Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Délka (cm)
Materiál rámu
Druh sortimentu
Šířka (cm)
Výška (cm)
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Zahradní altány a pavilony

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
13999,00 Kč / ks
Novinky
19999,00 Kč / ks
Novinky
12999,00 Kč / ks
16699,00 Kč / ks
22199,00 Kč / ks
22999,00 Kč / ks
16999,00 Kč / ks
17999,00 Kč / ks

Začne-li se v létě z nebe valit teplo a není sebemenší náznak větru, který je v takových chvílích prospěšný, stojí za to přemýšlet o stinném přístřešku.

Zahradní altány jsou jednoduché dřevěné konstrukce, které lze umístit na zahradu – zastřešený prostor vás může chránit před slunečním zářením nebo náhlou změnou počasí, kdy se obloha pokryje tmavými mraky, ze kterých může pršet.

Zahradní altány a pergoly - BauMax

Dnes jsou altány nejen funkční, ale představují i výzdobu každé zahrady.

 

Funkčnost

 

Zahradní altány jsou nejoblíbenější volbou, ale na některých zahradách můžete vidět i masivnější cihlové nebo kovové verze. Tyto stavby mají obvykle dvě základní funkce – slouží buď jako přístřešek před počasím, nebo jako sklad pro zahradní zařízení, například kolečka či konve na květiny.

Altány charakteristické mírně strmou střechou jsou často postaveny na čtvercovém podstavci a ve středu se nachází stůl obklopený lavičkami – to vše slouží pro pohodlí uživatelů, kteří budou schopni trávit čas venku bez ohledu na počasí. Můžete navíc plánovat zahradní rodinnou sešlost nebo zorganizovat večerní grilování pro přátele.

 

Vzhled

 

Chcete-li, aby vaše zahrada vypadala skvěle, musíte se zaměřit na jednotlivé prvky, které následně vytváří koherentní prostředí. Osečený trávník, zametená cesta, rovnoměrně ořezané keře a dekorativní rostliny jsou jen začátkem práce. Celek doplňují pečlivě vybrané zahradní plastiky (např. architektonický beton) a altán, který může být hlavní ozdobou. Ten může být snadno ještě ozdoben závěsnými květináči a malbami v nestandardních barvách (nezapomeňte na impregnaci dřeva). Můžete si vybrat z více či méně zabudovaných verzí, s otevřeným přístupem nebo s jedním vchodem.