Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Formát
Více
Délka (cm)
Šířka (cm)
Typ
Určeno
Použití
Dekor
Více
Mrazuvzdornost
Povrch
Více
Rektifikovaná
Barva
Více
Třída
Otěruvzdornost
Hledat

Nástěnný obklad

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    46
59,00 Kč / ks
149,00 Kč / ks
69,00 Kč / ks 79,00 Kč / ks
Akce
259,00 Kč / m2 289,00 Kč / m2
Akce
229,00 Kč / m2 259,00 Kč / m2
Akce
1    3  4  5    46
Dlaždice s květinovým motivem -nejzajímavější trend interiérového designu 2022!

Dlaždice s květinovým motivem -nejzajímavější trend interiérového designu 2022!

18.04.2022

Obklady s rostlinnými motivy se v poslední době staly jedním z dominantních designových trendů a rázně vstoupily do interiéru domů a bytů. Jejich obliba stále roste a vše naznačuje, že rok 2022 bude ve znamení moderních květinových dekorů...

Čím vyčistit obklady po rekonstrukci

Čím vyčistit obklady po rekonstrukci

15.02.2022

Až je rekonstrukce koupelny hotová a keramické obklady a dlažba konečně zdobí stěny a podlahu je čas na velký úklid. A zde nastává odvěký problém. Jak umýt obklady a dlažbu v koupelně a jiných místnostech po rekonstrukci? Jak rychle a efektivně...

Skleněné panely do kuchyně - seznamte se s výhodami a nevýhodami tohoto řešení!

Skleněné panely do kuchyně - seznamte se s výhodami a nevýhodami tohoto řešení!

25.05.2022

Skleněné obklady do kuchyně z kaleného skla jsou již nějakou dobu nejoblíbenější formou dekorace stěn v moderních kuchyních. Tradiční dlaždice a mozaiky na stěnách jsou stále častěji nahrazovány takovými skleněnými...

Jak rozlišit dlažbu od obkladů

Jak rozlišit dlažbu od obkladů

18.01.2022

Keramické dlaždice jsou nejoblíbenější povrchovou úpravou stěn a podlah. Dlažby a obklady mají pevnou a odolnou strukturu, a zároveň mimořádně estetický vzhled . Díky tomu, že dokážou imitovat jiné materiály (přírodní dřevo, přírodní kámen, beton nebo ...

Architektonický beton v obývacím pokoji - s čím kombinovat?

Architektonický beton v obývacím pokoji - s čím kombinovat?

28.06.2022

​Betonové panely, jinak známé jako pohledový beton, jsou v poslední době jedním z nejpopulárnějších prvků úpravy interiérů, který je vhodný obzvlášť do módních a moderních aranžmá. Objevuje se na stěnách a na podlahách.

Nástěnné obklady

Obklady do koupelen a kuchyní mohou pro svou rozmanitost vzorů, barev a tvarů způsobovat určité potíže při výběru. Při výběru keramických obkladů byste se proto měli řídit především zachováním aranžérské konzistence místností a také dbát na životnost a odolnost obkladů proti mechanickému poškození a vnějším vlivům. Nezapomeňte sladit dlaždice s nábytkem a doplňky - a ne naopak. Tento přístup zúží pole výběru a zefektivní proces navrhování interiéru. Barva obkladů zaleží také od preferencí zákazníka. Při rozhodování o nákupu obkladů stojí za to věnovat pozornost výrobkům pokrytým speciální glazurou. Glazura na obkladech prodlužuje životnost obkladů, což je důležité v případě často dezinfikovaných povrchů (kuchyň, koupelna).

