Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva
Rozměry (cm)
Více
Hledat

Anatomické polštáře

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Anatomické polštáře

Polštář používaný na spaní by měl být nejen pohodlný, ale i funkční. Ideální model by měl podporovat správnou přirozenou polohu páteře, správně podpírat hlavu a splňovat individuální očekávání uživatele a zajistit tak dobrý spánek. Anatomický polštář nabízí oporu která snižuje tlak v oblasti hlavy krku po celou noc a poskytuje výjimečný komfort spánku.

Klasický polštář a anatomické polštáře

Tradiční polštář může být naplněn silikonovým nebo jiným syntetickým vláknem, prachovým peřím, peřím nebo vlnou, případně jinou výplní. Syntetické polštáře lze často prát. Jsou měkké, lehké, termoregulační a dobře odvádějí vlhkost. Jejich velkou výhodou je, že nezpůsobují alergie. Polštáře s přírodní výplní jsou dražší. Příliš vysoký polštář může způsobit zakřivení krčních obratlů přes noc a způsobit bolesti hlavy a krku. Tradiční polštáře nejsou schopny zajistit správnou polohu páteře a její oporu.

Anatomický polštář je navržen tak, aby poskytoval vynikající oporu hlavy prakticky v jakékoliv poloze při spánku. Nejznámější anatomický polštář je na jedné straně vyšší a na druhé straně nižší se speciálním prolisem uprostřed. Takový polštář bude ideální pro lidi spící na boku, takže je důležité vybrat polštář s ohledem na polohu spánku. V našem internetovém obchodě najdete produkty, které rozhodně splní vaše očekávání!

Anatomický polštář - výhody

Správně zvolený anatomický polštář poskytne šíji při spánku výbornou oporu. Je to perfektní řešení pro lidi, kteří cítí nepohodlí během spánku, protože lze jej přizpusobit individuálním potřebám uživatelů.

Jeho tvar a speciální prohlubeň přizpůsobená tvaru hlavy uvolňuje svaly a podporuje zakřivení krku. Poskytuje také dostatečnou oporu pažím a správnou a přirozenou polohu páteře během spánku. Díky nim úžasně odstraníte napětí vytvořené během dne. Probudíte se svěží, a proto budete mít více energie po celý den.

Výměnou tradičních polštářů za anatomické máte velkou šanci zbavit se různých přetrvávajících neduhů. Dobře zvolený anatomický polštář, stejně jako ortopedický polštář, dokáže odstranit bolesti zad, migrény, bolesti hlavy nebo spánkovou apnoe způsobenou nevhodnou polohou při spánku.

Anatomické polštáře se doporučují lidem, kteří bojují s potížemi a degeneracemi, jako jsou bolesti šíje, páteře nebo krční páteře. Pamatujte však, že se nejedná o ortopedické polštáře.

Navíc díky svému tvaru omezují noční vrtění, které je často jedním z hlavních důvodů probouzení se ze spánku. Takže pokud často měníte polohu - toto je polštář pro vás!

Vlastnosti anatomického polštáře

Základními vlastnostmi anatomických polštářů je jejich dokonalé přizpůsobeni tvaru těla, správná podpora hlavy a šíji v přirozené poloze pro naši páteř. Anatomické polštáře se vyznačují svým tvarem a materiálem. Takové polštáře se nejčastěji vyrábí z termoplastické pěny, vysoce pružné pěny nebo latexu. Polštáře na spaní z těchto materiálů jsou pružnější a více elastické. Nedeformují se, nemačkají se ani nemění tvar. Snadno se vrací do původního tvaru. Pěny jsou vzdušné, díky čemuž polštář dýchá a vydává teplo, díky čemu se nepřehřívá. Samotný povlak a jeho struktura umožňuje nadměrný odvod vlhkosti a tepla.

Jak vybrat perfektní ergonomický polštář?

Pohodlný a zdravý spánek zajištuje správná podpora páteře a matrace, která se přizpůsobuje tvaru těla během spánku. Při výběru správné matrace do postele je velmi důležité zaměřit se rovněž na výběr správného polštáře. Platí pravidlo, že měkký ergonomický polštář volíme s měkkou matrací a tvrdší s tvrdší. Výběrem správného polštáře budete více odpočatí, zlepší se kvalita spánku a během dne zmizí bolesti šíje. Spánek na dobře padnoucím lůžku podpoří koncentraci a soustředění během dne.

Podle polohy, ve které nejčastěji spíte, ať už na zádech nebo na břiše – si můžete vybrat tvar a flexibilitu, která vám nejvíce vyhovuje. Při výběru ergonomického polštáře hraje důležitou roli výška polštáře. Profilovaný polštář musí být kompatibilní s geometrií těla. Pro osoby spící na boku se doporučují profilované polštáře se silnějším okrajem pro podepření krční části, které vyplní prostor mezi krkem a matrací. Výška polštáře závisí na šířce ramen. U širších musí být polštář vyšší. Pokud spíte většinu času na zádech, zvolte nižší anatomický polštář. Měl by vyplnit malou mezeru mezi matrací a krkem. Velký výběr polštářů, které uleví vaší páteři a zajistí kvalitní spanek, najdete v našem obchodě.