Španělské obklady a dlažby v interiérech

29.04.2022

Španělské keramické obklady a dlažby jsou ideálním prvkem harmonizujícím se světlými, prostornými a elegantními interiéry. Španělské obklady a dlažby se skvěle hodí do koupelen, kuchyní, ale i otevřených obývacích pokojů, kde designéři kombinují keramiku s panely nebo jinými obklady. Na trhu je k dispozici mnoho modelů obkladů a dlažeb v různých barevných a geometrických vzorech, což umožňuje naprostou volnost při aranžování. A co je nejdůležitější, španělské obklady a dlažby mohou dodat povrchové úpravě místnosti vysokou úroveň a mimořádný charakter, a proto je tak často a s oblibou vybírají nejen Češi. Jejich cena není vždy vysoká, zato kvalita rozhodně ano.

Španělské obklady a dlažby- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Španělské obklady a dlažby v aranžérských řešeních

2. Španělské keramické dlažby a obklady – specifikace a vzhled

3. Španělské obklady a dlažby na stěnách a podlaze v koupelně

4. Alternativa španělských obkladů a dlažby

5. Španělské obklady a dlažby, pevné a odolné - pouze originální!Španělské obklady a dlažby v aranžérských řešeních

Španělské keramické obklady a dlažby v interiérech najdeme nejčastěji v kuchyni nebo koupelně. Skvěle se hodí do kuchyně nad pracovní desku u dřezu, do koupelen u zrcadel a sprchových koutů a někdy jsou série obkladů a dlažeb aranžované jako mozaika zdobící obložení vany nebo prostor před ní. Za jejich funkčnost lze dát nejvyšší hodnocení. Různobarevná stylistika, bohatost vzorů a kvalitní materiál – to jsou typické determinanty, které charakterizují španělské obklady a dlažby. Jak již název napovídá – výrobci keramických obkladů a dlažeb se řídili španělským retro stylem typickým pro tuto zemi. Někdy se proto na podlahu v interiérech spojujících obývací pokoj s kuchyní, v předsíních a dokonce i v malých soukromých domácích saunách pokládají španělské obklady a dlažby. Tento typ keramiky může směle zvolit každý, kdo sní o středomořském stylu, protože španělské obklady a dlažby nabízejí neomezené možnosti aranžmá a vytvoření tak jedinečného charakteru v interiéru.

Španělské obklady a dlažby- Baumax.cz

Španělské keramické dlažby a obklady – specifikace a vzhled

Španělské obklady a dlažby jsou nejvýraznějším akcentem ve vybavení interiéru a proto často přitahují pozornost svou originalitou a neobvyklou formou. K dominantním barvám tohoto typu produktů patří lahvově zelená, tmavě modrá, intenzivně červená a také černá. Španělské obklady a dlažby dokonale ladí s dlaždicemi imitace dřeva a světlým nábytkem. Různobarevné španělské obklady a jejich retro design mohou zpestřit interiér a rozzářit místnost. Obklady a dlažba jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů - proto se vyznačují mimořádnou pevností a odolností. I přes svůj retro design jsou velmi moderní, a proto mnoho z nás rozhodně osloví. Navíc pro příznivce elegantních interiérů nabízejí minimalistické tvary a jedinečný design. Výrobci ve své nabídce velmi často zdůrazňují, že italské a španělské obklady a dlažby jsou extrémně odolné materiály. Proto se série španělských obkladů a dlažeb nejčastěji používají pro pokládku na podlaze v koupelně, ve sprchovém koutě či do kuchyně, kde vytvoří na stěnách jedinečnou kompozici a jejich odolnost vás rozhodně potěší. Dlažby a obklady jsou vysoce odolné proti vlhkosti a mrazu. Španělské obklady a jejich design se často využívají k pokládce v koupelně přímo nad umyvadlem, v podobě jemné dekorace nebo kontrastního akcentu rozbíjejícího světlé vybavení.

Španělské obklady a dlažby na stěnách a podlaze v koupelně

Španělské obklady a dlažby do koupelny lze použít jak na stěny, tak na podlahu. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete je umístit – jedna věc je jistá, že španělské obklady a dlažby budou ještě dlouho horkým trendem, používaným v aranžmá a vybavení interiérů. Španělská keramika je velmi oblíbená díky svým originálním barvám a vysoké kvalitě ve srovnání s konkurenčními materiály aktuálně dostupnými na trhu. Jejich design skvěle ladí do retro a moderních uspořádání. Díky nim naše interiéry získávají na originalitě.

