Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Trávníková hnojiva

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
449,00 Kč / ks
135,00 Kč / ks

Trávníková hnojiva

Krásný, dobře udržovaný a svěží zelený trávník je touhou každého zahradníka. Bez ohledu na to, zda máme malou nebo velkou zahradu, chceme, aby trávník vypadal krásně a esteticky. Staráme se o něj, sekáme, zaléváme, ale také hnojíme. Zjistěte, jaká trávniková hnojiva budou fungovat nejlépe a jak bychom měli začít s hnojením trávníků.

 

Trávníková hnojiva- Baumax.cz

 

Trávníková hnojiva

Zlepšují vitalitu trávy, dodávají ji zdravý vzhled a intenzivní barvu, chrání proti chorobám, zabraňují zarůstání trávy mechem a lišejníky a způsobují rychlejší růst a hustotu trávníku. To vše by mělo zaručit naše hnojivo. Vhodně zvolené hnojivo bude mít pozitivní vliv na trávu a zároveň nepoškodí rostliny.

Existuje několik druhů hnojiv: dlouhodobě působící - fungují po dobu 90 - 120 dnů, pomalu uvolňují malé dávky živin do půdy, díky čemuž rostliny neustále vstřebávají minerály a jsou vyživovány po dobu 3-4 měsíců. Aplikace takových hnojiv výrazně minimalizuje možnost nadměrného pohnojení trávníku. Granulované - fungují asi měsíc. Tekuté - působí kratší dobu, jen několik dní, takže hnojení je nutné opakovat velmi často. Tekutá hnojiva se obvykle používají jako doplňková hnojiva k dlouhodobě působícím nebo granulovým hnojivům. Dávkování hnojiva se musí používat přesně dle návodu, aby nedošlo k nadměrnému pohnojení.

Dlouhodobě působící a granulované přípravky by neměly být aplikovány v dešti, ale za sucha a bezvětří. Vyšší vlhkost nebo mokrá tráva mohou způsobit, že se hnojivo nalepí na stéblo trávy a může ji poškodit. Hnojivo aplikujte rovnoměrně na trávníky a po dokončení práce trávník zalejte, aby se granule rozpustily a vsákly do půdy. 

 

Trávníková hnojiva- Baumax.cz

 

Jak a kdy používat trávníkové hnojivo?

Trávníky je třeba hnojit mezi březnem a říjnem - toto je vegetativní období rostlin, s výjimkou mrazivého počasí. Trávník v těchto měsících intenzivně roste a bude vyžadovat největší množství minerálů a živin. Systematické hnojení trávníku zajistí krásný vzhled a intenzivní barvu a zaručí odolnost a životnost.

Samotný trávník nám někdy dokáže vyslat signály, že potřebuje další dávky makro a mikroživin. Pokud na svém trávníku uvidíte hodně uschlých, žlutých, hnědých nebo dřevitých stébel, dojde k nepřirozenému zabarvení, tráva roste nerovnoměrně nebo se vám vytvoří plíseň, je to známkou toho, že potřebujete další hnojení.

Během vegetačního období se vyplatí hnojit nejméně třikrát, jarní hnojení stimuluje trávník k intenzivnímu růstu a přípravě správných živin, aby trávník mohl hned vypadat atraktivně. Na jaře by mělo být trávníkové hnojivo bohaté na dusík. Než jej aplikujeme, vyčistíme trávník, rozhrabeme listí a větvičky a mrtvou trávu a doplníme chybějící části trávníku semeny. Aplikujte hnojivo za bezvětrného slunečného počasí, kdy vlhkost trávy není vysoká. Hnojení v létě zabrání vyschnutí trávníku a zajistí, aby byl trávník odolný vůči nedostatku vody. Léto je také skvělý čas, jak se zbavit plevelů. Podzimní péče hnojivy posiluje trávník a připravuje ho na zimování. Jsou doplněné přísady, které tráva při sekání ztratila. Podzimní hnojivo na trávník by mělo být bohaté na fosfor a draslík. Na podzim by měla být provedena poslední aplikace hnojiv, když teplota neklesne pod 10 ° C.

 

Travní hnojivo a hnojení - praktické rady

Trávníkové hnojivo zlepšuje vzhled trávy a umožňuje důkladnou péči. Při hnojení stojí si zapamatovat několik základních pravidel, aby vypadal pohnojený trávník co nejlépe.

Při hnojení trávníků dbejte na rovnoměrnou aplikaci hnojiva na trávu. Pokud některou část trávníku vynecháte, na zeleném koberci se objeví skvrny a díry. Příliš velkorysé posypání travním hnojivem v určitých oblastech může způsobit změnu barvy. Nikdy nehnojte zmrzlou půdu nebo mokrý trávník. V takových případech může granulát zůstat na stéblech trávy a vážně je poškodit. Péče během sucha je také zbytečná, protože prostředek se nevstřebá do půdy a může spálit trávu. Podzimní hnojiva na trávníky by neměla obsahovat příliš mnoho dusíku - tento prostředek stimuluje růst rostlin a je velmi obtížné přezimovat hodně vzrostlou trávou.

Pro správné hnojení rostlin v zahradě vždy zkontrolujte příbalový štítek na daném produktu - informace v něm obsažené (složení, dávkování) budou během ošetření velmi užitečné. Zdravá zahrada a krásný trávník budou jeho výsledkem. Doporučujeme širokou škálu produktů na trávníky - podívejte se na naši nabídku a zvolte to nejlepší řešení.

 

Trávníková hnojiva- Baumax.cz

Kategórie: Hnojivá