Obklady do kuchyně - široký výběr keramických obkladů

Během vaření se uvolňuje pára, a proto bývají kuchyně velmi vlhké. Abyste zabránili tvorbě plísní a hub, vybírejte kuchyňské obklady s nízkou nasákavostí, aby byl povrch náležitě chráněn před pronikáním nepříznivých faktorů. Ať se nám to líbí nebo ne, často při vaření děláme nepořádek. Z tohoto důvodu je dobré vybrat hladké kuchyňské obklady – usnadní to jejich čištění. Pokud jste majitelé malé kuchyně, zvažte nákup obkladů ve světlých odstínech – šedé, béžové nebo hnědé, které interiér opticky zvětší. Velké plochy umožňují prakticky naprostou volnost při výběru barev a vzorů obkladů. Hladké, jednobarevné výrobky oživíte přidáním dekorů nebo ozdobných lišt, které je doplní.

Obklady imitace cihel

Nastěnné obklady jsou nejoblíbenějším řešením, jak zajistit stěnu nad kuchyňskou linkou. Použití obkladu na tomto místě usnadní údržbu a ochranu stěny. Povrchová úprava imitující cihly dodá kuchyni eleganci a útulnost. Zajímavým řešením je použití spárovací hmoty v kontrastní barvě, která zvýrazní dekorativní charakter obkladů. Nástěnné obklady dostupné v prodeji jsou k dispozici v různých velikostech a barvách. Proto snadno přizpůsobíte dostupné výrobky svým potřebám a stylu místnosti. Malé dlaždice imitace cihel nebo zlatá obkladová mozaika jsou hitem mezi návrhy moderních kuchyní. V klasickém stylu se častěji používají dekory v barvách bílé nebo cihlově červené či šedé.

Obklady do koupelny - neomezené možnosti uspořádání

Při výběru obkladů do koupelny by vás z pochopitelných důvodů měla zajímat dvě kritéria – odolnost proti vlhkosti a protiskluznost. Stejně jako kuchyňské obklady, koupelnové obklady by měly mít hladký povrch, který je snadný na údržbu. Pokud jde o vzhled, zajímavým a v poslední době velmi oblíbeným řešením do koupelen jsou obklady imitace dřeva, které v kombinaci se světlými armaturami a sprchovými kouty vytvoří originální, moderní charakter místnosti.

Keramické obklady – jak je sladit se stylem interiéru?

Originální nápady na dokončení koupelny najdete nejen na internetu. Jak bude interiér vypadat, si můžete prohlédnout na četných aranžmá prezentovaných v obchodě nebo pomocí 3D navrhovacího programu. Široký výběr obkladů s nejrůznějšími vzory vám může způsobit problémy s výběrem, proto se vyplatí rozhodnutí pečlivě zvážit, jelikož jejich výběr bude definovat vzhled interiéru na mnoho let.

Malou koupelnu opticky zvětší světlé, odrážející se lesklé obklady. Dodají místnosti prostornost a lesk. V malých koupelnách se osvědčí dlaždice položené beze spár nebo se spárou v barvě co nejbližší povrchu obkladů. Jednotné obložení dává pocit většího prostoru.

Velkoformátové obklady v koupelně nebo kuchyni vyžadují větší prostor. Stejně jako dekorativní kámen v příliš malé místnosti ji potlačí a ještě více zmenší. Vzor, který používáte, je velmi důležitý. Intenzivní vzory z přírodního kamene, mramoru nebo ty, které připomínají travertin, vypadají skvěle ve velkých koupelnových místnostech nebo umístěné pouze jako fragment na zeď. V obývacím pokoji na stěně vypadají zajímavě obklady imitace architektonického betonu nebo matné obklady či lapatto.

Rektifikované obklady

Nerektifikované dlaždice jsou dlaždice, které po procesu vypalování již nejsou podrobeny žádné úpravě. V důsledku toho se jejich rozměry mohou lišit a okraje dlaždic umístěných k sobě - mírně odstávají. Rektifikované obklady jsou vhodné pro bezesparou pokládku, díky čemu jsou vhodné do míst vystavených intenzivnímu kontaktu s vodou a nízkými teplotami.

Všechny obchody BauMax nabízí široký výběr výrobků pro povrchovou úpravu a zařízení koupelen: obklady, sanitární keramiku, montážní materiál. V naší nabídce naleznete široký výběr montážních lepidel, spárovacích a ukončovacích lišt a nářadí potřebné pro pokládku obkladů.