Španělské obklady a dlažby- Baumax.cz

Španělské keramické obklady a dlažby v interiérech - výhody

Španělské obklady a dlažby dokonale zpestřují místnosti, ale velmi často je jejich úkolem opticky zvětšit prostor či zdůraznit neobvyklou perspektivu v interiéru. Použití moderních španělských obkladů v malém množství může vytvořit zajímavé pozadí pro originální interiéry, módní nábytek nebo kontrastní bytové doplňky. Díky své odolnosti se obklady a dlažby hodí do každého typu místnosti a snadno vyexponují  z interiéru to nejzajímavější. Vyplatí se také věnovat pozornost typu dlaždic, protože španělská dlažba či obklady mohou mít glazovaný nebo neglazovaný povrch. Glazovaný povrch činí dlažby či obklady atraktivnější, lesklejší a poutavější. Kvůli jejich vysokému lesku jsou ale více kluzké, a proto se je nedoporučuje používat na podlahu do koupelny. Pokud chcete zajistit sobě a ostatním členům domácnosti bezpečnost, dlažba pro použití v koupelně by měla být protiskluzová.

Alternativa španělských obkladů a dlažby

Jelikož španělské obklady jsou materiály, které často mohou zvýšit nebo překročit průměrný rozpočet na renovaci, Češi často hledají alternativu pro španělské obklady a dlažby. Jak obklady do kuchyně, tak obklady do koupelny lze pořídit za nižší ceny, aniž byste se museli zcela vzdát originality a zajímavého designu v interiéru. Samozřejmě; dlažba imitace dřeva, panely, gres, kámen či další materiály nejsou totéž co elegantní španělské obklady a dlažby, ale mezi zmíněnými produkty lze u nás v obchodě najít neuvěřitelně jedinečná řešení, která vám pomůžou vytvořit zajímavé aranžmá a upoutat pozornost návštěv! Dokonalým příkladem jsou dekorativní obklady po vzoru španělského stylu. Tyto obklady či dlažba neabsorbují vlhkost, jsou odolné vůči vodní páře, chladu a vysokým teplotám. Ty dražší dekorativní obklady a dlažba mohou někdy být stejně kvalitní jako italské či španělské obklady a dlažby. Při shánění různobarevných či vzorovaných obkladů do koupelny můžete sáhnout i po nevšedních obkladech ve 3D formátech, které dávají trojrozměrný efekt. Podívejte se na náš e- shop, kde jsme pro vás připravili zajímavou nabídku obkladů a dlažeb. Jejich nákup se může ukázat jako trefa do černého, protože 3D keramické obklady a dlažby si v posledních letech získaly obrovskou popularitu, která stálé stoupá.

Španělské obklady a dlažby- Baumax.cz

Španělské obklady a dlažby, pevné a odolné - pouze originální!

Před nákupem elegantních španělských obkladů a dlažeb na stěnu či podlahu se ujistěte, že jsou autentické! Na trhu se objevuje stále více imitací španělských obkladů a dlažeb vyrobených v Číně. Jejich kvalita a životnost se bohužel nikdy ani v polovině nevyrovná původním španělským obkladům. I když jsou čínské náhražky velmi barevné, rozmanité a estetické – třída kvality těchto produktů je velmi nízká. Proto než se rozhodnete vybrat levnější náhradu retro dlaždic, vše si dobře rozmyslete, zda se vám taková investice vyplatí.

Bez ohledu na to, jaké kolekce najdete, před výběrem vašich vysněných obkladů a dlažeb nezapomeňte posoudit jejich technické parametry. Na stěny můžete navíc vybrat obklady s glazovaným povrchem, zatímco pro podlahy, hlavně do koupelen, se taková lesklá úprava nedoporučuje. Další důležitá věc, na kterou si musíte dát pozor, je protiskluznost a také třída otěru dlaždic. Některé série mají nízký protiskluzový index nebo vysokou nasákavost – pak, pokud chcete vysokou kvalitu, zvažte koupi jiného modelu. Společnosti, které vyrábějí obklady a dlažby, mají ve své nabídce produkty s různými parametry, takže nebude pro vás problém najít ty ideální. Pro lepší orientaci je vše uvedeno na informačním štítku výrobku.

Více obkladů a dlažeb, stejně jako příslušenství potřebného k jejich pokládce, vám můžeme nabídnout v našem internetovém obchodě BauMax. Podívejte se na naši bohatou nabídku, kterou jsme pro vás připravili v e-shopu nebo navštivte naše kamenné prodejny. Můžeme vám zaručit produkty nejvyšší kvality. Naše jedinečné produkty a zároveň naše výhodné ceny osloví i ty nejnáročnější zákazníky. Přesvědčte se sami a přijďte si k nám vybrat vybavení do své domácnosti.

Obklady a dlažby- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Keramické obklady - trendy pro rok 2022


Čím vyčistit obklady po rekonstrukci


Šestihranné obklady a dlažba do koupelny


 

Zpět