšší standardy. Dřez je jedním z hlavních prvků kuchyňského vybavení, proto by mělo být především funkční odolné, ale i vzhledově atraktivní. Vyberte si dřez do kuchyně, který splní všechny tyto parametry a bude vám sloužit po dlouhá léta.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Návrh kuchyně


Jak vybrat kuchyňský dřez? Žula, ocel nebo sklo? Poradíme, který je nejlepší!


Skleněné žulové a ocelové - nejmódnější dřezy do moderní kuchyně


 

Zpět