Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Universální hnojiva

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
65,00 Kč / ks
449,00 Kč / ks
149,00 Kč / ks
79,00 Kč / ks
45,00 Kč / ks

Univerzální hnojiva pro stromy a keře

Krásná a zdravá zahrada je snem každého zahradníka. Barevné květy, hojně a často kvetoucí. Ovocné stromy a keře, které přinášejí chutné ovoce. Bohatý zeleninový záhon, který má spousta úrody. Vše to lze dosáhnout snadněji a rychleji, pokud se rozhodneme použít univerzální hnojiva. Výběr vhodných prostředků se však může ukázat jako obtížný, a proto vám nabízíme širokou škálu  univerzálních hnojiv.

Hnojiva

 

Hnojení rostlin je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů péče. Rostliny postříkané nebo zalévané hnojivem jsou odolnější vůči chorobám a škůdcům a jejich životnost se také výrazně prodlužuje. Kvetoucí rostliny mají intenzivní barvy, kvetou déle, bohatěji a častěji. Hnojiva zlepšují chuť zeleninových a ovocných plodů a způsobují, že bohatě rostou. Ovoce a zelenina má výraznější zbarvení a stromy jsou zdravé a odolné.

 

Univerzální hnojiva- Baumax.cz

 

Univerzální hnojivo

Při používání hnojiv je velmi snadné udělat chybu. Špatně zvolené hnojivo způsobí více škody než užitku. Univerzální hnojivo se doporučuje pro začínající zahradníky, kteří mohou mít problémy s výběrem speciálního hnojiva pro konkrétní rostliny. Univerzální hnojivo obsahuje tři základní prvky pro rostliny - dusík, fosfor a draslík - v průměrných dávkách. Toto složení vám umožňuje aplikovat přípravek na různé rostliny.

Univerzální hnojivo v granulích by se však nemělo používat na mokré rostliny - granule se mohou na rostliny lepit a značně je poškodit. Účinnost hnojiva je také omezená v období sucha nebo mrazu. Granule aplikujeme pouze za slunečného bezvětrného počasí, kdy je teplota nad 10 °C. Nejjednodušší je aplikovat hnojiva brzy na jaře - granule jednoduše smíchejte s kyprou půdou a zalévejte. V takto připravené půdě bude dokonale růst zelenina, byliny a nově zasazený strom nebo keře. Hnojivo se aplikuje na stávající stromy a keře – posypem granuli kolem rostliny (až na větve) a mělkým posypáním vrstvou půdy. Po aplikaci hnojiva půdu vždy zalejte.

Granulované univerzální hnojivo je určeno pro kvetoucí rostliny, zeleninu a byliny, ovocné stromy a keře a okrasné rostliny. Pravidelné používání hnojiv poskytuje živiny a podporuje vývoj zahradní vegetace. Mezi přísady, které musí univerzální hnojivo obsahovat, budou vždy makro a mikroživiny. Živiny podporují růst a chrání všechny rostliny. Při hnojení buďte opatrní. Před aplikací přípravku stojí za to přečíst příbalový leták - budeme vědět, v jakých dávkách hnojit zahradní rostliny. Univerzální hnojivo je malý zahradní pomocník.

 

Hnojiva – nákup

V nabídce našeho obchodu najdete produkty vhodné pro potřeby rostlin ve vaší zahradě. Vhodné složení draslíku, fosforu a dusíku podpoří vývoj květin, stromů a keřů. Naše výrobky pocházejí od důvěryhodných výrobců a jsou velmi kvalitní a efektivní. Velké balení nám může vydržet déle, ale hnojivo je potřeba uschovat na suchem místě.

 

Univerzální hnojiva- Baumax.cz