Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (mm)
Barva
Materiál
Odstín
Vzor
Šířka (mm)
Kolekce
Hledat

Fasádní obkladové desky a panely

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jak obnovit nástěnné obkladové panely

Jak obnovit nástěnné obkladové panely

08.11.2021

Nástěnné panely jsou současnou náhradou za donedávna módní obložení. Předsíně, obývací pokoje, a dokonce i kuchyně byly obloženy dřevem, které, když ponecháme ve stejné barvě, zdobilo domácí zdi po celá léta. V současné době náhradou za obložení jsou...

Fasádní obkladová deska

Fasádní obkladová deska je dokončovací materiál, který se primárně používá v exteriérových uspořádáních. Jako obklad fasád, štítů a komínů se používají obkladové desky v různých vzorech a barvách.

Proč jsou fasádní desky tak populární a v čem je jejich výhoda?

Za prvé, fasáda z obkladových desek vypadá mimořádně esteticky a módně. Navíc poskytuje neomezené možnosti uspořádání. Lze je použít k pokrytí celé fasády nebo pouze její části a kombinovat je s omítkou, kamenem nebo sklem. Obkladové desky se často používají k zdůraznění pouze nejcharakterističtějších prvků fasády - různých vybrání, výčnělků nebo elegantního rámu mezi okny. Použití desek vám umožní zdůraznit prostorovost fasády a dokonce opticky modelovat tvar domu.

Efekt dřeva bez dřeva

Flexibilní fasádní obkladové desky jsou dokončovacím materiálem imitujícím strukturu přírodního dřeva. Jsou k dispozici v mnoha vzorech, barvách a strukturách. Obkladové desky se snadno instalují a zajištují pohodlí při používání. Kromě toho jsou velmi flexibilní a odolné vůči povětrnostním podmínkám, jako je déšť nebo sníh. To, co odlišuje obkladové fasádní desky od ostatních dokončovacích prvků, je skutečnost, že jsou šetrné k životnímu prostředí.

Lze je použít pro vnitřní i vnější dokončovací práce. Používají se na minerální a betonové podklady, do zateplovacích systémů, na sádrokartony a jiné pevné stavební podklady.

Vlastnosti

Fasádní obkladová deska vděčí za svou obrovskou popularitu svým vynikajícím vlastnostem. Nejdůležitější jsou:

  • rychlá a snadná montáž,
  • nehořlavost,
  • estetický vzhled,
  • optimalizace tepelné izolace,
  • šetrnost k životnímu prostředí a lidskému zdraví,
  • nízké náklady na údržbu,
  • zvýšená odolnost vůči vnějším faktorům.

Alternativní použití fasádní obkladové desky

Fasádní obkladové desky je systém navržený a konstruovaný především jako dokončovací materiál fasády. Vzhledem k jejich vysoké estetice a vlastnostem je spektrum využití desek však mnohem širší. Používají se také pro stavbu altánů, povrchů balkonů a teras, stejně jako pro stavbu plotových prvků.