Velkoformátové obklady - pro jaké interiéry? XXL obklady změní váš byt

10.10.2021

V případě komplexního uspořádání nového interiéru nebo renovace je důležitá pozornost ke každému detailu, a proto je výběr dokonalé podlahy nebo obkladů na zeď nesmírně důležitý a může ovlivnit pohodlí členů domácnosti. Vyberte tedy nejen bezpochyby stylové, ale také funkční řešení. Uvažujete o ideální podlaze do vaší kuchyně, koupelny nebo obývacího pokoje? Snad vás povzbudí design velkých XXL dlaždic. Velkoformátové obklady a dlažba jsou praktické a elegantní. V jakých místnostech se tedy vyplatí zvolit tento typ dlaždic? Pokud máte podlahové topení, volba velkoformátové keramické dlažby bude dobrým řešením. Totéž platí pro optické zvětšení místnosti. Díky nám poznáte mnoho zajímavých návrhů uspořádání s využitím velkoformátových obkladů a dlažby, které mohou zpestřit váš interiér a učinit jej ještě funkčnějším. Velké dlaždice jsou hitem této sezóny, mají také mnoho výhod, proto stojí za to alespoň zvážit jejich pořízení.

 

Velkoformátové obklady- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Velkoformátové dlaždice - co o nich stojí vědět? Dlaždice, které ladí k vašemu domu

2. Kde velkoformátové dlaždice budou vypadat nejlépe? Jaké dlaždice je nejlepší vybrat?

3. Velkoformátové dlaždice XXL – do interiéru v jakém stylu budou vhodné?

4. Velkoformátové obklady do koupelny - dokonalá kompozice. Pro jakou koupelnu se vyplatí  si pořídit XXL dlaždice?

5. Pokládka velkoformátových dlaždic - na co si dát pozor? Správná příprava podkladu

6. Podívejte se na naše produkty! Široký výběr dlaždic a dalších produktů


 


Velkoformátové dlaždice - co o nich stojí vědět? Dlaždice, které ladí k vašemu domu

Velkoformátové obklady mohou být na zeď a podlahu. Možná pravě pro vás budou vhodné velkoformátové dlaždice, abyste efektivně zpestřili svůj domácí prostor. Budou ideální pro interiéry, kterým chcete dodat optický prostor, a uspořádat je v jednoduchém, ale elegantním stylu. Tyto obklady jsou také obvykle velmi pevné a trvanlivé. Pokud tedy máte malou místnost, kterou chcete opticky zvětšit, bude světlá velkoformátová dlažba rozhodně skvělou volbou. Ale jaké jsou jejích přesné velikosti? Rozměry velkoformátové dlažby jsou obecně větší než 1600 čtverečních centimetrů. 50x100 cm nebo 100x100 cm je standardní velikost tohoto druhu keramiky. Mimořádně velké mohou být i velkoformátové obklady - takové dlaždice mají rozměry až 160x320 cm. Minimalistický styl vnitřního uspořadání interiéru je ideální pro výběr velkoformátových dlaždic pro dokončení interiéru. Případného poškození nebo praskání dlaždic se příliš obávat nemusíte, protože jsou obvykle opravdu odolné.

 

Velkoformátové obklady- Baumax.cz

 

Kde velkoformátové dlaždice budou vypadat nejlépe? Jaké dlaždice je nejlepší zvolit?

Velkoformátové obklady vtrhly do interiérů domů a bytů. Při aranžování velkoformátových dlaždic máte spoustu možností. Výběr samotných velkoformátových dlaždic je mimořadně bohatý. Pokud je chcete použít k atraktivnímu uspořádání obývacího pokoje, koupelny nebo dokonce kuchyně, není nic jednoduššího! Ty, kteří mají rádi jedinečná řešení a hladké, jednotné povrchy, si jistě vyberou dlaždice imitující polodrahokamy. Strukturální dlaždice imitace kamene nebo betonu jistě potěší milovníky organických povrchových úprav a minimalistického stylu uspořádání. Některé dlaždice jsou dokonce imitací nerezové oceli! Milovníci moderních interiérů si je určitě zamilují. Můžete si také vybrat zcela matné nebo naopak - lesklé velkoformátové obklady se specifickými vzory, které krásně zpestří váš interiér. Velkoformátový gres je stejně odolný a navíc můžete si vybrat vhodnou třídu oděru dlažby, díky které jí dokonale přizpůsobíte potřebám vašeho interiéru.

 

Obklady a dlažby- Baumax.cz

 

Velkoformátové dlaždice XXL – do interiéru v jakém stylu budou vhodné?

