Keramické obklady - trendy pro rok 2022

01.03.2022

Návrhy interiérových úprav se neustále mění, i když některé tendence jsou v módě již několik sezón. Při zařizování koupelny, kuchyně nebo třeba obývacího pokoje hledáte na internetu aktuální interiérové ​​trendy. Jaké dlaždice budou hitem roku 2022? Výběr obkladů není jednoduchou volbou, protože rozhodování o konkrétním stylu či vzoru vás bude provázet několik dalších let. Pokud nevíte, jaký styl zvolit při zařizování svého interiéru – pomohou vám námi popsané trendy obkladů a dlažby pro nadcházející rok.

Keramické obklady- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Trendy pro rok 2022 ve stylu urban jungle– návrat k přírodě

2. Popularita černých dlaždic v 2022 roce 

3. Mramorové obklady a dlažby budou vládnout v 2022 roce

4. Obklady a dlažby imitace dřeva, kamene a betonu – nepřetržité hity!

5. Teracové dlaždice 

6. Strukturální dlaždice - hit roku 2022

7. Popularita retro - art deco ale i mono barvy 

8. Patchwork dlaždic na stěnách a podlahách

9. Jaké barvy do koupelny budou top v roce 2022Trendy pro rok 2022 ve stylu urban jungle– návrat k přírodě

Odstíny zelené a květinové motivy jsou rok od roku zaváděny do domů a bytů stále častěji. Poskytují mnoho možností uspořádání. Obklady do koupelny Flower jsou oblíbeným designem pro tradiční a moderní interiéry. V interiéru, který je přirozený a plný života, bude květinový motiv odrážet to, jací jste, a inspirace ze světa přírody ozdobí vaši koupelnu. Prostor se prosvětlí a získá nádech svěžesti. Mezi výhody obkladů s květinovými vzory patří jejich univerzálnost. Na trhu najdete dlaždice zdobené jemnými, často ručně malovanými květinami. Vyniknou  v idylické nebo rustikální kuchyni. Při zařizování koupelny v loftovém stylu volte obklady s motivem tropické monstery nebo listy břečťanu. Inspiraci, jakou povrchovou úpravu vybrat do svého okolí, najdete v přírodě.

Popularita černých dlaždic v 2022 roce 

Černá je stále na vrcholu. Černé dlaždice umožňují vnést do prostoru pocit luxusu. Industriální interiéry vyniknou použitím matných obkladů a glazovaných gresových obkladů.  Stejně tak do bytů ve stylu glamour. Můžete naaranžovat černé dlaždice na celou stěnu, ale tmavou barvu můžete rozbít jinou barvou nebo vzorem. Krásně vypadají v kombinaci s bílou, šedou nebo mramorovou dlažbou. V moderních interiérech černá vždy vypadá dobře a v kombinaci s kteroukoliv z barev bude vypadat stylově a elegantně.

Keramické obklady- Baumax.cz

Mramorové obklady a dlažby budou vládnout v 2022 roce

Mramor je považován za nejušlechtilejší materiál. Pravý mramor je velmi drahý, nicméně v letošním roce bude to velmi módní dekor pro dlaždice do koupelny. Výrobci už ukázali, že koupelna v novém roce bude světlejší a barevnější. Ukazují to italské a španělské keramické dlažby a dlažby imitující polodrahokamy. V obývacích pokojích úspěšně najdou své místo dekory dlažby napodobující mramor v barvách mořské modré a zelené.

Mramorové dlaždice jsou vhodné na podlahu v obývacím pokoji a předsíni, ale také jako obklady v kuchyni a koupelně. Obložení stěn v tomto provedení udělají váš interiér elegantním, luxusním a moderním. Přestože se mramor nejlépe hodí do větších otevřených prostorů, využijete jej také úspěšně při zařizování menšího bytu. Mramorové dlažby a obklady v různých barvách a jejich přirozené dekory lze krásně kombinovat s dlažby a obklady imitace dřeva, bílými a černými a zlatými akcenty. Je to perfektní kombinace pro koupelnové aranžmá například v glamour styl.

Obklady a dlažby imitace dřeva, kamene a betonu – nepřetržité hity!

Trendy v koupelnovém designu nemohou ignorovat existenci obkladů a dlažeb imitace dřeva. V domácnostech jsou velmi oblíbené již několik let a nevypadá, že se to rychle změní. Tyto  obklady a dlažby mimořádně zútulní interiér bez ohledu na to, zda jsou položeny na podlaze nebo na stěně. Krása přírodních materiálů je věčná a vybízí designéry k navrhování keramických obkladů a dlažeb v těchto dekorech. Dlažby a obklady imitace dřeva vám umožní uspořádat nejen stěny v koupelně, ale také sprchové kabiny.