Pokud se rozhodnete pro dlaždice XXL, musíte také myslet na styl, ve kterém chcete uspořádat jednotlivé místnosti. Velkoformátové dlaždice se dodávají v různých stylech a provedeních, takže s výběrem té dokonalé varianty pro váš interiér pravděpodobně nebudete mít problémy. Velkoformátové dlaždice si rádi pořizují milovníci minimalismu a organičnosti, ale stejně dobře budou ladit i k jiným stylům aranžmá. Velkoformátové dlaždice jsou dobrou volbou například jako pozadí pro velmi efektní úpravy v glamour stylu. Budou také skvěle vypadat v rustikálních interiérech, a dokonce i v těch klasických. Pokud zvažujete do koupelny bílé vybavení nebo skandinávský styl do obývacího pokoje, určitě zvolte k nim velkoformátové obklady, které zejména v menších prostorech vytvářejí jednotné povrchy. Téměř bezespojové povrchy, vhodné pro malé a velké místnosti, jistě osloví milovníky luxusu a elegance v interiérech.

 

Velkoformátové obklady- Baumax.cz

 

Velkoformátové obklady do koupelny - dokonalá kompozice. Pro jakou koupelnu se vyplatí si pořídit XXL dlaždice?

V moderních interiérech se stále častěji začínají objevovat velkoformátové obklady. Pokud přemýšlíte o použití velkoformátových obkladů v koupelně, matné nebo lesklé povrchy budou určitě vypadat velmi zajímavě. Tento typ podlahových dlaždic - zejména velkoformátových gresů - udělá vaši koupelnu opticky větší, prostornější a dodá ji moderní charakter. Toto jednoduché a efektivní řešení celkově změní váš interiér. Možná se vám budou líbit gresové dlaždice, které jsou trvanlivé a odolné vůči vlhkosti. Do moderních kuchyní jsou nejčastějí volené matné dlaždice imitace žuly - betonové povrchy a matné provedení také odrážejí loftový styl interiérů. Často i kuchyňské pracovní desky jsou voleny ve stylu a struktuře dlaždic. Na druhou stranu podlaha imitující kámen bude perfektní do každého interiéru - včetně obývacího pokoje. Velký formát dlaždic pro aranžmá interiéru v jakémkoliv stylu bude skvělým rozhodnutím. Volba velkoformátových dlaždic také zjednoduší údržbu (rozhodně méně spár) a dlaždice imitace kamene nebo oceli budou navíc vypadat mimořadně atraktivně. Tento typ a provedení dlaždic můžete také vybrat ve formě obkladu na zeď.

Pokládka velkoformátových dlaždic - na co si dát pozor? Správná příprava podkladu

Pokládka velkoformátových dlaždic vyžaduje určitou přesnost, ale nemusí to být obtížné. Stačí si pamatovat základní pravidla a koupit správné produkty. Bude také dobré, když budete myslet na vhodnou rezervu dlaždic - zejména pro větší povrchy. Velkoformátové dlaždice jsou krásné a funkční, představují také vynikající základnu pro expresivní aranžmá, takže když už víte, jaké velkoformátové dlaždice zvolit, pamatujte, že správné natření podkladu před pokládkou je velmi důležité. Také jej musíte vyčistit a dokonale vyrovnat. Je dobré to provést pomocí samonivelační stěrky. Kupte si také lepící maltu vhodnou pro velkoformátové dlaždice. Dlaždice musí být položeny na rovný povrch. Velkoformátový gres bude vypadat skvěle zejména v koupelně a kuchyni. Do obývacího pokoje můžete například zvolit dlažbu imitace dřeva. Oblíbenou možností jsou také dlažba imitace dřeva ve formátech XXL. Pokud se vám líbí kresba přírodního mramoru, najdete rovněž velkoformátové obklady imitace mramoru. Výběr je opravdu obrovský!

 

Velkoformátové obklady- Baumax.cz

 

Podívejte se na naše produkty! Široký výběr dlaždic a dalších produktů

Pokud si chcete komplexně zařídit například koupelnu, určitě vám s tímto úkolem pomůžou naše dlažby a obklady. Máme například krásné a trvanlivé gresové dlaždice, nástěnný obklad, dlažby a keramické dlaždice. Pokud máte rádi klasičtější řešení v interiérech, podivejte se na kategorii panely a desky. Najdete tam mimo jiné extrémně funkční vinylové podlahy a soklové lišty. V naší nabídce najdete kromě velkoformátových dlaždic, také i menší, klasické obklady. Nebojte se zaměřit na originální řešení a efektivní aranžmá. Pokud však dáváte přednost klasickému stylu, najdete v tomto provedení rovněž vysněný nábytek nebo doplňky. Díky naší bohaté nabídce produktů si každý najde to své.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Dlažby do obývacího pokoje Orso Dlažby do obývacího pokoje Roma Grafit Dlažby do obývacího pokoje Hexatile Dlažby do obývacího pokoje Solace

 

 

 

Zpět