Kámen a beton většina spojuje s poněkud strohým interiérem, jako je industriální aranžmá, ale při správné kombinaci s dalšími dlaždicemi nebo doplňky vnesou do vašeho bytu hřejivou atmosféru. Vytvoří krásnou základnu pro koupelnové aranžmá, která doplní zbytek vybavení. Stále častěji se na podlahy používají dlažby ve formátu XXL, které imitují beton a kámen. Jsou ideální na podlahové vytápění a pomohou vám snadno udržovat čistotu. Betonové dlažby ve formátu XXL mají stále větší počet příznivců nejen mezi milovníky loftového stylu.

Keramické obklady- Baumax.cz

Teracové dlaždice 

Tyto dlaždice znovu získaly uznání. Dekor umělého kamene byl zvětšen a oblázky dostaly nové odstíny a fantazijní vzory. Dokončení koupelny s jejich využitím je letos velmi populární trend . Krásně vyniknou pokud je skombinujete s kontrastní nebo podobnou barvou na stropě. Módní koupelna s podlahou, jako je teracová dlažba získá velké uznání. Je vhodná jak do interiéru v klasickém aranžmá, tak i více odvážným. V tom případě s přídavkem barvy. Nemusí to být jednolité béžové koupelny, protože nové teracové dlaždice vytvoří nádherné duo s mramorem, černou a mnoha dalšími doplňky. Inspirujte se návrhy dostupné na internetu a časopisech o bytovém designu. 

Strukturální dlaždice - hit roku 2022

Jedním z nejnovějších trendů v aranžmá je použití dlaždic s reliéfními vzory různých formátů. Můžete jimi obložit stěnu jako celek. V kurzu je rovněž pokládka jen na její vybrané části. Koupelna použitím strukturálních obkladů dosáhne trojrozměrného efektu. Skvěle se hodí na stěny do sprchového koutu v koupelně nebo do kuchyně nad pracovní desku. Módní strukturální dlaždice velmi dobře zapadnou do nových trendů v loft, glamour a také moderních úpravách.

Popularita retro - art deco ale i mono barvy 

Malé obklady a mozaiky stále budou populární volbou do moderní koupelny. Koupelny v  2022 roce osloví každého. Na výběr není jen surový kámen či klasické dřevo. Dlaždice v různých barvách a dekorech vám umožní dodat originalitu a plně projevit sebe a svůj oblíbený styl. V interiéru roku 2022 budou módní obklady s motivy art deco, cihly spojovány s retro stylem a také harmonické geometrické dekory.

Keramické obklady- Baumax.cz

Patchwork dlaždic na stěnách a podlahách

Koupelny a další místnosti získají nejvíce barev a originality s patchwork obklady. Patchwork-carpet dlaždice jsou inspirovány technikou patchwork, tj. kusy různých materiálů spojených dohromady. Patchwork dlaždice jsou skvělým způsobem, pokud chcete vizuálně a snadno zároveň zdůraznit konkrétní místo nebo vybraný kus stěny. V malých interiérech, například v předsíni či koupelně, je můžete položit rovněž na podlahu, která tak získá na atraktivitě. Příliš velké plochy, na které byl použit tento motiv, nemusí působit esteticky.

Jaké barvy do koupelny budou top v roce 2022

Nejmódnější barvy do koupelny v roce 2022 jsou pastelové, světlé přírodní barvy a klasické odstíny. Populární je - pudrově růžová, granátové jablko, modrá a mořská zelená. Vrací se móda na béžovou a hnědou, které báječně zateplí interiér a dodají mu eleganci. V módě zůstane barevná klasika, jako je černá, šedá a čistá bílá. Takové barvy v koupelně budou se krásně prezentovat, pokud je doplníte sanitární keramikou nebo volně stojící vanou v bílé barvě.

Jelikož je výběr jak obkladů, tak dlažby obrovský, navrhují interiéroví designéři jako ideální řešení kombinovat různé série, barvy a vzory, a dokonce i různé velikosti keramických obkladů v jedné místnosti. Vše záleží na vás a vaší kreativitě. 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

Dlažba na schody - jak pokládat? Pokyny krok za krokem
Jak rozlišit dlažbu od obkladů
Šestihranné obklady a dlažba do koupelny

 

Zpět